1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
    Duyuruyu Kapat
  2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Yardım huawei p9 lite 2017

'Genel Yardım ve Destek Talebi Bölümü' forumunda nuhky tarafından 20 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. nuhky

nuhky

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    konuyu kısaca özetleyim
    3 aylık kullandığım telefon huawei p9 lite 2017 bu orjinal kutusu ve garanti belgesi vs içinde yazan bilgi üzerindeki rom sürümü PRA-LX1C432B103

cihazın kendi sistemi üzerindeki bilgiler ise huawei p8 lite 2017 Rom PRA-LX464B112

ben bu cihaza twrp yükledim rot attım o şekilde 1 aydan fazla kullandım...
    sonra güncelleme zipini açıp dload klasöründen harici hafıza ile yüklemeyi denedim bişey olmadı yüzde 5 de kalıyordu

o zip mi başka zipmi farklı romlar indirp denediğim için bilemiyorum dload klasörünü dahili hafızaya açıp update.app dosyasını oraya koyup download modda başlattıktan sonra tekrar %5 te kaldı
    ama bu sefer cihaz soft birick huawei açılma ekranı gelip cihaz tekrar dan başlayıp erecoverye geçiyor
    tam kapalıu şarj usb kaplosunu takınca
    Eroor mode geliyor

error
    func no: 10 (boot image)
    error no : 2 (load failed)
    [ses kısma tuşu ile Fastboot moduna geçiş yapıyor burdan]
    üzerinde TWRP yok, erocovery ise yükleme yapmıyor/yapamıyor.
    fastboot modunda ise flash veya silme komutlarına uzaktan komut kapalı / Failed: " Command not allowed " diyor .ama diğer reboot bootloader komutlarına itaat ediyor. cihazın eom kilidi açık
    DC unlock bir araç program ile cihazın seri nosu ime si ve üzerindeki romun sürümü görülebiliyor.

cihaza girip hata ayıklamayı aktif edemediğim için kilitlendim kaldım

bu cihaz nasıl unbirick olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2. candumann

candumann

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
    Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,800
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    Cihazın oem kilidi bildiğiniz kadarıyla en son açıktı. Kapanmış olabilir. Ya da bootloader kilidi buga düşmüştür. Tekrardan bootloader kilidi açmayı dener misiniz, açık göstermesine rağmen.

nuhky bunu beğendi.
  3. nuhky

nuhky

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    bootleader de: şo iki yazı var
    bootloedar unlock (kırmızı renkte)
    frp lock (yeşil renkte )
    tekrardan kilit açmak için girişimlerimde de command not alloved diyor
    kilitlemek için girşimlerimde de > root risk li falan bişey diyor
    Cİhaz rootlanmış bu riskli falan anlamında sanırım

ayrıca dc-unlocker2client_1.00.1392 programı ile baktığımda cihazın boot kilidi açık görülüyor

frp ayrı bir kilit sistemi mi acaba

Son düzenleme: 23 Kasım 2017
  4. candumann

candumann

Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,800
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    Bootloader kilidi açık, ama FRP kapalı. Bu nokta da birşey yapamazsınız. Üzerinde TWRP gitmiş, ama yerinde ne var, stock recovery geçiyor mu cihaz?

5. nuhky

nuhky

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    TWRP yüklermeden önce - erase recovery yaptıktan sonra twrp yi yüklemiştim. ..Stock recoverye de geçmiyor.
    Recoverye geçiş komutu verince cihaz normal başlayıp başlama ekranı sonrası tekrar başlayıp erocovery e geçiyor.

Cihazı tam kapatıp power tuşu ile açınca
    daha önce ki gibi açılış ekranı na kadar gelip tekrar başlayıp yine erocovery'e geçiyor.
    Birde üç tuş kombinasyonu ile download moduna girebiliyor.

6. candumann

candumann

Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,800
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    Sıkıntılı durum biraz.. Yazma izinleri kapalı olduğunda elden pek birşey gelmiyor normal yöntemler ile. Garantisi var ise servise gönderin hocam.

7. nuhky

nuhky

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Garantisi var Servise gönderdim birinde Anakart arızası kullanıcı hatası rootlanmış deyip 700 lira ücret istediler bir başka servise gönderdim onda da rootlanmış kullanıcı hatası deyip 850 lira ücret istediler artı sonradan da masraf çıkabileceiğini söyleyip onuda üstüne ekleyeceklerini söylediler...
    Aynı Durumdan mmuzdarip olup telefonu kurtaranlar var ama bende yazma engellini aşamadığım yada tam uyumlu sürümün full olanını bulamadığım dan olmuyor
    kredili programlar var çözüm önerileri var onların sunduğu romları yüklemek gerekiyor ama maliyeti 200 lirayı bulacak alınan kredileri kesinlikle geri vermiyoruz dedikleri ve netice kesin olmadığı için denemedim.

bu anakart olsaydı anakartı satarlardı anakartı kendimiz değiştiriyoruz satmıyoruz diyorlar huaweinin resmi sitesinde .,
    bunda bir üçkağıt var sanırım...

Son düzenleme: 28 Kasım 2017
  8. candumann

candumann

Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,800
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    Hocam şöyle yapalım. İsterseniz bana bir gönderin cihazı, ben bir bakayım.