SarayBosna ve BULGARİSTAN ULAŞIMI

'Hobiler' forumunda uçanbalon tarafından 29 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. uçanbalon

Er

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bulgaristan ve Bosna Hersek ulaşım bilgilerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

SOFYA:

Sofya şehri, Plovdin şehrinin 134 km. kuzeyindedir. Ayrıca, Burgaz şehrine 340 km. ve Varna şehrine 380 km. uzaklıktadır.

Sofya havaalanı (SOF); şehir merkezinin 10 km. doğusundadır. Havaalanında 2 terminal bulunmaktadır. Ancak, bu terminaller arasında yürümek mümkün değildir ve her 30 dakikada bir, beyaz renkli servis otobüsleri bulunmaktadır.

Havaalanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım da ilk tercih edebileceğiniz ulaşım cinsi otobüstür. Sofya havaalanına hizmet veren, 2 otobüs çalışmaktadır. Bu otobüsler ile, şehir merkezine yapacağınız yolculuk, yaklaşık 30 dakika sürer. Havaalanında, ayrıca bir çok duty-free satış mağazası bulunmaktadır. Bunlarda, özellikle, Bulgar şarapları ve alkollü içkileri, hediyelik eşyalar bulup satın alabilirsiniz.

Havaalanında uçaktan indikten sonra, dışarıya yöneldiğinizde, çevrenizde çok sayıda taksici göreceksiniz. Bunlara kesinlikle uymayın, yoksa 5 euroluk bir seyahat, size 30 euroya mal olabilir. Havaalanı terminal binasından çıktıktan sonra, sağa dönün ve hemen orada, taksi durağı var, buradan düzgün bir taksiye binmeyi tercih edin. Yani, Havaalanından şehir merkezine ulaşımın taksi bedeli, 5-6 euroyu geçmemesi gerekir.

Ayrıca sizden iki ricam olacak bu yazı içerisinde ilki bulgaristan nakliye konusunda beni bilgilendirmeniz mümkün mü?

SARAYBOSNA:

Türkiye’den Saraybosna Butmir Havalimanı’na direkt olarak uçuşlar vardır. Yaklaşık 2 saat süren yolculuk sonunda Saraybosna Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Vizesiz balkan turu yaparken dönüşümü Üsküp’ten yapacaktım ama dönüş biletimi iptal edip, 2 hafta daha balkan ülkeleri turunu uzatıp Saraybosna’dan İstanbul’a gelmiştim. Küçük bir havalimanı olması sebebiyle içeriye erkenden girmemenizi tavsiye ederim.

Bir diğer ricam da Bosna Hersek nakliye hakkında??

2. Skorpi

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici

Alınan Beğeniler:
    7,198
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Bunun aynısını DÜN'de paylaşmıştınız?
    Bana Lütfen Özelden bu paylaşımlarla tam olarak neyi amaçladığınızı anlatırmısınız?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Yükleniyor...