1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
    Duyuruyu Kapat
  2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Huawei P10 - Ana Konu

'Huawei' forumunda candumann tarafından 18 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. candumann

candumann

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
    Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,800
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    - Soru sorarken ya da yardım isterken mutlaka açıklayıcı bir metin yazın. Yazdığınız mesajda mutlaka ama mutlaka cihazınızın modeli, hangi ROM'un yüklü olduğu gibi bilgiler bulunsun.
    -Telefonum açılmıyor yardım edin!
    -ROM yükledim çöktü, ne yapmam gerek?

şeklindeki yazılan mesajlar cevap dahi verilmeden direk silinecektir. Telefonunuz açılmıyor ise ne yaptınız da açılmıyor? ROM yüklediniz çöktü, ama nasıl çöktü? Daha önce hangi ROM vardı, hangi ROM'u yüklemeye çalıştınız, hangi yöntem ile yüklediniz?
    - Yeni mesaj yazmadan önce mutlaka ana konu altındaki spoiler içeriklerini inceleyin. Eğer sorduğunuz soru hakkında daha önce bir anlatım / paylaşım yapıldı ise yine mesajınız cevap dahi verilmeden silinecektir.

Arkadaşlar, ben kesinlikle bu cihazlarda TWRP üzerinden Wipe yani hard reset atmanızı önermiyorum.

Wipe Data nedir? Wipe Data, temel Android sistemini ele aldığımızda DATA/ dizininin formatlanarak, telefonun bir nevi fabrika moduna dönmesidir. DATA/ dizininde genel olarak programlar, ayarlar vs. bulunur. Fakat Huawei bu noktada biraz Huawelik yaparak bu dizine bölgeye özel ayarların bulunduğu 3 dizinlik, custom.bin, oeminfo dosyalarını atmış. Siz TWRP üzerinden wipe yaptığınız da TWRP bunları ayırt etmeden ne var ne yok siliyor. Sonrasında cihazınız açılmasına açılıyor fakat, menü ikonları bir farklı, şebeke sinyal seviyesinde inanılmaz bir düşüş, ses kalite kaybı gibi durumlar yaşanıyor. Bu işlemin geri dönüşü ise çok sıkıntılı oluyor. O nedenle TWRP ile Wipe yapmadan oturup bir kez daha düşünün.
    • TWRP Recovery üzerinden sistem yedeği alabilirsiniz. Ama şuan için kesinlikle bu yedeği tekrar yüklemeyin. Yoksa cihazınız brick olur. TWRP üzerinden kesinlikle yedek dosyalarınızı Restore yapmayın!
    • Resmi OTA güncellemesi (FullOTA) yapıldığında bootloader kilidiniz açık olsa bile kapanır. Bazen bugda kalıp açık gösterebilir, fakat eğer UPDATE.app ile güncelleme yaptınız ve sonrasında ADB / Fastboot üzerinden dosya yazamıyorsanız bilin ki bootloader kilidiniz kapanmıştır. Kilit açma işlemlerini tekrar etmeniz gerekir
    • Bootloader kilidini açtığınızda ya da tekrar kitlediğinizde cihazınız otomatik olarak fabrika ayarlarına döner. Bu yüzden işlemler öncesinde mutlaka verilerinizi yedekleyiniz.
    • TurkPDA Huawei Multi-ToolBox v2 - TurkPDA tarafından hazırlanan bootloader kilidi açma, recovery ve root yükleme aracı + daha bir çok özellik
    • HiSuite - Huawei cihazlarınızı bilgisayar üzerinden kontrol etmenize yarar, aynı zamanda USB / ADB driverları barındırır.
    • Android SDK Tools - Android platformu altında çalışma ve geliştirmeye yarayan yazılım aracı
    • Huawei Update Extractor - Update.APP dosyalarını açmak (unpack etmek) için gerekli yazılım
    • Linux Unpack UPDATE.APP - Linux işletim sistemi kullananlar için Huawei Update Extractor alternatifi
    • USB Sürücü - Huawei USB Sürücüleri
    • USB Sürücü - Huawei USB Sürücüleri (Alternatif)
    • ADB Sürücü - Android ADB Dosyaları

Ekli dosyalar:

Son düzenleme: 11 Kasım 2017
  2. LionBeq

LionBeq

Onbaşı
    Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    5
    Marka:
    Huawei
    Model:
    P10 Plus
    Yazılım:
    B165
    Sağlık olsun hocam o zaman umudumuz artık OREO ya kaldı. :)

candumann bunu beğendi.
  3. candumann

candumann

Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,800
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    Huawei P10 - Servis Yazılımları
    Resmi teknik servislerin arıza durumunda cihazları kurtarmak için kullandığı firmware dosyalarıdır..

Dosya: FullOTA Servis Yazılımı VTR-L09 + VTR-L29 C185B163 South Africa Android 7.0 EMUI 5.1
    Model: VTR-L09 + VTR-L29 Revizyon [L09B]
    Derleme Numarası: C185B163
    Vendor: [ hw/meafnaf ]
    Ülkeler: [ South Africa ]

Dosya: FullOTA Servis Yazılımı VTR-L09 + VTR-L29 C432B162 Serbia Poland Slovakia Greece Czech Moldova Romania Macedonia Belgium Italy France Spain Switzerland Android 7.0 EMUI 5.1
    Model: VTR-L09 + VTR-L29 Revizyon [L09B]
    Derleme Numarası: C432B162
    Vendor: [ hw/eu ]
    Ülkeler: [ Serbia Poland Slovakia Greece Czech Moldova Romania Macedonia Belgium Italy France Spain Switzerland ]

Dosya: FullOTA Servis Yazılımı VTR-L09 C557B309 Canada Bell Android 7.0 EMUI 5.1
    Model: VTR-L09 Revizyon [L09A]
    Derleme Numarası: C557B309
    Vendor: [ bell/ca ]
    Ülkeler: [ Canada Bell ]

Dosya: FullOTA Servis Yazılımı VTR-L29 + VTR-L09 C185B170 Iran Kuwait Iraq Saudi Arabia Android 7.0 EMUI 5.1
    Model: VTR-L09 + VTR-L29 Revizyon [L29B]
    Derleme Numarası: C185B170
    Ülkeler: [ Iran Kuwait Iraq Saudi Arabia ]

Dosya: FullOTA Servis Yazılımı VTR-L29 + VTR-L09 C432B164 Denmark Android 7.0 EMUI 5.1
    Model: VTR-L09 + VTR-L29 Revizyon [L29B]
    Derleme Numarası: C432B164
    Vendor: [ hw/eu ]
    Ülkeler: [ Denmark ]

Dosya: FullOTA Servis Yazılımı VTR-L29 C636B151 Thailand Maldives Lao People's Democratic Republic Sri Lanka Cambodia Bangladesh Hong Kong Macao Malaysia Philippines Singapore Android 7.0 EMUI 5.1
    Model: VTR-L29 Revizyon [L29B]
    Derleme Numarası: C636B151
    Vendor: [ hw/spcseas ]
    Ülkeler: [ Thailand Maldives Lao People's Democratic Republic Sri Lanka Cambodia Bangladesh Hong Kong Macao Malaysia Philippines Singapore ]

Dosya: FullOTA Servis Yazılımı VTR-L29 C10B131 Belarus Uzbekistan Russian Federation Android 7.0 EMUI 5.1
    Model: VTR-L29 Revizyon [L29B]
    Derleme Numarası: C10B131
    Vendor: [ hw/ru ]
    Ülkeler: [ Belarus Uzbekistan Russian Federation ]

4. LionBeq

LionBeq

Onbaşı
    Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    5
    Marka:
    Huawei
    Model:
    P10 Plus
    Yazılım:
    B165
    P10 plus için yok mu hocam?

5. candumann

candumann

Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,800
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    @LionBeq, elimde sadece bu ikisi var hocam.

Huawei P10 Plus - Servis Yazılımları
    Resmi teknik servislerin arıza durumunda cihazları kurtarmak için kullandığı firmware dosyalarıdır..

Dosya: FullOTA Servis Yazılımı VKY-L09 C185B170 Saudi Arabia Iran Iraq United Arab Emirates Android 7.0 EMUI 5.1
    Model: VKY-L29 + VKY-L09
    Derleme Numarası: C185B170
    Ülkeler: [ South Africa Saudi Arabia Iran Iraq United Arab Emirates ]

Dosya: FullOTA Servis Yazılımı VKY-L29 C10B151 Russian Federation Belarus Georgia Mongolia Android 7.0 EMUI 5.1
    Model: VKY-L29
    Derleme Numarası: C10B151
    Vendor: [ hw/ru ]
    Ülkeler: [ Russian Federation Belarus Georgia Mongolia ]

LionBeq bunu beğendi.
  6. LionBeq

LionBeq

Onbaşı
    Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    5
    Marka:
    Huawei
    Model:
    P10 Plus
    Yazılım:
    B165
    Benim cihazda vky-l29 hocam işimi görür teşekkür ederim

candumann bunu beğendi.
  7. kaptan38

kaptan38

Er
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam p10 plus vky-c185b171 gelmiş paylaşabilirmisiniz

8. Salihacln

Salihacln

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar benim telefon tek hat yalnız root yapayım derken telefonu brick ettim daha sonra duzelttim ve test cihazına donustu onuda duzelttim ama su an içindeki yazılım cift hat goruyor ve en guncel surumu indirdim kurdum ama hala çift hat olarak görünüyor vtr-l09 olarak indiriyorum cihaz model numarası vtr-l09 derleme numaram VTR-L09C432B201 bunu şimdi kurdum ama bu çift hat sorunundan kurtulamıyorum nasil tek hatta cevireegim bunu bi yardım edermisiniz neyi flaslamam lazım anlamadım

9. candumann

candumann

Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,800
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    kaptan38 bunu beğendi.
  10. candumann

candumann

Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,800
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    Stock recovery üzerinden full wipe yapın, düzelmezse HWOTA ile yeni bir bölge koduna geçiş yaparak sıfırdan kurulum yapın. Son çıkan güncel ROM değil, B160 gibi stabil ve eski bir sürüm tercih edin. Sonrasında güncellersiniz tekrar.

kaptan38 bunu beğendi.
  11. Salihacln

Salihacln

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    hocam hepsini yaptım zaten cihazı kurduktan sonra her seferinde wipe yapıyorum en son acaba yükledigim sürümmü yanlış die b163 sürümü de kurdum daha sonra kendisi b171 sürüme güncelledi ancak yine çift sim olarak güyordu en son bunu indirdim kurdum yine çift sim anlamadim gitti sürekli tek sim seciyorum kurarken de update olarak deil debrant olarak kruyorum hep sıfırdan ama bu çift sim gitmiyor

12. kaptan38

kaptan38

Er
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    candumann bunu beğendi.
  13. kaptan38

kaptan38

Er
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    huawei p10 plus için vkyc185b171 full oto servis yazılımı varmı şimdiden teşekkür ederim