Güncellendi Sohbet ve Konu Dışı Köşesi

'Konu Dışı' forumunda Skorpi tarafından 16 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

?

TürkPDA site tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

1. Beğeniyorum, böyle kalsın.

90.9%
  2. Beğenmiyorum, bence değişmeli. (Lütfen nedenlerini konu altına yazın)

9.1%
  1. Skorpi

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici

Alınan Beğeniler:
    7,129
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Değerli Arkadaşlar, Forumların olmazsa olmaz Sohbet Köşemizi tüm Üyelerimize açmış bulunuyorum.
    Burada, umuyorum, herkesin katılımı ile inşallah güzel Geyik yapabileceğiz.

Ben başlangıcı yapıyorum....57 yaşında, 3 Çocuk Babası, Teknoloji cahili, hiç bir Konuyu bilmememe rağmen biliyormuş gibi yapabilen, çok iyi Almanca ve Orta Seviyede İngilizce konuşabilen bir Orta Yaşlıyım.
    Android ile tanışmam 3.5 sene önce Samsung Galaxy S3 ile oldu, Root, Custom Rom vs nedir, o zamanlar öğrendim.Huawei Mate 7'yi ilk gördüğümde, Aşık oldum, ancak daha gelişmiş Modeli olan Mate 8 çıkacak diye bekledim....Mate S çıktı ve büyük Hayal kırıklığı yaşadım ve hemen Mate 7 aldım.....Çok memnunum, 2 Ay oldu, rootladım, bir kaç kere Rom değiştirdim, Lollipop pek hoşuma gitmedi, Kitkata geri döndüm....

Forumla ilgili düşüncelerinizi/iyileştirme önerilerinizi'de burada ayrıca paylaşırsanız, sevinirim...

ALPOCEAN ve (silinmiş kullanıcı) bunu beğendi.
  2. BlackHawk

BlackHawk Guest

Türkiye ye ilk gelen cep telefonu ericsson gh688 i o zamanlar 1400 mark verip alanlardan birisiyim, ama tank gibiydi üstünden araba geçse banamısın demezdi, sadece türkcell ile çalışıyordu, tabi o zamanlar yazılım rom güncelleme olayları filan yoktu. bilgimizde hiç yoktu, şimdi ki aklım olsaydı alırmıydım. Cep telefonları böyledir işte insanları her zaman maddi olarak zarara sokarlar ve sadece eğlendiğiniz ve kullandığınızla kalırsınız taaki bir üst modeli çıkana kadar kral sizsiniz ama sonra düşüş başlar. Bende şu an mate 7 kullanıyorum, note 4 vardı kafa kafaya takasladım samsungu fazla sevmiyorum plastik kasası yüzünden. Genel olarak Blackberry, huawei ve lg telefonları tercih ederim.

Ekli dosyalar:

onderkaan ve Skorpi bunu beğendi.
  3. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,129
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Vay be şaka maka 20 sene oldu Cep ile tanışalı, yoksa geçti mi?::bilmem::

4. BlackHawk

BlackHawk Guest

yılını tam hatırlayamadım ama olmuştur hocam o kadar

5. BlackHawk

BlackHawk Guest

mate 7 için android 6.0 2016 yılının ilk çeyrekleri arasında çıkar diye düşünüyorum bu arada ki süreçte belki lollipop için daha yüksek bir sürümde yayınlanabilir.

6. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,129
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Daha Lollipop'ta bir sürü Bug'lar var, bunlar düzeltilip, sabit hale getirilmeden, Marshmollow'un da pek bir hayırı olmaz diye düşünüyorum...
    Huawei zaten Güncelleme konusunda 'Süper', 1 sene mi geriden geliyor....::bilmem:::):rolleyes:

7. BlackHawk

BlackHawk Guest

bütün firmalar öyle hocam samsung da aynı lg de, androidin kaderi bu beklemektir. zaten topu topu 2 veya 3 güncelleme alacağız ondan sonrası costum rom veya yerimizde sayacağız, bir ios gibi değil android, yok bölgesi yok imeili veya seri nosuna göre falan filan derken 6 ay geçer. 2 gb ramli olupta daha yeni yeni kitkata geçen modeller var.

8. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,129
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Herkeslere Günaydın, hayırlı Sabahlar..:)

9. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,129
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Ne kadar sıkıcı burası....Huhu kimseler yokmu?

10. TURANZA

Çavuş

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    10
    Marka:
    HUAWEI
    Model:
    MATE 7
    Merhabalar
    27 yaşında orta düzey almanca eh işte yine orta düzey diyebileceğim ingilizcem mevcut. Teknoloji meraklısı bir bireyim işte bende :))
    İlk telefondan bu yana hep en farklısı olsun diye dökmediğimiz para kalmadı şu telefon illedine ama heves işte.
    İlk android telefonum bir htc idi desire z sonra 3 sene kullandığım note 2 taş gibi idi herşeyi onu boza yapa öğrendim şimdi bende mate 7 sahibiyim. İnanılmaz bir telefon arkadaşım mate 2 kullanıyordu o soktu aklıma. durup durup 4000 mAh derdi e tabi bizde boyun bükerdik :))
    Benim için telefonun şarj olayı çok mühim. Akranlarıma şöyle derim Ferrarin var 2 km full yakıt tankı ile gidebiliyor, ee sonra :))

Saygılar :))

Skorpi bunu beğendi.
  11. Alpikk

Asteğmen

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    28
    Marka:
    ipad mini retina
    Model:
    huawei mate 7
    Herkese merhabalar.bende 35 yasinda evliyim bir kizim var.Denetim firmasinda mali mali misavirim.teknolojiye merakliyim,custom rom lari seviyorum, Akilli telefon maceram 2011 de galaxy fit ile basladi,galaxy s,s2, note1,note2'galay mega,lg g2,g3, ve mate 7 ile devam ediyor.Bu arada iphoneda kullaniyorum,iki isletim sisteminide begeniyorum

Skorpi bunu beğendi.
  12. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,129
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Günaydın Arkadaşlar....:)

13. Alpikk

Asteğmen

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    28
    Marka:
    ipad mini retina
    Model:
    huawei mate 7
  14. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,129
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Tembellik? ::bilmem::::asla::
    Duymadım ve böyle bir şey okumadım diye farz ediyorum.....::asla:::):D

BlackHawk bunu beğendi.
  15. Mavi_Tuna

Er

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Android ile tanışmam 2011 yılın da oldu. Android 2.1 ile 5.1.1 arasında ki bütün sürümleri kullandım. Sayısız Costum ROM kurmuştum var. Miui, FlyMe OS, CM, AOKP, AOSP, Stock Tabanlı Costum Romlar. Hangi cihazı alırsam alayım orjinal yazılım ile kullanamıyorum. İlla ki bir şeyler yapmam gerekiyor.

Şu anda Note 3 N9005 LTE modelini kullanıyorum. Burada bir Huawei rüzgarı esiyor anladığım kadarıyla. :D

Note 3 N9005 LTE cihazımdan Tapatalk Pro ile gönderildi.

Skorpi ve Alpikk bunu beğendi.
  16. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,129
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Sayın @Mavi_Tuna , Forumumuza Hoş geldiniz....
    Note 3 orijinal Rom'lumu, yoksa Custom Rom'lumu? Root'lu olduğunu zaten farz ediyorum:)

Huawei Rüzgarı esiyor demeyelim isterseniz, şu anki Üyelerin büyük bölümü Mate 7 sahibi sanırım...

Diğer Markalarla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor/edecek ve bu konularda, engin Bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşacak Arkadaşlara ihtiyacımız var.... Taliblileri bekliyoruz....:):rolleyes:

17. Mavi_Tuna

Er

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Root edilmiş. Stock Tabanlı Costum ROM kullanıyorum. AryaMod V8 sürümü çok da meşhur bir rom.

Bunun dışında Note 3 de Miui, FlyMe OS, CM, gibi romlar da denedim. Costum ROM kurmayı seviyorum. Belli bir doygunluk seviyesine ulaştım. Önceden her romu denerdim ama artık o enerji kalmadı.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Erkan

Onbaşı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Marka:
    HUAWEİ
    Model:
    MATE 7
    Herkese Selamlar ,

Bedeni 35 yaşına gelip ruhu 18 kalanlardanım bende :) Evliyim.Asansör ve yürüyen merdiven işiyle uğraşıyorum. Sosyal çevrem ve işim gereği çoğunlukla vaktim kısıtlı. DH ve birkaç cep telefonu sitesinde genel okuyucuyum kalan vakitlerimde.Yaklaşık 1 yıl önceye kadar senede 1000 taneye yakın MTK ve Snapdragon model elimden geçerdi, yazılım, rom , root ve imei tamiri ,sıfır ve ikinci el alış satış yapıyordum genel olarak..ama nedense sonradan yaşadıklarım sebebiyle uzaklaştım biraz ve kendi mesleğime yoğunlaştım.Dünya da bulamayacağım ve getirtemeyeceğim cihaz neredeyse yok gibidir..Zaman ve isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olmak isterim ufak ufak :)

Genel olarak ilgi alanım hızlı motosikletler , extreme sporlar ve mekatronik taşıyıcılar.Her konuda elimden geldikçe ve zaman oldukça ,herkese yardımcı olmaya çalışmak isterim.

Saygılar ,selamlar
    Erkan

Skorpi bunu beğendi.
  19. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,129
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Sayın @Erkan , Hosgeldiniz.....

20. candumann

Alınan Beğeniler:
    3,032
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Note Pro
    Yazılım:
    MIUI v8 / 6.9.8
    Merhaba arkadaşlar, 24 Yaşında, Yazılım Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi, Freelance web tasarımcısı ve aynı zamanda bir kafeterya işletmecisiyim. Rusya'da ikamet etmekteyim. Akıllı telefonlarla tanışmam, 2011 yılında Samsung Galaxy Spice üzerinden Android 1.5 ile gerçekleşmiştir. Hala tarafımdan açılan mevcut inceleme konusunu DH'nin tozlu raflarında bulmak mümkündür. Fakat benim bu sektöre girişim daha da eskilere dayanmaktadır. Akıllı telefonlar öncesi, se-ense, cepforum gibi platformlarda Sony Ericssonlar için Java tabanlı yamalar, gfx paketler, elf paketler hazırlayıp, zaman zaman ise Orochi üstad ile çalışma fırsatı bulmuşumdur.

Bu tarz platformlarda yıllarca vakit harcayıp, her eksiklerini bir kenara not ederek, "site çok iyi, ama şöyle olsa şöyle olurdu" fikirlerini dikkate alarak bir süre önce TürkPDA platformlarını oluşturdum.

Başlangıçta her ne kadar aktif olsamda, öncesinde sağlık nedenlerim, sonrasında derslerimin yoğunlaşması, kafeterya yönetimini devralmam ile beraber sizlerden biraz uzak kaldım. Bu yüzden hepinizden özür diliyorum. Fakat ben aranızda varolmadığım sürece, @Skorpi abimiz hiç bir şekilde ödün vermeden yerimi doldurmuş, yokluğumu hiç hissettirmemiştir. Bu yüzden kendisine teşekkür ederim.

abds, ruh2007, um77 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
Yükleniyor...