Huawei p8 lite Lineage OS ve Rom

'Genel Yardım ve Destek Talebi Bölümü' forumunda zindemumya tarafından 11 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. zindemumya

zindemumya

Er
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    5
    İyi Günler arkadaşlar huawei p8 lite (ALE - L21C432B610 ) (EMUİ 4.0.3) (Android 6.0 ) kullanmaktayım. Telefonun kendi işletim sistemini beğenmediğim için değiştiribilirmiyim diye araştırma yaptım fakat kafam çok karıştı. Size zahmet bana yardımcı olursanız çok memnun olacağım. Sistemi değiştirmekdeki asıl amacım ise telefonun ışık hızında batarya bitirmesi ve gelen mesajların kilit ekranında güzel bir bildirim şeklinin olması (bilidirim için uygulama önermeyin çünkü stabil çalışmıyorlar çok denedim.)

1-) Bu telefon android 6.0 kullanıyorsa Lineage OS ne oluyor.
    2-) Telefona rom atarak android sistemini değiştirebilir miyim?
    3-) Eğer Lineage Os sistemi kullanıyorsa hangi sürümü kullanıyorum daha günceli var mı?

Kısacası ben bu telefonu samsunglarda kullanılan nought yada MM işletim sistemi gibi kullanmak istiyorum bunu en düzgün yoldan nasıl yaparım . amacım bataryamın normal gitmesi ve gelen bildirimleri ekranda üstüne tıklamadan okuyabileyim.

2. candumann

candumann

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
    Alınan Beğeniler:
    3,544
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Note Pro, Redmi Pro
    Yazılım:
    MIUI v9
    Merhaba.

1- LineageOS eski adıyla CyanogenMod olarak bilinen bir grup tarafından Stock android üzerinde modifiye yapılarak hazırlanmış bir android derlemesidir. Tabanda EMUI'de, LineageOS'da androiddir. Nasıl huawei kendi cihazları için Androidi modifikasyon ile EMUI arayüze çevirdiyse, LineageOS'da farklı bir grup geliştirici tarafından yaratılmıştır.

2- Önce bootloader kilidini için açarak, ardından da TWRP recovery yükleyerek, sonrasında da LineageOS gibi bir derlemesi TWRP üzerinden telefonunuza flaşlayabilirsiniz.

3- Sizin cihazınız için bilinen en güncel LineageOS sürümü 13.0 dır.

Cihazınız sonuç olarak bir Samsung değil, kalkıpta orjinal Touchwiz arayüzü yükleyemezsiniz. Ama farklı Aosp ROMlar mevcut. Onları deneyebilirsiniz.

Skorpi ve zindemumya bunu beğendi.
  3. zindemumya

zindemumya

Er
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    5
    Teşekkürler bilgileriniz gerçekten aydınlatıcı.. bende dün kendi çapımda uğraşayım derken telefonu brick ettim.Geçmiş senelerde de yaşadığım şeyler olduğu için panik yapmadan tekrar düzelttim. zaten bu işlerde bozmadan öğrenmek her yiğidin harcı değil düzeltirken de baya birşey öğrendim. :)

candumann bunu beğendi.
BU ALANA REKLAM VEREBILIRSINIZ