1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
    Duyuruyu Kapat
  2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Huawei Mate 9 Brick Oldu.

'Genel Yardım ve Destek Talebi Bölümü' forumunda ctnnali tarafından 30 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. ctnnali

ctnnali

Onbaşı
    Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    5
    Merhaba arkadaşlar Delta garantili Huawei Mate 9'um vardı. Hwota ile oreo ya geçiş yapmıştım.
    Sonrasında twrp yükledim,Root attım ve sorunsuz şekilde kullanıyordum.
    Cihazımı satma sebebi ile rootu silip verecektim. Süpersu uygulamasına girip rootu kaldır seçeneğini seçtim cihaz kapandı ve tekrar açılmadı.
    Bu sorunu uzaktan yardım ile ücretli veya ücretsiz çözebilecek arkadaşlar var ise yardım rica ediyorum. Telefonda boatloader kilidi açık oldugu için garantiye gönderemiyorum ve root olduğu için. Delta gibi bir servis direk kullanıcı hatası diyip anakart parası isteyecektir.

Cihaz şu anda açmak istediğimde Error mode ekranına giriyor ve boot image ve load image adlı hatalar yazıyor.
    Cihazı fastboot moduna alabiliyorum. Fakat burdan sonra ne yaptıysam olmadı. Nasıl unbrick yapabilirim? Yardımcı olabilecek varmı?
    Cihazda twrp açılmıyor belirteyim.

2. livevalue

livevalue

Çavuş
    Alınan Beğeniler:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Mate 9 Pro
    Yazılım:
    LON-L29 8.0.0.302 (C636log)
    Error Mode cihaz için elveda demek oluyor. Ancak cihazı testpoint noktasından download moduna alıp anakart yazılımı ve firmware kurulumu ile cihazınızı onarmanız yani hard brick konumdan cihaza hayat vermeniz mümkün. Tamircinizin gerizekalı olması ya da testpoint noktasını bilmiyor olması ihtimali yüksek. Üçüncü seçenek testpoint noktasını biliyor olmasıdır ki beni şaşırtır.
    Bilmiyor olması yüksek olması dolayısıyla testpoint noktasını ekliyorum. Kurulum sonrası cihazınız fabrikadan çıkmış gibi sıfırın sıfırı olacaktır.[​IMG]

3. şahin

şahin

Asteğmen
    Alınan Beğeniler:
    116
    Ödül Puanları:
    43
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Mate 10 Pro
    Yazılım:
    BLA-L09 C432 Android 8.0.0.125
    1. Burdaki linkten HWOTA8 dosyasını indir ve pc de C dizinine kopyala

2. buradan twrp_android_o_mate9_a1.img dosyasını indirin ve pc de C adb dosyasının içine kopyala

3. burdaki linkten senin cihazın bölge kodu hangisi ise o bölgenin en son olan romunu indir yalnız üç dosya halinde indirecen ve indirdiğin romları yeniden adlandıracaksın tek parça olarak indirme kurulum olmaz, umarım nasıl indirmen gerektiğini ve nasıl yeniden adlandırman gerektiğini biliyorsundur.
    База найденных прошивок — Developer TEAM MT
    4. cihazdaki sd cardı sök ve pcye tak. HWOTA8 klasörünü sd card ana dizinine kopyala, indirmiş olduğun üç parça halindeki ve yeniden adlandırdığın romu sd card da ki HWOTA8 klasörünün içine kopyala ve sd kartını cihaza geri tak.
    3. cihazı fastboot moduna al ve pcye bağla, C adb klasörüne gir ve klavyeden shift tuşuna basılı tutarak fare ile komut dosyasını burda açı seç ve şu komutu gir
    fastboot flash recovery_ramdisk twrp_android_o_mate9_a1.img
    4. ses seviyesi yukarı ve power tuşuna basılı tut, twrp recovery menüsü açılacaktır. install seçeneğine gel ve sd card seçeneğini seç HWOTA8 dosyasına gir ve içerisindeki hwota8_update dosyasına tıkla kurulum başlayacaktır.

4. livevalue

livevalue

Çavuş
    Alınan Beğeniler:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Mate 9 Pro
    Yazılım:
    LON-L29 8.0.0.302 (C636log)
    Error Mode durumunda iki alternatif var. Birincisi linkteki gibi hiçbir zaman fastboot moduna girmeyen, cihazın tamamen hard brick olma durumudur. Fastboot moduna giriyorsa dediğim şekilde yükleme yapılması daha kolay, sağlıklı ve kesin çözüm olur.

5. şahin

şahin

Asteğmen
    Alınan Beğeniler:
    116
    Ödül Puanları:
    43
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Mate 10 Pro
    Yazılım:
    BLA-L09 C432 Android 8.0.0.125
    Benim cihazda error mode hatası vermişti ancak yeniden başlatıp tekrar tekrar deneyince fastboot moduna geçebildim. Huaweilerde kolay kolay fastboot modu silinmiyor. Ama şu bir gerçek ki uygun olmayan recovery yüklendiğinde o hatayı veriyor.

6. ridvan.aydemir

ridvan.aydemir

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    iyi akşamlar .huawei mate 7 l09 model telefonuma bootloader yaptım daha sonra twrp yükledim ve sonra da telefonun muzik çalarından memnun olmadıgım ıcın dolby atmos yazılımı flash ladım.hazır yapmısken super su 2.8 de kurayım dedım ve onu da flashladım ama sonra yenıden baslat dedıgımde acılısta kaldı bekledım sonra guc tusundan kapattım ve tekrar actım ama yıne aynı yerde kaldı ve 10 saat sarjı bıteme kadar orda kaldı.daha sonra üç tuş kobinasyonuyla twrp actım veri calvik önbellek sildim tekrar denedim ama yine acılısta kalıyor sonra system de delete yaptım ama yine aynı baslangıcta huawei simgesinde kalıyor.twrp moduna giriyor ama pek bilmediğim için bir işlem yapıp kurtaramıyorum.android 6.0 yüklüydü.ücretli de olsa onarımı ve yardımı yapabilecek olan varsa lütfen yardım edebilir mi.öğretmenim ve telefonun eksıklıgı suan işimi cok olumsuz etkiliyor.

7. Marcolomboss

Marcolomboss

TürkPDA Moderatör
    Makaleler:
    1
    Alınan Beğeniler:
    667
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Huawei
    Model:
    P8 Lite
    Yazılım:
    6.0
    @şahin bey, tespitiniz doğru.. Yanlış yüklenen recovery,boot imajları, farklı kerneller cihazı kesinlikle error moduna sokar. Bu durumda elimizde ya TWRP yedeği bulunması lazım yada adb'den "fastboot reboot bootloader" komutunu yazdıktan sonra direk bootloader moduna geçiş yapılabiliyor. Zaten ondan sonrası malum recoveryler falan uğraşlar başlıyor.