1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
  Duyuruyu Kapat
 2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat

Huawei P10 Stock ve TWRP Recovery Yükleme

Huawei P10 modeli için nasıl recovery yüklenir?

Etiketler:

Merhaba arkadaşlar. Bu makale altında sizlere Huawei P10 modeli için nasıl Stock Recovery, Stock eRecovery ve TWRP Recovery yükleyebileceğiniz anlatacağım. (Bu makalede yer alan dosyalar sadece Android 7.0 Nougat içindir.)

Dilerseniz hiç komut yazmadan bu işlemleri ve daha fazlasını TürkPDA Huawei Multi-Toolbox kullanarak tek tıklama ile yapabilirsiniz.

Öncelikle bu işlemleri yapabilmeniz için mutlaka Bootloader kilidinizin açık olması gerekmektedir. Bootloader kilidinizi açtıysanız başlayabiliriz.

 1. İlk olarak cihazımız ile bilgisayar arasında bağlantı yapabilmeniz için USB sürücüsünü ve ADB dosyalarını indirmeniz gerekiyor. USB sürücüsü için HiSuite yüklemeniz yeterli olacaktır. ADB dosyalarını buradan indirebilirsiniz: ADB ve Fastboot Sürücüleri
 2. İkinci olarak yüklemek istediğiniz Recovery dosyasını indirmeniz gerekmektedir: Stock Recovery, Stock eRecovery, TWRP Recovery
 3. Gerekli dosyaları indirmiş iseniz ADB ve Fastboot Sürücülerini arşivden çıkarın.
 4. İndirmiş olduğunuz recovery dosyasını ADB dosyalarının bulunduğu klasöre taşıyın.
 5. Klasörde bulunan boş bir alana Shift tuşuna basılı tutarak Sağ tıklayın.
 6. "Komut penceresini burada aç" seçeneğine tıklayın.
 7. Telefonunuzdan "USB hata ayıklama" modunu aktif edin: USB hata ayıklama modu nasıl aktif edilir?
 8. USB sürücülerini de yüklediyseniz telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 9. Komut penceresinde
  Kod:
  adb devices
  yazıp enter tuşuna basın. Eğer ilk defa bağlantı sağlıyorsanız telefon ekranınız açık olsun, izin talebi gelebilir, talebi onaylayın. Eğer bağlantı doğru sağlandıysa komut penceresinde seri numarası ile telefonunuz yer alacaktır.
 10. Cihazınızı bootloader modunda başlatmak için yine komut penceresine
  Kod:
  adb reboot bootloader
  yazıp enter tuşuna basın.
 11. Cihazınız bootloader moduna geçtikten sonra recovery flaşlama işlemlerine başlayabilirsiniz. Öncelikle hangi recovery bölümüne dosya flaşlamak istediğinize karar vermelisiniz.
 12. Eğer recovery bölümüne dosya flaşlamak istiyorsanız
  Kod:
  fastboot flash recovery DosyaAdı.img
  yazarak enter tuşuna basın. Dosya adı kısmına indirmiş olduğunuz recovery dosyasının adını yazmalısınız. (Örneğin: Stock_Recovery.img)
 13. Eğer eRecovery bölümüne dosya flaşlamak istiyorsanız
  Kod:
  fastboot flash recovery2 DosyaAdı.img
  yazarak enter tuşuna basın.
 14. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra
  Kod:
  fastboot reboot
  komutu ile bootloader modundan çıkabilirsiniz.

Bu Makaleyi Değerlendir:
/5,