1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
  Duyuruyu Kapat
 2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat

Mobil Haber Samsung, Galaxy S9 için yeni bir kamera sensörü geliştirdi!

'Haberler' forumunda candumann tarafından 12 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

 1. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,819
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Samsung Electronics, biri gelecekteki amiral gemisi akıllı telefon Galaxy S9'da görünebilen iki yeni görüntü sensörü ISOCELL'i tanıttı. Kapsama ve özelliklere bağlı olarak tüm ISOCELL modülleri dört kategoriye ayrılır: hızlı, ince, parlak ve çift. Bu sefer Samsung, Dual Pixel teknolojisi ve Tetracell desteği olan ince ISOCELL Slim 2X7 desteği ile hızlı ISOCELL Fast 2L9'u gösterdi.

  1.jpg

  ISOCELL Fast 2L9

  Bu model, gelecekteki Galaxy S9'daki kamera algılayıcısının rolü için düşünülen ana sensördür.. Bu sensör, Dual Pixel hızlı odaklama teknolojisini destekleyen 1.28 mikron pikselli (öncekinin 1.4 mikronu olan) 12 megapiksel çözünürlüklü bir sensörüdür.

  2.jpg
  Samsung ISOCELL Fast 2L9​

  Çift Piksel teknolojisi, her piksel için bir yerine iki fotodiyot kullanır. 12 milyon odak noktası sayesinde, sensör yalnızca küçük sabit nesneler üzerinde hızlı bir şekilde odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda düşük ışık koşullarında bile odağı kaybetmeden hareketli nesneleri izleyebilir. Daha küçük piksel boyutu, ISOCELL Fast 2L9'un daha ince kamera modüllerinde kullanılmasına ve akıllı telefonlar oluşturmak için yeni fırsatlar yaratmasına katkıda bulunur. Çift Piksel teknolojisi, tek lensli bir kamera ile bokeh efekti ile çekim için alan derinliği efektini kullanmanıza olanak tanır.


  ISOCELL Slim 2X7

  ISOCELL Slim 2X7, piksel boyutu 1 μm - 0.9 μm'den küçük olan sektördeki ilk görüntü sensörü oldu. Üretici, bu kadar küçük bir piksel boyutuyla bile, Slim 2X7'nin daha az gürültüyle yüksek renk doğruluğu sağlayabileceğini iddia ediyor. Buna ek olarak, küçük piksel boyutu sensörün çözünürlüğünü 24 Mp'ye kadar arttırmaya izin veriyor. Bu, ince gövde ile akıllı telefonlara yüksek çözünürlüklü kameralar yüklemenize olanak tanır.

  3.jpg
  Samsung ISOCELL Slim 2X7
  ISOCELL Slim 2X7, az ışıklı ortamlarda daha canlı fotoğraflar ve iyi aydınlatılmış daha ayrıntılı fotoğraflar elde etmesini sağlayan Tetracell teknolojisini de destekliyor. Tetracell, duyarlılığı arttırmak için dört komşu piksel olarak çalışarak karanlık zamanın verimliliğini artırır. Normal koşullar altında Tetracell, tam çözünürlükte görüntü elde etmek için yeniden mozaik algoritma kullanır. Bu, çeşitli aydınlatma koşullarında çekim yapmak için ön kamerayı kullanmanıza olanak tanır.

  Kaynak: news.samsung.com
   
  Son düzenleme: 12 Ekim 2017
  Skorpi bunu beğendi.