Huawei P8 Lite - Ana Konu

'Huawei' forumunda candumann tarafından 2 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. candumann

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,053
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Note Pro
    Yazılım:
    MIUI v8 / 6.9.8
    - Soru sorarken ya da yardım isterken mutlaka açıklayıcı bir metin yazın. Yazdığınız mesajda mutlaka ama mutlaka cihazınızın modeli, hangi ROM'un yüklü olduğu gibi bilgiler bulunsun.
    -Telefonum açılmıyor yardım edin!
    -ROM yükledim çöktü, ne yapmam gerek?

şeklindeki yazılan mesajlar cevap dahi verilmeden direk silinecektir. Telefonunuz açılmıyor ise ne yaptınız da açılmıyor? ROM yüklediniz çöktü, ama nasıl çöktü? Daha önce hangi ROM vardı, hangi ROM'u yüklemeye çalıştınız, hangi yöntem ile yüklediniz?
    - Yeni mesaj yazmadan önce mutlaka ana konu altındaki spoiler içeriklerini inceleyin. Eğer sorduğunuz soru hakkında daha önce bir anlatım / paylaşım yapıldı ise yine mesajınız cevap dahi verilmeden silinecektir.

Huawei P8 Lite - Ana Konu

Duyuru: Uzun zamandır planlamakta olduğumuz "Bir Model / Tek Konu" konseptini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Bu tarihten itibaren her cihaz modeli için tek bir ana konu olacak ve o cihaz ile ilgili tüm paylaşımlar tek konu altında yapılacaktır. İlgili ve bilgili üyelere diledikleri taktirde o konunun yönetimi verilecektir. Konu moderatörleri, konu altında yapılan paylaşımları gerekli gördükleri taktirde ana mesaja ekleyeceklerdir.

Önemli Başlıklar

Konu altındaki bir çok içerik tarafımızca hazırlanmış, farklı kaynaklardan edinilen bilgiler ise önce denenip sonrasında paylaşılmıştır. Biraz gayret edip, "armut piş, ağzıma düş" kavramından uzaklaşıp her işlemi sormak yerine, konuyu inceleyip anlatımları okuyup, hatasız bir şekilde uygularsanız elde etmek istediğiniz sonuca daha hızlı ulaşırsınız. Daha önce defalarca cevabı verilmiş soruları tekrar tekrar sormak yerine "HERKES GÖRSÜN" diye en üste koyduğum "ARAMA" bölümünü kullanırsanız hem bizi mutlu eder, hemde emeğe saygı göstermiş olursunuz.

Anlatım yapılmış, dosyalar paylaşılmış, sizlerden önce yüzlerce kişi bu anlatımlar sayesinde kurulum yapmış, ama siz yine de kuramıyorsanız, hatayı öncelikle kendinizde arayın. Böyle bir durum söz konusu ise size "Ücretli Destek" almanızı tavsiye ediyorum.
    1. Orjinal yazılımların USB aracılığıyla yüklendiğini düşünmek. - UPDATE.APP ile yapılan güncellemeler tamamen cihaz üzerinde işlenmektedir. Telefon üzerinden yapılan yüklemelerde bilgisayar ile USB Bağlantısı yapmaya gerek yoktur.
    2. update.zip dosyalarının arşivden çıkarılması. - Elinizde DLOAD klasörü yöntemiyle yüklenmesi gerek bir ROM var ise, ROM dosyası UPDATE.APP yerine "update.zip" olarak adlandırılmış ise bu dosyayı aksi belirtilmediği sürece arşivden çıkarmayın. Direk DLOAD klasörüne update.zip olarak atın.
    3. Bootloader kilidi açık olmadan Android 6 gibi yeni sürümlere geçiş yapmak. - Ülkemiz tarafında satılan cihazlar her ne kadar EU kilidinden dolayı güncellemeyi geç ya da hiç alamasalarda, yurt dışından cihaz alan arkadaşlarda bootloader kilidi açmadan yeni yayınlanmış olan BETA sürümleri yükleyebiliyorlar. Fakat sürümler beta ve stabil olmadığı için geri dönmek isteyebiliyorlar. Fakat ilk başlarda bootloader kilidiniz kapalı olursa bu durum mümkün olmayabiliyor.
    4. Bootloader kilidini açmak OTA güncelleme almayı engelliyor. - Hayır, HUAWEİ cihazlarda bootloader kilidiniz açık olsa da olmasada eğer orjinal yazılım kullanıyorsanız OTA güncelleme size gelir.
    5. Farklı android sürümlerinden, farklı sürümlere ait TWRP yedeklerine geri dönmek. - Örneğin Android 6.0 üzerinden Android 5.1 de aldığınız TWRP yedeğine dönmeye çalışırsanız cihazınız brick olur. Yedeği hangi sürümde aldıysanız öncelikle o sürüme dönüp, sonrasında yedeği yüklemelisiniz.
    6. OTA Güncelleme (update.zip) 3 Tuş Kombinasyonu ile yüklenemez. - UPDATE.ZİP uzantılı OTA güncellemeleri sadece Yerel Güncellemeler yoluyla yüklemek mümkündür.
    7. OTA Güncellemeler sadece ve sadece STOCK EMUI Recovery ile yüklenebilir. - TWRP ya da CWM recovery yüklü iken hiçbir şekilde güncelleme yapamazsınız. Öncelikle stock recovery'e dönmelisiniz.
    8. "update.zip" dosyalarını yeniden adlandırmak. - update.zip dosyalarını update.app olarak yeniden adlandırırsanız bu dosyalar ile kurulum yapamazsınız. update.zip OTA güncelleme, update.app tam sürüm ROM dosyasını ifade eder.
    9. OTA Güncellemeler - Orjinal sistem güncellemeleri sadece, sistem dosyaları, cust ve .prob üzerinde değişiklik yapılmadığı taktirde ve mutlaka telefonunuz ROOT'suz iken yapılmalıdır. Aksi taktirde cihazınız %100 brick olacaktır.
    10. Fabrika ayarlarına döndürme - Sadece ve sadece cihazınızda stock recovery yüklü iken yapılmalıdır. Kesinlikle cihazında TWRP var iken fabrika ayarlarına dönmeyin.
    11. Farklı modellere ait ROM'ları yüklemek - CL00, TL00 gibi modellere, TL10'a ait ROM'lar kurulabilir. Fakat özellikle 6.0 Marshmallow geçişlerinde bu cihazlara yerel güncelleme şeklinde (update.zip) ROM yüklerken, kesinlikle ama kesinlikle update.zip dosyasını arşivden çıkararak yüklemeye çalışmayın. Aksi taktirde cihazınız brick olur ve sonrasında geri döndürseniz dahi Wifi & Bluetooth modülünüz çalışmayacaktır.
    12. Güncelleme sonrasında 4GB hafıza - Stock recovery üzerinden factory reset yaptığınızda sorun ortadan kalkacaktır.
    13. Recovery moduna nasıl girilir? - Stock ya da TWRP farketmeksizin, telefonunuz tamamen kapalı konumdayken Ses yükseltme ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, recovery moduna giriş yapabilirsiniz.
    14. Fastboot ya da Bootloader moduna girilir? - Telefonunuz kapalı iken USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp, sonrasında Ses alçaltma ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, fastboot yada diğer adıyla bootloader moduna giriş yapabilirsiniz.
    15. E-recovery moduna nasıl girilir? - Telefonunuz kapalı konumdayken Ses yükseltme tuşuna basılı tutarak, USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlarsanız, e-recovery moduna girebilirsiniz.
    16. Yurdışına gelen güncellemeyi nasıl yüklerim? - Türkiye'de satın aldığınız cihazda "Türkiye" dağıtımcısı tarafından yeni güncelleme verilmedi. Fakat siz aynı cihaz için yurtdışında güncel sürümlerin olduğunu biliyorsunuz, ve bu sürümleri yüklemek istediğinizde hata mı alıyorsunuz? Çözüm olarak "Bölge kodu değişimi" konusuna göz atmanız gerekli. Konu altında linki mevcut.
    ROM Adı (Örneğin: B553 EMUI 4,1 ya da Kangvip B956 gibi)
    Buraya ROM ile ilgili açıklamalar, özellikler girilmelidir. Spoiler içerisinde olmalıdır.

Ekran görüntüleri yine spoiler içinde olmalıdır.

İndirme linkleri ve kurulum aşamaları yine burada spoiler içinde yer almalıdır.

Kurallara uygun olmayan paylaşımlar uyarı yapılmadan silinecektir.
    • HiSuite - Huawei cihazlarınızı bilgisayar üzerinden kontrol etmenize yarar, aynı zamanda USB / ADB driverları barındırır.
    • Android SDK Tools - Android platformu altında çalışma ve geliştirmeye yarayan yazılım aracı
    • TurkPDA ROM Yükleyici - Yeniden derlenmiş ya da unpack edilmiş ROM dosyalarını, telefonunuza flaşlamayı kolaylaştıran yazılım.
    • Huawei Update Extractor - Update.APP dosyalarını açmak (unpack etmek) için gerekli yazılım
    • Linux Unpack UPDATE.APP - Linux işletim sistemi kullananlar için Huawei Update Extractor alternatifi
    CN - Çin Bölge Kodlu Yazılımlar
    EU - Avrupa Bölge Kodlu Yazılımlar
    RU - Rusya Bölge Kodlu Yazılımlar
    RollBack (Geri Dönüş)

#1 candumann, 2 Ocak 2016 01:07
    Son düzenleme: 25 Ekim 2016
  2. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    ALE-L21 DUAL-SİM LOLIPOP'TAN B564 MARSHMALLOW'A YÜKSELTME
    Yeni eklenenler: Navigasyon bar gizleme tiki, Profesyonel Fotoğraf modu, Çift kart yönetimi, Huawei kimliği, Çift tıklama ile kilit açma, EMUİ 4.0.
    Ram ve Bellek kullanımı iyileştirildi, Güvenlik yaması güncellendi, EMUİ arayüzü güncellendi,

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

İndirme linkleri:
    B170

B550

Yükleme

Bu ROM'u yüklemek için ROOT bulunmamalıdır. Ayrıca Stock Recovery yüklü olmalıdır.!

B170 UPDATE.APP'sini Hafıza kartında dload klasörü oluşturup içine atın.
    Çevirici'den *#*#2846579#*#* çevirin. Karşımıza çıkan menüde "4.Software Upgrade > 1.SD Card Upgrade" tıkladıktan sonra cihazımız recovery modda yeniden başlayıp ROM'u yükleyecektir.
    Başarılı ise telefon yeniden başlayacaktır, açıldığında sürümünüzü ve ülke kodunuzu kontrol edin.
    B170 ise B170'i Attığınız dload klasöründeki UPDATE.APP'yi silip B550 sürümünün UPDATE.APP'sini aynı yere atın.
    Yine Çevirici'den *#*#2846579#*#* çevirin. Karşımıza çıkan menüde "4.Software Upgrade > 1.SD Card Upgrade" tıkladıktan sonra cihazımız recovery modda yeniden başlayıp ROM'u yükleyecektir.
    Cihazınız açıldıktan sonra Ayarlar>Güncelleyici>Güncellemeleri kontrol et kısmında B564 gözükür. Gözüken güncellemeyi yükleyin.

#2 Marcolomboss, 11 Haziran 2016 13:37
    Son düzenleme: 21 Kasım 2016
  3. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,145
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Sayın @Marcolomboss , Akıl vermek gibi olmasın, Bu B564 Rom'unuzun Yedeğini de almışsınızdır umarım:):cool:

Marcolomboss bunu beğendi.
  4. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    Sayın @Skorpi hocam. Ben şunu anladım. Nekadar da yedek alsanız, recovery orijinal olmadığı için restore yapıldığı zaman tam şekilde yükleyemiyor. Dün yanlışlıkla aldığım B170 restore'si IMEI'yi sildi.

5. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,145
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Sizin Cihazınıza uygun olan Recovery mutlaka vardır....arayın, bulursunuz....

6. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    Var. Ben orijinallik olarak benim telefona uymuyor demiyorum. TWRP yan sanayi gibi %100 doğru çalışmıyor. Kirin işlemci için 2.8.7_p8lite sürümü var. Tam bana uygun ama restore ederken oeminfo dosyasını bozuyor. Yada Wipe yapmadan yüklediğim için oluyor.

7. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,145
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Valla uygun TWRP kullanmanız halinde ve doğru İşlemleri yaparsanız, her zaman Sistemin 1 e 1 yedeğini almaktadır....
    Ben bugüne kadar hiç bir Sorun yaşamadım

8. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    TWRP Recovery Yükleme ve ROOT Yapma

Her işlemimizde olduğu gibi YEDEKLERİMİZİ alıyoruz.

Bu işlemleri yapabilmek için telefonumuzun "BOOTLOADER" kilidi açık olmalıdır. Açık değil ise Ana konuda anlatıldığı şekilde açabilirsiniz.

GEREKLİ ADB DOSYASI
    Buradan indirdiğimiz klasörü bilgisayarınızın masaüstüne atın ve klasörün üzerine SHIFT tuşuna basılı tutarak mouse ile sağ tıklayın. Açılan menüde "Komut Penceresini Burada Aç" dedikten sonra önünüze gelen siyah beyaz 'CMD' ekranı bizim tüm işlemlerimizi yapacağımız ekrandır.

USB HATA AYIKLAMASINI AKTİFLEŞTİRME
    Ayarlar>Telefon Hakkında>Derleme numarası'na 7 kez tıkladıktan sonra tekrar Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri>USB Hata Ayıklaması' nı aktif ediyoruz.

İndirilecek Dosyalar
    TWRP 2.8.7

USB BAĞLIYKEN cihazı kapatıp Ses kısma+Güç tuşlarına basarak FASTBOOT moduna giriyoruz.

Masaüstüne attığımız ADB klasörünün içine, indirdiğimiz "TWRP_2.8.7.x_P8Lite_kirin_v2.img" dosyasını atıyoruz ve yukarıda bahsettiğimiz CMD ekranına
    Kod:
    fastboot flash recovery TWRP_2.8.7.x_P8Lite_kirin_v2.img
    yazıp Enter'a tıklıyoruz. 4-5 saniyelik işlemden sonra "COMPLETE" yazısını görürsek
    Kod:
    fastboot reboot
    yazıp yine Enter'a tıklıyoruz. Telefonumuz yeniden başlatılacaktır.

Telefonumuz açıldıktan sonra eğer recovery moduna ADB üzerinden girmek isterseniz
    Kod:
    ADB reboot recovery
    yazıp Enter'a tıklayın.
    Tuşlarla girmek isteyenler ise telefon kapalı iken Ses açma+Ses kısma+ Güç tuşlarına basılı tutun...

İndirilecek Dosyalar
    TWRP 3.0.2

USB BAĞLIYKEN cihazı kapatıp Ses kısma+Güç tuşlarına basarak FASTBOOT moduna giriyoruz

Masaüstüne attığımız ADB klasörünün içine, indirdiğimiz "TWRP-3.0.0-2_P8-lite_KIRIN_variant.zip" dosyasını açıp içindeki "recovery.img" dosyasını atıyoruz ve yukarıda bahsettiğimiz CMD ekranına
    Kod:
    fastboot flash recovery recovery.img
    yazıp Enter'a tıklıyoruz. 4-5 saniyelik işlemden sonra "COMPLETE" yazısını görürsek
    Kod:
    fastboot reboot
    yazıp yine Enter'a tıklıyoruz. Telefonumuz yeniden başlatılacaktır.

İndirilecek Dosyalar
    SuperSu

Öncelikle LOLIPOP ROOT işlemi için yukarıda bahsettiğimiz "TWRP 2.8.7" yüklü olmalıdır.

İndirdiğimiz dosyayı SD kartımıza attıktan sonra telefonumuzu kapatıyoruz.
    "Ses açma+Ses kısma+Güç" tuşlarına basarak ' TWRP RECOVERY' moduna giriyoruz.
    "İnstall" kısmından SD karta attığımız dosyayı seçip alt kısımdaki kilit kaydırıcıyı sağ tarafa doğru sürüklüyoruz. "COMPLETE" yazdıktan sonra "Reboot System" diyerek cihazımızı yeniden başlatıyoruz. Ana sayfamızda "SuperSu" uygulaması var ise cihazınız başarıyla ROOT'lanmıştır...

İndirilecek Dosyalar

SuperSu 2.62

SuperSu 2.66

unSu (İstenildiği zaman ROOT'u kaldırmak için gerekli dosya)

Öncelikle MM ROOT işlemi için yukarıda bahsettiğimiz "TWRP 3.0.2" yüklü olmalıdır.

İlk indirdiğimiz 3 adet SuperSu dosyalarını SD Kartımıza atıyoruz.

Telefonumuzu "RECOVERY" Modunda başlatıyoruz.(Ses açma+Ses kısma+Güç)

İlk olarak SuperSu 2.62, Sonra SuperSu 2.66 Dosyasını flashladıktan sonra telefonumuzu yeniden başlatıyoruz. (2.62 ve 2.66 tek başına çalışmadığı için önce 2.62'yi sonra 2.66'yı yüklememiz gerekiyor.)
    Ana ekranımızda SuperSu uygulaması var ise ROOT işlemimiz tamamlanmıştır.

Bir sorun olur veya ROOT'u kaldırmak isterseniz "UnSu.zip" dosyasını flashlayın ROOT kalkacaktır...

#8 Marcolomboss, 19 Haziran 2016 02:14
    Son düzenleme: 3 Mart 2017
    madeinmna bunu beğendi.
  9. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    HUAWEİ P8 LİTE DOLBY ATMOS SES MODU

Bu mod P8Lite' de kulaklıktaki ses boğulmasını önleyip, orijinal ekolayzer özelliği sunmaktadır. Gayet kullanışlı ve işe yarar bir uygulamadır. Sadece P8Lite'de denenmiştir. Ama çoğu Android modellerde çalışmaktadır.

Öncelikle her ihtimale karşı YEDEĞİMİZİ alıyoruz.

Gerekenler:
    İndirilecek dosyalar:
    Yükleme
    • 3 dosyayıda indirip SD kartımıza atıyoruz.
    • Telefonumuzu TWRP/Recovery modunda başlatıyoruz. Telefon kapalı iken "Ses açma+Ses kısma+Güç" tuşlarına basılı tutun.
    • Önce dap_r6.5.zip sonra deep_buffer.zip dosyasını flashlıyoruz ve telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.
    • Eğer bir sorun olur veya beğenmezseniz dap_r6.5_uninstall.zip dosyasını flashlayıp uygulamayı kaldırın.
    [​IMG] [​IMG]

#9 Marcolomboss, 20 Haziran 2016 22:10
    Son düzenleme: 25 Ekim 2016
    Thunderlion ve Skorpi bunu beğendi.
  10. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    Sayın @Skorpi üstadım Mate 7'de çalışıyor deneyebilirsiniz.

Skorpi bunu beğendi.
  11. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,145
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Sayın @Marcolomboss çok Teşekkür ederim, ancak Bizim Mate7'de, en azından Benim Cihazımda,kulaklıkta ses boğulması olmadığı için, sanırım bu Programa ihtiyacım yok.(Ses boğulmasının genelde Dandik Cihazlarda ve/veya Kulaklıklarda olduğunu duydum...)::evillol:::):cool:

TurkPDA Skorpi from Tapatalk

12. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    Orijinal kulaklığını kullanıyorum. Ve dandik bir cihaz olmadığını gayet iyi biliyorsunuz :) sadece buffer_remover dosyasını flashlayınca gidiyor o boğulma. Cihazın ses dosyalarında belki sorun vardır... audio_conf dosyasının yerini alıyor yüklenen dosya..

13. oznprlk

Er

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    3
    @Skorpi hocam ses boğulması yok ama bass denen birşey de yok cihazda, resmen bir süre sonra kulağını tırmalamaya başlıyor o tiz ve ince sesi, samsung s6 plus EDGE deneyimim oldu çok kısa bir süre, gerçekten hem normal hoparlörü hem de kulaklık çıkışı olağanüstü bir ses kalitesine sahip.
    Sayın @Marcolomboss çok büyük farklar yaratıyor mu acaba yükleme sonrası, kulaklık ve normal hoparlördeki bass sızlık tüketecek yakında beni :)

ugureknc, Skorpi ve Marcolomboss bunu beğendi.
  14. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    Aşırı derecede olmasa da müzik dinleyen birisi olarak gayet güzel sonuçlar aldım. Yani ayarlamayı yaptıktan sonra bi müzik açın, dolby atmos programında sağ üstte kapatıp açın fark belli oluyor...

15. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,145
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Bunu daha önce bir Arkadaşımız paylaşmıştı, ama o zaman sanki MM'de olmuyordu...

http://www.turkpda.com/konu/huawei-ascend-mate-7-ana-konu.876/page-278#post-10870

Ben kendim şahsen, EIZO Rewire Pro kullanıyorum (Daha doğrusu Kızım benim Cihaza yükledi, kendisi ara sıra kullanmaktan hoşlanıyor Mate 7'yi...)

16. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    HUAWEİ P8 LİTE 6.0 MM'DA KAYBOLAN 4G İKONUNU AKTİFLEŞTİRME

Bildiğimiz gibi 5.0 Lolipop'ta varolan 4G ikonu, 6.0 MM ROM'unda kaybolmuştur. Az önce .prop dosyalarını karıştırırken aktifleştirmeyi buldum ve paylaşma isteği duydum...

Bu işlemler için cihazımız ROOT'lu olmalıdır. Root atmak için Bu konuyu inceleyiniz.

Öncelikle .prop dosyaları ile uğraşacağımızdan YEDEĞİMİZİ alıyoruz. Sonra Buradan build.prop.editor uygulamasını indiriyoruz.

Uygulamaya ROOT erişimi verdikten sonra soldaki menüden select file kısmından "/cust/hw/eu/prop/local.prop" dosyasına basıp arama kısmından "lte" yazıyoruz. İlk çıkan anahtarı (ro.config.hw_hide_lte) true olan kısmı false yapıyoruz. Telefonu yeniden başlattıktan sonra tekrar build prop uygulamasına giriyoruz. Bu sefer "/cust/hw/L21_normal/prop/local.prop" dosyasını seçip arama menüsüne 4g yazıp (ro.config.hw_show_4G_Plus_icon) anahtarının değerini 'true' olarak değiştiriyoruz ve telefonu yeniden başlatıyoruz. Yeni 4G ikonunuz hayırlı olsun... Kesinlikle kendi çözümümdür, alıntı değildir

IMG_20160623_001626.png IMG_20160623_001703.png

#16 Marcolomboss, 23 Haziran 2016 01:16
    Son düzenleme: 21 Kasım 2016
    Ekremaslan82 ve Skorpi bunu beğendi.
  17. Ekremaslan82

Çavuş

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    10
    Marka:
    huawei
    Model:
    Mate 7- L09 B331
    soldaki menüden select file kısmından "/cust/hw/eu/prop/local.prop" dosyasına basıp arama kısmından"lte" yazıyoruz. İlk çıkan anahtarı (ro.config.hw_hide_lte) true olan kısmı false yaptıktan sonra Mate 7 cihszımda hemen 4G ikonu çıktı diğer ksma gerek kalmadı. Emeğinize sağlık.

18. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,145
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Ben 4G'yi kullanmıyorum....Sizin yazdıklarınızdan sonra gerçekten de bu ikonun olmadığını gördüm ve gelmesi için ne gerekiyorsa yapmama rağmen, maalesef beceremedim....en az 1 Saat uğraşmama rağmen....şimdi ise niye yapamadım diye Kafama taktım ve Kafayı yemek üzereyim...Bunun sonucunda büyük bir ihtimalle Tedavi için Size geleceğim Hocam, artık ona göre ya Siz beni Tedavi edersiniz yada başka Hocalara yönlendirirsiniz.....:(

19. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2
    Hocam sizin yapmanız gerekiyor :) Başka prop dosyalarında deneyin isterseniz...

20. Marcolomboss

Yüzbaşı

Alınan Beğeniler:
    612
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Samsung
    Model:
    S3 Mini
    Yazılım:
    4.1.2