Huawei P8 Lite - Ana Konu

'Huawei' forumunda candumann tarafından 2 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,220
  Alınan Beğeniler:
  3,544
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Xiaomi
  Model:
  Mi Note Pro, Redmi Pro
  Yazılım:
  MIUI v9
  - Soru sorarken ya da yardım isterken mutlaka açıklayıcı bir metin yazın. Yazdığınız mesajda mutlaka ama mutlaka cihazınızın modeli, hangi ROM'un yüklü olduğu gibi bilgiler bulunsun.
  -Telefonum açılmıyor yardım edin!
  -ROM yükledim çöktü, ne yapmam gerek?

  şeklindeki yazılan mesajlar cevap dahi verilmeden direk silinecektir. Telefonunuz açılmıyor ise ne yaptınız da açılmıyor? ROM yüklediniz çöktü, ama nasıl çöktü? Daha önce hangi ROM vardı, hangi ROM'u yüklemeye çalıştınız, hangi yöntem ile yüklediniz?
  - Yeni mesaj yazmadan önce mutlaka ana konu altındaki spoiler içeriklerini inceleyin. Eğer sorduğunuz soru hakkında daha önce bir anlatım / paylaşım yapıldı ise yine mesajınız cevap dahi verilmeden silinecektir.


  Huawei P8 Lite - Ana Konu

  Duyuru: Uzun zamandır planlamakta olduğumuz "Bir Model / Tek Konu" konseptini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Bu tarihten itibaren her cihaz modeli için tek bir ana konu olacak ve o cihaz ile ilgili tüm paylaşımlar tek konu altında yapılacaktır. İlgili ve bilgili üyelere diledikleri taktirde o konunun yönetimi verilecektir. Konu moderatörleri, konu altında yapılan paylaşımları gerekli gördükleri taktirde ana mesaja ekleyeceklerdir.

  Önemli Başlıklar

  Konu altındaki bir çok içerik tarafımızca hazırlanmış, farklı kaynaklardan edinilen bilgiler ise önce denenip sonrasında paylaşılmıştır. Biraz gayret edip, "armut piş, ağzıma düş" kavramından uzaklaşıp her işlemi sormak yerine, konuyu inceleyip anlatımları okuyup, hatasız bir şekilde uygularsanız elde etmek istediğiniz sonuca daha hızlı ulaşırsınız. Daha önce defalarca cevabı verilmiş soruları tekrar tekrar sormak yerine "HERKES GÖRSÜN" diye en üste koyduğum "ARAMA" bölümünü kullanırsanız hem bizi mutlu eder, hemde emeğe saygı göstermiş olursunuz.

  Anlatım yapılmış, dosyalar paylaşılmış, sizlerden önce yüzlerce kişi bu anlatımlar sayesinde kurulum yapmış, ama siz yine de kuramıyorsanız, hatayı öncelikle kendinizde arayın. Böyle bir durum söz konusu ise size "Ücretli Destek" almanızı tavsiye ediyorum.
  1. Orjinal yazılımların USB aracılığıyla yüklendiğini düşünmek. - UPDATE.APP ile yapılan güncellemeler tamamen cihaz üzerinde işlenmektedir. Telefon üzerinden yapılan yüklemelerde bilgisayar ile USB Bağlantısı yapmaya gerek yoktur.
  2. update.zip dosyalarının arşivden çıkarılması. - Elinizde DLOAD klasörü yöntemiyle yüklenmesi gerek bir ROM var ise, ROM dosyası UPDATE.APP yerine "update.zip" olarak adlandırılmış ise bu dosyayı aksi belirtilmediği sürece arşivden çıkarmayın. Direk DLOAD klasörüne update.zip olarak atın.
  3. Bootloader kilidi açık olmadan Android 6 gibi yeni sürümlere geçiş yapmak. - Ülkemiz tarafında satılan cihazlar her ne kadar EU kilidinden dolayı güncellemeyi geç ya da hiç alamasalarda, yurt dışından cihaz alan arkadaşlarda bootloader kilidi açmadan yeni yayınlanmış olan BETA sürümleri yükleyebiliyorlar. Fakat sürümler beta ve stabil olmadığı için geri dönmek isteyebiliyorlar. Fakat ilk başlarda bootloader kilidiniz kapalı olursa bu durum mümkün olmayabiliyor.
  4. Bootloader kilidini açmak OTA güncelleme almayı engelliyor. - Hayır, HUAWEİ cihazlarda bootloader kilidiniz açık olsa da olmasada eğer orjinal yazılım kullanıyorsanız OTA güncelleme size gelir.
  5. Farklı android sürümlerinden, farklı sürümlere ait TWRP yedeklerine geri dönmek. - Örneğin Android 6.0 üzerinden Android 5.1 de aldığınız TWRP yedeğine dönmeye çalışırsanız cihazınız brick olur. Yedeği hangi sürümde aldıysanız öncelikle o sürüme dönüp, sonrasında yedeği yüklemelisiniz.
  6. OTA Güncelleme (update.zip) 3 Tuş Kombinasyonu ile yüklenemez. - UPDATE.ZİP uzantılı OTA güncellemeleri sadece Yerel Güncellemeler yoluyla yüklemek mümkündür.
  7. OTA Güncellemeler sadece ve sadece STOCK EMUI Recovery ile yüklenebilir. - TWRP ya da CWM recovery yüklü iken hiçbir şekilde güncelleme yapamazsınız. Öncelikle stock recovery'e dönmelisiniz.
  8. "update.zip" dosyalarını yeniden adlandırmak. - update.zip dosyalarını update.app olarak yeniden adlandırırsanız bu dosyalar ile kurulum yapamazsınız. update.zip OTA güncelleme, update.app tam sürüm ROM dosyasını ifade eder.
  9. OTA Güncellemeler - Orjinal sistem güncellemeleri sadece, sistem dosyaları, cust ve .prob üzerinde değişiklik yapılmadığı taktirde ve mutlaka telefonunuz ROOT'suz iken yapılmalıdır. Aksi taktirde cihazınız %100 brick olacaktır.
  10. Fabrika ayarlarına döndürme - Sadece ve sadece cihazınızda stock recovery yüklü iken yapılmalıdır. Kesinlikle cihazında TWRP var iken fabrika ayarlarına dönmeyin.
  11. Farklı modellere ait ROM'ları yüklemek - CL00, TL00 gibi modellere, TL10'a ait ROM'lar kurulabilir. Fakat özellikle 6.0 Marshmallow geçişlerinde bu cihazlara yerel güncelleme şeklinde (update.zip) ROM yüklerken, kesinlikle ama kesinlikle update.zip dosyasını arşivden çıkararak yüklemeye çalışmayın. Aksi taktirde cihazınız brick olur ve sonrasında geri döndürseniz dahi Wifi & Bluetooth modülünüz çalışmayacaktır.
  12. Güncelleme sonrasında 4GB hafıza - Stock recovery üzerinden factory reset yaptığınızda sorun ortadan kalkacaktır.
  13. Recovery moduna nasıl girilir? - Stock ya da TWRP farketmeksizin, telefonunuz tamamen kapalı konumdayken Ses yükseltme ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, recovery moduna giriş yapabilirsiniz.
  14. Fastboot ya da Bootloader moduna girilir? - Telefonunuz kapalı iken USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp, sonrasında Ses alçaltma ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, fastboot yada diğer adıyla bootloader moduna giriş yapabilirsiniz.
  15. E-recovery moduna nasıl girilir? - Telefonunuz kapalı konumdayken Ses yükseltme tuşuna basılı tutarak, USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlarsanız, e-recovery moduna girebilirsiniz.
  16. Yurdışına gelen güncellemeyi nasıl yüklerim? - Türkiye'de satın aldığınız cihazda "Türkiye" dağıtımcısı tarafından yeni güncelleme verilmedi. Fakat siz aynı cihaz için yurtdışında güncel sürümlerin olduğunu biliyorsunuz, ve bu sürümleri yüklemek istediğinizde hata mı alıyorsunuz? Çözüm olarak "Bölge kodu değişimi" konusuna göz atmanız gerekli. Konu altında linki mevcut.
  ROM Adı (Örneğin: B553 EMUI 4,1 ya da Kangvip B956 gibi)
  Buraya ROM ile ilgili açıklamalar, özellikler girilmelidir. Spoiler içerisinde olmalıdır.

  Ekran görüntüleri yine spoiler içinde olmalıdır.

  İndirme linkleri ve kurulum aşamaları yine burada spoiler içinde yer almalıdır.

  Kurallara uygun olmayan paylaşımlar uyarı yapılmadan silinecektir.
  • HiSuite - Huawei cihazlarınızı bilgisayar üzerinden kontrol etmenize yarar, aynı zamanda USB / ADB driverları barındırır.
  • Android SDK Tools - Android platformu altında çalışma ve geliştirmeye yarayan yazılım aracı
  • TurkPDA ROM Yükleyici - Yeniden derlenmiş ya da unpack edilmiş ROM dosyalarını, telefonunuza flaşlamayı kolaylaştıran yazılım.
  • Huawei Update Extractor - Update.APP dosyalarını açmak (unpack etmek) için gerekli yazılım
  • Linux Unpack UPDATE.APP - Linux işletim sistemi kullananlar için Huawei Update Extractor alternatifi
  CN - Çin Bölge Kodlu Yazılımlar
  EU - Avrupa Bölge Kodlu Yazılımlar
  RU - Rusya Bölge Kodlu Yazılımlar
  RollBack (Geri Dönüş)
   
 2. lanmaniax

  lanmaniax

  Er
  Katılım:
  5 Haziran 2016
  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  15
  Google Play sertifika sorunu var sizdede öylemi?
   
 3. Marcolomboss

  Marcolomboss

  TürkPDA Moderatör
  Katılım:
  11 Nisan 2016
  Mesaj:
  816
  Alınan Beğeniler:
  661
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  Ankara
  Marka:
  Huawei
  Model:
  P8 Lite
  Yazılım:
  6.0
  Sayın @lanmaniax bu yazıyı sizin için yazalı bayağı oldu. Ve siz hala çözmediniz herhalde. Görmediğinizi varsayıp tekrar gündeme getiriyorum.

  ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
 4. lanmaniax

  lanmaniax

  Er
  Katılım:
  5 Haziran 2016
  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  15
  B595'te bu sorun yoktu B597'de tekrar nüksetti.Telefonu root'lu kullanmadığım için başka bir sürüm beklicez artık.
   
 5. Skorpi

  Skorpi

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  11 Ekim 2015
  Mesaj:
  8,838
  Alınan Beğeniler:
  7,362
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  İstanbul
  Marka:
  Xiaomi
  Model:
  Mi Max 2
  Yazılım:
  MIUI 9
  Download Huawei P8 Lite B599 Marshmallow Firmware [Europe] [Single-SIM]

  Huawei P8 Lite (ALE-L21) single-SIM variant has received a new B599 Marshmallow update with May 1 security patch level. You can download the firmware as full Update.app package below.

  [​IMG]


  Firmware Details
  • Device: Huawei P8 Lite (Single SIM)
  • Model: ALE-L21
  • Android: 6.0 (Marshmallow)
  • Version: MRA58K
  • EMUI: 4.0
  • Firmware: B599
  • Build: ALE-L21C432B599
  • Custom Number: CUSTC432D001
  • Security Patch Level: May 1, 2017
  • Region: Europe
  • Release Date: 20.04.2017
  • Status: Official (stable)
  • Type: Full firmware package
  • File Name: update.zip
  Download Link: Official Mirror (HiCloud) | Size: 1.6 GB

  Dual SIM: Huawei P8 Lite B598 Marshmallow Update [Europe]


  Installation Procedure
  Compatibility Note: This update will work on the European variant of P8 Lite that is already running a C432 build.
  1. Download the update.zip package provided above.
  2. Create a new folder “dload” in the external SD card.
  3. Unpack the update.zip package and copy the extracted UPDATE.APP file to the dload folder.
  4. Take a full backup of your important stuff before proceeding.
  5. Power your device off and then hold Vol down + Vol up + Power for a couple of seconds to start the installation.
   
  mevlutturgut38 bunu beğendi.
 6. Dejavu007

  Dejavu007

  Er
  Katılım:
  27 Nisan 2017
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Huawei p8 lite hic bir wifi baglanmiyor resetledim geri yukledim suanki marshalow 6 emui 4 yuklu eski surume lolipop yuklense sorun kalarmi ve ne yapmam layim saygilar
   
 7. Marcolomboss

  Marcolomboss

  TürkPDA Moderatör
  Katılım:
  11 Nisan 2016
  Mesaj:
  816
  Alınan Beğeniler:
  661
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  Ankara
  Marka:
  Huawei
  Model:
  P8 Lite
  Yazılım:
  6.0
  Lolipop sürümünde wifi çalışıyormuydu ?
   
  Skorpi bunu beğendi.
 8. Dejavu007

  Dejavu007

  Er
  Katılım:
  27 Nisan 2017
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  selam arkadasim evet calisiyordu tele resetledim sorun yine ayni sd kartan eski surumune gecis yapmak istedim ama sd kartaki indirdigim rom gormuyor
   
 9. Dejavu007

  Dejavu007

  Er
  Katılım:
  27 Nisan 2017
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Arkadaslar huawei telefonlarda eski nbir surume gecmek icin sd kartan baska bir yontem yokmu indirdigim lolipop yazilimi okumuyor marshalow guncelemesinden sonra samsunglarda oldugu gibi odin programiyla veya baska bir proghramla eski surume nasil geri yuklerim bilgisayardan tesekurler
   
 10. Skorpi

  Skorpi

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  11 Ekim 2015
  Mesaj:
  8,838
  Alınan Beğeniler:
  7,362
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  İstanbul
  Marka:
  Xiaomi
  Model:
  Mi Max 2
  Yazılım:
  MIUI 9
  Maalesef başka Yöntem yok....MM den LP'a dönmek isterseniz, önce Rollback yapmanız lazım.....

  TurkPDA Skorpi from Tapatalk
   
 11. KeineLust

  KeineLust

  Onbaşı
  Katılım:
  8 Ağustos 2016
  Mesaj:
  14
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  bende de aynı sorun devam edıyor wifi girmiyor hala :S sen çözebildin mi ?
   
 12. Marcolomboss

  Marcolomboss

  TürkPDA Moderatör
  Katılım:
  11 Nisan 2016
  Mesaj:
  816
  Alınan Beğeniler:
  661
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  Ankara
  Marka:
  Huawei
  Model:
  P8 Lite
  Yazılım:
  6.0
  P8 Lite Gezinti Çubuğundan Ekran Kilitleme

  Öncelikle her türlü ihtimale karşı yedeklerimizi alıyoruz.

  Bu işlemi yapabilmek için cihazımızda ROOT erişimi bulunmalıdır.

  Önce cihazımıza Build Prop Editor uygulamasını yüklüyoruz. Uygulamayı açıp ROOT erişimini veriyoruz.

  Sonra soldaki menüden sırasıyla: Select file>cust>hw>eu>prop>local.prop dosyasını seçiyoruz.
  Sonra sağ üstteki menüden "New" kısmına tıklayıp açılan pencerede üst tarafa "ro.config.soft_lock_enable" alt tarafa ise "true" yazıp kaydediyor ve cihazı yeniden başlatıyoruz.
  Cihazımız açıldıktan sonra Ayarlar>Akıllı Yardım>Gezinti Çubuğu menüsüne gidip Kilit işareti olan çubuğu seçiyoruz.[​IMG]
   
 13. Marcolomboss

  Marcolomboss

  TürkPDA Moderatör
  Katılım:
  11 Nisan 2016
  Mesaj:
  816
  Alınan Beğeniler:
  661
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  Ankara
  Marka:
  Huawei
  Model:
  P8 Lite
  Yazılım:
  6.0
  @Skorpi üstadım belki haberiniz vardır bundan diye düşünüyorum. Yoksa da, ben denedim çalıştı gayet kullanışlı.

  ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
 14. Skorpi

  Skorpi

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  11 Ekim 2015
  Mesaj:
  8,838
  Alınan Beğeniler:
  7,362
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  İstanbul
  Marka:
  Xiaomi
  Model:
  Mi Max 2
  Yazılım:
  MIUI 9
  Çok Teşekkür ederim, Hayır haberim yoktu.....Bizim Mate7 için olan Honor 6 Plus Romunda bu K-Settings de mevcut....Ben zaten şahsen Smart-Screen On/Off Uygulamasını kullanıyorum.....Ama bu Sizin paylaşımınızı, eğer İzin verirseniz, Mate7 Ana Konuda, Stock ROM Kullananlar için paylaşayım....İnşallah çalışır denemek isteyenlerde....

  TurkPDA Skorpi from Tapatalk
   
 15. Skorpi

  Skorpi

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  11 Ekim 2015
  Mesaj:
  8,838
  Alınan Beğeniler:
  7,362
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  İstanbul
  Marka:
  Xiaomi
  Model:
  Mi Max 2
  Yazılım:
  MIUI 9
  Huawei P8 Lite B601 Marshmallow Update [Europe]

  The European Huawei P8 Lite (ALE-L21) has received a new security update, version B601. This firmware comes with Android security patch level of June 1.

  [​IMG]


  Firmware Details
  • Device: Huawei P8
  • Model: ALE-L21
  • Android: 6.0 (Marshmallow)
  • Version: MRA58K
  • EMUI: 4.0
  • Firmware: B601
  • Build Number: ALE-L21C432B601
  • Cust Number: CUSTC432D001
  • Security Patch Level: June 1, 2017
  • Region: Europe
  • Status: Official (stable)
  • Type: Full firmware image
  • Release Date: 17.05.2017
  • File Name: update.zip
  Download Link: Official Mirror | Size: 1.6 GB


  How to Update
  1. Make sure your phone is already running a C432 based firmware and has its stock recovery intact.
  2. Download the update.zip package from above-mentioned link and extract the UPDATE.APP package from it.
  3. Create a new folder “dload” in the external microSD card of your phone.
  4. Transfer the UPDATE.APP file to the newly created dload folder.
  5. Take a full backup of your important data and store it someplace safe.
  6. Now unplug the USB cable and turn your phone off.
  7. Next, hold Volume down + Volume up + Power for a few seconds until the update starts.
  TurkPDA Skorpi from Tapatalk
   
  mevlutturgut38 bunu beğendi.
 16. Marcolomboss

  Marcolomboss

  TürkPDA Moderatör
  Katılım:
  11 Nisan 2016
  Mesaj:
  816
  Alınan Beğeniler:
  661
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  Ankara
  Marka:
  Huawei
  Model:
  P8 Lite
  Yazılım:
  6.0

  [​IMG]
  Huawei P8 Lite Resurrection Remix

  Resurrection Remix rom adı üstünde 2-3 custom ROM'un karıştırıldığı AOSP tabanlı custom ROM'dur. Şuan bilinen diğer custom ROMlardan daha fazla özelliğe ve özelleştirmeye sahiptir. 7.1.2 sürümü ile stabil ve hızlı hale gelmektedir.

  Not: Burada paylaşılan sürüm Beta sürümüdür.


  Linkler
  RR 5.8.4-2017-08-09
  GAPPS

  Uyarılar
  *Cihazınızda 6.0 ROM ve EMUI 4.1 yüklü olmalıdır.
  *Recovery'niz TWRP 3.x.x olmalıdır.
  Yükleme
  *TWRP moduna girip Factory Reset yapıyoruz.
  *Yükleme kısmından ROM ve GAPPS dosyasını seçip yüklüyoruz.

  * Adb & Mtp bağlantısı
  * Dosya Yöneticisi
  * WİFİ Hotspot
  * Bluetooth
  * NFC
  * GPS
  * Kamera
  * Çift SİM
  * Cihaz kapalı şarj
  * Data geçişi LTE/3G/2G

  * Dosya Şifreleme
  * Videolar sadece Xplayer uygulamasında izlenebiliyor.
  * Video çekimi çalışıyor fakat 1080p çekim için Footej uygulaması gerekiyor.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  Skorpi bunu beğendi.
 17. snowbross

  snowbross

  Onbaşı
  Katılım:
  12 Haziran 2016
  Mesaj:
  12
  Alınan Beğeniler:
  4
  Ödül Puanları:
  3
  Download Huawei P8 Lite B607 Marshmallow Update [Europe] [Single-SIM]

  Huawei P8 Lite (ALE-L21) single SIM handsets have got a new update, version B607, in Europe based on Marshmallow. This update adds several new feature enhancements, stability improvements, and the latest security patch level.

  [​IMG]


  Firmware Details
  • Device: Huawei P8 Lite (Single-SIM)
  • Model: ALE-L21
  • Android: 6.0 Marshmallow
  • Version: MRA58K
  • EMUI: 4.1
  • Firmware: B607
  • Build Number: ALE-L21C432B607
  • Cust Number: CUSTC432D001
  • Security Patch Level: August 1, 2017
  • Region: Europe
  • Status: Official (stable)
  • Build Date: Wed Aug 2 17:33:44 CST 2017
  • Release Date: 4.08.2017
  • Type: Full firmware image
  • File Name: update.zip
  Download Link: Official Mirror | Size: 1.6 GB

  How to Update
  Compatibility: Make sure your phone is already running a C432 based firmware and has its stock recovery intact.


  1. Download the zip package provided above and extract its contents. You’ll now get a large file named UPDATE.APP
  2. Connect your device to the computer and create a new folder “dload” in the external microSD card.
  3. Transfer the extracted UPDATE.APP file to the new dload folder.
  4. Disconnect the USB cable and turn your phone off.
  5. Now press and hold Vol up + Vol down + Power for a few seconds til the installation begins.
   
 18. Marcolomboss

  Marcolomboss

  TürkPDA Moderatör
  Katılım:
  11 Nisan 2016
  Mesaj:
  816
  Alınan Beğeniler:
  661
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  Ankara
  Marka:
  Huawei
  Model:
  P8 Lite
  Yazılım:
  6.0
  ALE-L21 C432B610 MM ROM
  RAM kullanımı iyileştirildi. 1 Ekim Google Güvenlik Yaması güncellendi.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  İndirme Linki: update.zip

  Bu ROM'u yüklemek için Bölge Kodu'muz hw/eu olmalı ve ROOT bulunmamalıdır. Ayrıca cihazımızda mevcut Marshmallow ROM'u yüklü olmalıdır ve Stock Recovery bulunmalıdır.
  Lolipop sürümünden güncelleme yapamazsınız !

  Yükleme

  İndirdiğimiz update.zip dosyasını açıyoruz. İçindeki "UPDATE.APP dosyasını, hafıza kartımıza önceden oluşturduğumuz "dload" klasörünün içine çıkartıyoruz.
  Bölge kodumuzu ve ROOT erişimini kontrol ettikten sonra, çevirici'den *#*#2846579#*#* çeviriyoruz. Karşımıza çıkan menüde "4.Software Upgrade > 1.SD Card Upgrade" tıkladıktan sonra cihazımız recovery modda yeniden başlayıp ROM'u yükleyecektir.
  Ortalama 35-40 Dakika sürebilir ve ayarlarınız kaybolabilir ancak verileriniz silinmez. Eğer isterseniz, her ihtimale karşı Huawei Backup uygulaması ile yedek alabilirsiniz.
   
 19. Marcolomboss

  Marcolomboss

  TürkPDA Moderatör
  Katılım:
  11 Nisan 2016
  Mesaj:
  816
  Alınan Beğeniler:
  661
  Ödül Puanları:
  57
  Şehir:
  Ankara
  Marka:
  Huawei
  Model:
  P8 Lite
  Yazılım:
  6.0
  P8 Lite AOSPA 7.1.2 ROM
  *Saf, Temiz Android. AOSP bazlı
  *PA-Exclusive Renk Motoru
  *PIE Kontrol sistemi
  *3 parmak ekran görüntüsü
  *PA Tarayıcı
  *WI-FI/NFC/BT/GPS Çalışır durumda
  *Çift SIM Aktif
  *Kernel güncellemesi 3.10.2017
  *SDCardFS desteği
  *EMUI'den daha hızlı arayüz

  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  İndirme Linki: AOSPA
  GAPPS(ARM64-7.1 Yüklenmelidir)

  Bu ROM'u yüklemek için Cihazımızda TWRP bulunmalıdır.
  Lolipop sürümünden güncelleme yapamazsınız !

  Yükleme

  TWRP Moduna giriş yapıyoruz ve Factory Reset yapıyoruz. Sonra yüklediğimiz AOSPA ROM ve GAPPS paketini yüklüyoruz ve cihazı yeniden başlatıyoruz.
   
  Skorpi bunu beğendi.
BU ALANA REKLAM VEREBILIRSINIZ