1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
  Duyuruyu Kapat
 2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat

Mobil Haber iPhone 7’de yer alan Intel modemde bağlantı problemi

'Haberler' forumunda candumann tarafından 20 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

 1. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,819
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  iPhone 7 için yeni bir sorun gündeme geldi. ABD’de AT&T üzerinden satılan cihazlarda kullanılan Intel modeme sahip modellerin şebekeye bağlantı sırasında problem yarattığı konuşuluyor.

  [​IMG]

  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde Apple hem Intel hem de Qualcomm tarafından üretilmişmodem kullanmıştı. Intel modemin eski CDMA şebekelerine destek veremiyor oluşu nedeni ile böyle bir iki başlılığın ortaya çıktığı biliniyor. Cihazlar satışa çıktıktan sonra ortaya çıkan bu durumun ardından şimdi de Intel modeme sahip versiyonların ilginç bir soruna neden olduğu ile ilgili bir iddia ortaya atıldı.

  Bir kullanıcı AT&T şebekesinde kullandığı iPhone 7 Jet Black modelinin birden internete bağlanamadığını ve arama yapamadığını fark etmiş. Cihazını uçak moduna alıp geri açtığında ise telefonun şebeke yok uyarısını verdiğini görmüş. Aynı esnada yine AT&T sim kartına sahip iPhone 6s ise sorunsuz bir şekilde bağlı görünüyormuş.

  Sorun esnasında telefonun sağ üst yan kısmının anormal derecede ısındığını da rapor eden kullanıcı, sim kartı çıkarıp telefonu yeniden başlattığında problemin düzeldiğini dile getiriyor. Problem nedeni ileGenius Bar’a gittiğinde küçük bir testin ardından telefonun yenisi ile değiştirildiği bilgisini vermiş.

  Konuya ilişkin Apple tarafından yapılmış resmi bir açıklama olmasa da bu soruna sahip cihazlardeğişim programına tabi olacağa benziyor. Problemin bir yazılımsal güncelleme ile düzelip düzelemeyeceği konusunda da net bir bilgi mevcut değil. Bu hatayı yaşayan kullanıcının paylaştığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


  Kaynak: Donanımhaber