1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
    Duyuruyu Kapat
  2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Lenovo Vibe X2 - Ana Konu

'Lenovo' forumunda candumann tarafından 25 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. candumann

candumann

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
    Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,815
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    Özellikler | Tartışma | Satın Alma | Aksesuarlar | Yazılımlar (ROM) [EU] | Yazılımlar (ROM) [CU] | Kamera Karşılaştırması | Modifikasyonlar​

• Bir soru sormadan önce lütfen Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyin. Kendi ve diğer insanların zamanına saygı duyun.
    • Uygulamalar ve oyunlar hakkında tartışmak, bilgi edinmek ya da istekde bulunmak için bu bölümleri kullanın: Uygulamalar - Oyunlar
    • Cihaz karşılaştırması ve cihaz seçimi için lütfen uygun bölümü kullanın: Cihaz seçimi ve karşılaştırmalar
    VIBE-X2-Pro.jpg

Vibe X2 için iki tür yazılım vardır. Birisi CN diğeri ise ROW olarak adlandırılır. İndirdiğiniz dosyaların adlarında bunu görebilirsiniz.
    ROW: Avrupa çıkışlı cihazlar içindir, içerisinde avrupa dillerini ve ülkelere göre modem ayarlarını barındırır. Türkiye'de satılan cihazlarda ROW klasmanına aittir.
    CN: Çin çıkışlı cihazlar içindir. Sadece çince ve ingilizce dillerini ve çin operatörlerine ait modem ayarlarını barındırır.

TWRP Dosyası: TWRP_v2.8.6.0_X2-EU_5.0_TurkPDA.rar
    Daha önceki talimalatda oldığu gibi FlashTool yardımı ile yüklenecektir. Sadece yükleme öncesi scatter kısmından klasör içerisinde bulunan "MT6595_Android_scatter" dosyası seçilecektir.

ROOT Dosyası: BETA-SuperSU-v2.48.zip
    TWRP üzerinden yüklenecektir.

Dikkat: Bu konu sadece Lenovo Vibe X2-EU modelleri içindir. Vibe X2-CU modelleri hakkındaki mesajlarınızı lütfen bu konu altından yapmayın. Vibe X2-CU modeli için ayrıca bir konu bulunmaktadır. Buradan erişebilirsiniz: Lenovo Vibe X2-CU - ROM (Yazılımlar)

Ekli dosyalar:

Son düzenleme: 5 Ekim 2015
  2. wareagle

wareagle

Er
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    güncellediğimden beri telefonda 3 den fazla sekme açınca donmaya başlıyor ve artık bağzı uygulamalarıda açarken çok kasıyor önceden 4.4.2 kullanırken çok memnundum tekrar kitkat yapmak istiyorum sizce o listeden hangisini kurmalıyım

3. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,644
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Kurmanız gereken ROM S130 versiyonudur. 4.4 için. SP Flash Tool ile kurulum yapacaksınız. Ana konuya buradan ulaşabilirsiniz. Tüm anlatımlar konu altında mevcuttur.

saitlion, cemil_07, lenova ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. wareagle

wareagle

Er
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam bu indirdiğim romda klasör seçemiyorum klasörün içindekileride boş gçrüyor seç deyince hangisini seçicem

lastangel78 bunu beğendi.
  5. gabra13

gabra13

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Root yapmadan wipe cache partition yapmak istiyorum, içindeki bilgileri silmeden bu işlemi nasıl yapabilirim? Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. İyi çalışmalar.

6. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,644
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Stock Recovery'ye girerek yapabilirsiniz....

gabra13 bunu beğendi.
  7. gabra13

gabra13

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    iliginiz için teşekkürler.

8. gabra13

gabra13

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    rom atarken şarjım bitti herhalde. program hata verdi. şimdi telefonu şarj edemiyorum. açamıyorum, rom atamıyorum. yardım lütfen. ne yapmam lazım?
    ayrıca bi kaç denemede telefonu bilgisayara bağlamayı başardım fakat karşıma gönderdiğim resimdeki gibi birşey çıktı. sorun nedir ve nasıl halledilir acep? Adsız.png

Son düzenleme: 31 Ocak 2017
  9. ucbunduruk

ucbunduruk

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Marka:
    Lenovo
    Model:
    vibe x2
    Yazılım:
    cu
    Selam arkadaşlar. X2 cu telefonum kendi kendine uygulamaları açıp kapatmaya, internette iken adres çubuğunu kopyalamaya falan başladı acaba rom atılırsa düzelirmi yoksa teknik bir arızamıdır?

10. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,644
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Uygulamalarınızın yedeğini aldıktan sonra, Factory Reset yapın, düzelmesi lazım...sonrada tüm Uygulamalarınızı, Google service dahil, güncelleyin....

11. pskojhon

pskojhon

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, ben burada yazılanları yapmaya çalıştım fakat beceremeyince bozmadan yarıda bıraktım. O işlemlerden sonra telefona bir uygulama yüklendi mavi arkaplanda aslan resmi şekilde ismi Çince silinmiyor defalarca recovery atmama sıfırlama ma rağmen bir türlü kurtulamadım lanet programdan. Nasıl kurtulabilirim bundan yardımcı olurmusunuz?

Ekli dosyalar:

12. Fufu

Fufu

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Android 4.4.2 s130un telefondan flashlanan formu yok mu?(ardım bulamadım) telefonun garantisi daha devam ediyor açıkçası flashtooldan biraz tırsıyorum imei filan kaybolur diye.

s130'un flaslanan formunu nerden bulabirim?

13. Ahmetcan

Ahmetcan

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam selamun aleykum ben telefona 4.4.2 android stock rom indirip bilgisayardan flash tool ile yukledim ama sonradan orjiinal 5.0 guncellemesi geldi onu yaptim baktim ki iyi performans sergilemior tekrar bilgisayara indirdigim stock romu yukliyim dedim flash toolda tum gerekenleri yaptim telefonu kapatip bagladim ama bir turlu hic bir kipirdama olmadi yardimlarinizi bekliorum

14. sehir

sehir

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok teşekkür ederim ellerinize sağlık..

15. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,644
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
  16. Cellatandcengaver

Cellatandcengaver

Er
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    5
    Allah rızası için TWRP Recover üzerinden orijinal ROM için olan linki yeniler misiniz ? Ben bu cihazıma ROM kurdum ama geri döndürürken Flash Tool görmüyor. CM13 Android 6.0 ROM attım geri dödürmek istiyorum...

mirac_44 bunu beğendi.
  17. oktay

oktay

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kolay gelsin vibe x2 eu var bendede telefon şarj almıyor pc bağlandığı görünmüyor nasıl yapmam lazım ?

18. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,644
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    USB hata ayıklama açıkmı? Şarj soketinin orası kirlenmiş veya bozulmuş olabilir, başka bir kablo ile deneyin

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

19. phenerlee

phenerlee

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1

20. bulutby

bulutby

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar vibe x2 ye rom flash tols ile atıyorum fakat imei yazma bölümünde meta moda giremiyorum. Eski Rom eu idi yüklediğim rom da eu rom. Sn writer ve diğer mtk imei yazma programları ile de denedim tel i görmüyor. Bütün driverları da yükledim. Sorunu nasıl düzeltebiliirim?

21. metinkarakus38

metinkarakus38

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba öncelikle telefonun sarjı bitmemiştir zaten usb ile bağlı olduğu için sarj oluyordur. Şimdi konudaki driver dosyalarını ve romu indir önce driverleri kur sonra sp flash tool'u aç romu seç sonra Download Only kısmını Format All + Download yap üstten download 'a tıkla usb yi telefona tak hiç bi tuşa basma yüklenecektir.