1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
    Duyuruyu Kapat
  2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Huawei Mate S - Ana Konu

'Huawei' forumunda candumann tarafından 1 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. candumann

candumann

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
    Makaleler:
    13
    Alınan Beğeniler:
    3,812
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Huawei, Xiaomi
    Model:
    P10, Redmi Pro
    Yazılım:
    B161, MIUI v9
    - Soru sorarken ya da yardım isterken mutlaka açıklayıcı bir metin yazın. Yazdığınız mesajda mutlaka ama mutlaka cihazınızın modeli, hangi ROM'un yüklü olduğu gibi bilgiler bulunsun.
    -Telefonum açılmıyor yardım edin!
    -ROM yükledim çöktü, ne yapmam gerek?

şeklindeki yazılan mesajlar cevap dahi verilmeden direk silinecektir. Telefonunuz açılmıyor ise ne yaptınız da açılmıyor? ROM yüklediniz çöktü, ama nasıl çöktü? Daha önce hangi ROM vardı, hangi ROM'u yüklemeye çalıştınız, hangi yöntem ile yüklediniz?
    - Yeni mesaj yazmadan önce mutlaka ana konu altındaki spoiler içeriklerini inceleyin. Eğer sorduğunuz soru hakkında daha önce bir anlatım / paylaşım yapıldı ise yine mesajınız cevap dahi verilmeden silinecektir.

• TurkPDA Huawei Multi-ToolBox v2 - TurkPDA tarafından hazırlanan bootloader kilidi açma, recovery ve root yükleme aracı + daha bir çok özellik
    • HiSuite - Huawei cihazlarınızı bilgisayar üzerinden kontrol etmenize yarar, aynı zamanda USB / ADB driverları barındırır.
    • Android SDK Tools - Android platformu altında çalışma ve geliştirmeye yarayan yazılım aracı
    • Huawei Update Extractor - Update.APP dosyalarını açmak (unpack etmek) için gerekli yazılım
    • Linux Unpack UPDATE.APP - Linux işletim sistemi kullananlar için Huawei Update Extractor alternatifi
    • USB Sürücü - Huawei USB Sürücüleri
    • ADB Sürücü - Android ADB Dosyaları
    • Mate S'in bazı partilerinde kullanınan BT-Wifi çipi, Google Nexus 6P modelinde kullanılan çip ile aynıdır. Bu çip WiFi bağlantılarında Frekans kanalı 13 olarak seçildiğinde bağlantıda kopmalar yaratmaktadır.
    • Eğer kablosuz bağlantı problemi, bağlantı kopmaları yaşıyorsanız, modem ayarlarınızdan Kablosuz frekansını otomatik'ten çıkarıp 13. Kanal dışında herhangi bir başka kanal seçiniz.

Son düzenleme: 26 Ekim 2017
    Skorpi bunu beğendi.
  2. Tuncay.Tuncez

Tuncay.Tuncez

Teğmen
    Alınan Beğeniler:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Marka:
    MATE7
    Model:
    MATE7
    Yazılım:
    EMUI 3.1 B145
    sen boyle devam et forum nedir ogren ondan sonra cevaz ver...

3. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,637
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Hoooopppp beyler, sakin olun ikinizde... Ortamı germeye gerek yok... Relax Lütfen

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

4. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,637
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Sayın @Maestro Üstadım, Sizde haklısınız ama belliki Arkadaşımızın başka acil halletmesi gereken İşleri veya sorunları var....
    Sorularıma Cevap verdiğinde, gereken yardımı sağlarız inşallah....Kimsenin, kimseyi germesine gerçekten gerek yok....

Kime yürümeyi öğrettik ise bizi geçmeye çalıştı...:frown::(

kyhnvrgli41 bunu beğendi.
  5. ca1ca1

ca1ca1

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle özür dilerim herhalde ortalığı ben karistirdim. Üstad kusuruma bakma açıklama yapan kardeşim haklisin eğer hala yardım etmek istersen gereken bütün bigileri yazıyorum
    Bootloader kilidi açık değil çünkü yapamadım
    Ülke kodu B321 herhalde bunu soruyorsunuz yani turkiyeden aldım cihazı
    Lp room derken 6.0 marshmalow 4.0 emui yazıyor hacı
    Mm sürüm derken şuan ki sürümüm yukarıdaki kardeş geri kalan sorularını anlayamadim kardeş
    Usb ayıklayıcı açıktı hacı telefon hakkındaki ssyi de attım
    Yeterli değilse mesaj atman kafi skorpi şimdiden eyvallah

6. almondcs

almondcs

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba

Son düzenleme: 24 Temmuz 2017
  7. abds

abds

Çavuş
    Alınan Beğeniler:
    22
    Ödül Puanları:
    10
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Mate S
    Yazılım:
    B321
    Bu bootloader videosundaki dosya silinmiş var mı arşive atan ? ayrıca bende parmak izi yavaşlaması olmadı soran arkadaş için belirteyim.
    Ben tr yazılıma geri dönmek istiyorum fakat yazılım dosyasını bulamıyorum. Rollback içinde dosya var fakat bizim hertürlü root ve bootloader açmamız gerek..

8. abds

abds

Çavuş
    Alınan Beğeniler:
    22
    Ödül Puanları:
    10
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Mate S
    Yazılım:
    B321
    b321 de oem kilidi kalkmıyor.. geliştirici seçeneklerinde gözükmüyor hatamı yapıyorum diyeceğim fakat yok

9. abds

abds

Çavuş
    Alınan Beğeniler:
    22
    Ödül Puanları:
    10
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Mate S
    Yazılım:
    B321
    Arkadaşlar oem kilidini kaldırmak için 5.1.1 e rollback yapmanız lazım. Rollback için gerekenler :

1-http://consumer.huawei.com/nl-en/support/downloads/detail/index.htm?id=79928 indiriniz dload atınız kurunuz...
    2-http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=63321&version=223375&siteCode=se Full versiyon B145 5.1.1 kurunuz..

Root için Kingoroot kullanıldı. Custom recovery le uğraşmam benim vaktim önemli diyenlere öneriririm.
    B145 ten sonra bölge kodu değiştirildi.
    FirmwareFinder adlı app indirilip güncel B390 ı indirip otomatik kurulum yapabilirsiniz.

Benim mesaim burda biter herkese hayırlı geceler..

Son düzenleme: 16 Temmuz 2017
    ca1ca1 bunu beğendi.
  10. ca1ca1

ca1ca1

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkürler arkadaşın dediği gibi oem kilidi gözükmüyor. Şimdi rollback yapıcam. 5.1.1 derken bende 6.0 yüklü fark eder mi ?
    Ve 1. link rollback 2. linki nasıl kurucaz sonuç itibari ile oem kilidi kaldığı zaman mı yükliyelim. Ve 5.1.1 de mi olur sadece rollback teşekkürler

11. abds

abds

Çavuş
    Alınan Beğeniler:
    22
    Ödül Puanları:
    10
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Mate S
    Yazılım:
    B321
    6.0 'da olmanız gerek zaten rollback geri döndürme demek... Sırasıyla yazdıklarımı uygulayın.. Takıldığınız yerde danışabilirsiniz. Sırasıyla uyguladığınız takdirde sorun olmayacaktır.

12. korkmaz

korkmaz

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    BU YENİ VERSİYONU BİR TÜRLÜ İNDİREMEDİM DOSYA MEVCUT DEĞİLMİ ACABA DOWLUND LİNKİNE BASTIĞIMIZDA SAYFA AÇILMIYOR İNDİRME BAŞLAMIYOR BU KONU HAKKINDA NE YAPABİLİRSİNİZ

13. blau26

blau26

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    selam arkadaşlar, huawei mate s telefonumdan şarjının az gitmesi dışında çok memnundum. başka bir forumda android 6 güncellemesiyle şarj probleminin azaldığı yazısını görünce manuel olarak Android 6.0 ve b390 europe yazılımını yükledim. ilk önce iyi gibi geldi ancak bazı uygulamaların çalışmaması sebebiyle fabrika ayarlarına getirdim. sorunlar bununla başladı; çünkü telefon kurulumda yarım kalıyor, ülke, dil ayarlarından sonra ilerlemiyordu. ilk önce teleservice firmasına gönderdim, aynı yazılımı güncelleyip cihazı gönderdiler, cihaz çalışır durumda geldi ancak gmail hesabımı ekleyemediğim için tekrar fabrika ayarlarına getirince yine kurulumda yarım kaldı. baktım problemler düzelmemiş, bu seferde fixsmart firmasına gönderdim bugün aradılar android 5.1 yazılımına çeviremediklerini roll back olmadığını, anakartının değişmesi gerektiğini ve 1400 tl ücret talep ettiler. en azından telefonun menüsüne girecek kadar bir yazılım güncellemesi yapıp cihazın tarafıma iade edilmesini talep ettim. sadece telefonu iade edebileceklerini beyan ettiler. arkadaşlar şu an şoktayım ben zaten telefonu 1200 tlye aldım, telefonumun çiziği dahi yok. eski yazılıma dönmek bu kadar zor olmamalı. iki gündür roll back ile ilgili yazıları okuyorum, kafam karıştı desem yeridir. bazı linklerdeki dosyalarda silinmiş. yardımlarınızı bekliyorum. saygılarımla

14. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,637
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Geçmiş olsun, 4 mesaj üstte rollback linki var...

blau26 bunu beğendi.
  15. blau26

blau26

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sayın Skorpi kısa bir sürede cevap yazdığınız için teşekkürler, telefon kurulum aşamasında kaldığı için pc'ye bağladığımda telefon ile bağlantı kuramıyorum. bu dosyaları sd karta nasıl atacağımı bilemiyorum.

16. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,637
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Rica ederim, SD kartınızı PC ye takarak yapabilirsiniz

blau26 bunu beğendi.
  17. blau26

blau26

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlginiz için çok teşekkürler. eski telefonum asgend g7 yi rahatlıkla roll back yapmıştım, Umarım telefon gelince hallederim.

18. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,637
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    İnşallah

19. blau26

blau26

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar, telefonum geldi ve hollanda ülkesine ait roll back dosyasını yükledim ardından yine hollanda ülkesine ait lollipop yazılımını yükledim. telefonu kurtamış bulunmaktayım. fakat gelen oto güncellemeyi yüklüyemiyorum. telefonun derleme numarası CRR-L09C432B145 oto güncelleme ile gelen yazılım CRR-L09C464B161 465 mb boyutunda fakat güncellenmiyor. telefonun cust versiyonu custc464d001