1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
  Duyuruyu Kapat
 2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat

Huawei Ascend Mate 8 - Ana Konu

'Huawei' forumunda candumann tarafından 15 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

 1. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  - Soru sorarken ya da yardım isterken mutlaka açıklayıcı bir metin yazın. Yazdığınız mesajda mutlaka ama mutlaka cihazınızın modeli, hangi ROM'un yüklü olduğu gibi bilgiler bulunsun.
  -Telefonum açılmıyor yardım edin!
  -ROM yükledim çöktü, ne yapmam gerek?

  şeklindeki yazılan mesajlar cevap dahi verilmeden direk silinecektir. Telefonunuz açılmıyor ise ne yaptınız da açılmıyor? ROM yüklediniz çöktü, ama nasıl çöktü? Daha önce hangi ROM vardı, hangi ROM'u yüklemeye çalıştınız, hangi yöntem ile yüklediniz?
  - Yeni mesaj yazmadan önce mutlaka ana konu altındaki spoiler içeriklerini inceleyin. Eğer sorduğunuz soru hakkında daha önce bir anlatım / paylaşım yapıldı ise yine mesajınız cevap dahi verilmeden silinecektir.


  Huawei Ascend Mate 8 - Ana Konu
  Duyuru: Uzun zamandır planlamakta olduğumuz "Bir Model / Tek Konu" konseptini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Bu tarihten itibaren her cihaz modeli için tek bir ana konu olacak ve o cihaz ile ilgili tüm paylaşımlar tek konu altında yapılacaktır. İlgili ve bilgili üyelere diledikleri taktirde o konunun yönetimi verilecektir. Konu moderatörleri, konu altında yapılan paylaşımları gerekli gördükleri taktirde ana mesaja ekleyeceklerdir.

  Önemli Başlıklar
  Konu altındaki bir çok içerik tarafımızca hazırlanmış, farklı kaynaklardan edinilen bilgiler ise önce denenip sonrasında paylaşılmıştır. Biraz gayret edip, "armut piş, ağzıma düş" kavramından uzaklaşıp her işlemi sormak yerine, konuyu inceleyip anlatımları okuyup, hatasız bir şekilde uygularsanız elde etmek istediğiniz sonuca daha hızlı ulaşırsınız. Daha önce defalarca cevabı verilmiş soruları tekrar tekrar sormak yerine "HERKES GÖRSÜN" diye en üste koyduğum "ARAMA" bölümünü kullanırsanız hem bizi mutlu eder, hemde emeğe saygı göstermiş olursunuz.

  Anlatım yapılmış, dosyalar paylaşılmış, sizlerden önce yüzlerce kişi bu anlatımlar sayesinde kurulum yapmış, ama siz yine de kuramıyorsanız, hatayı öncelikle kendinizde arayın. Böyle bir durum söz konusu ise size "Ücretli Destek" almanızı tavsiye ediyorum.
  1. Orjinal yazılımların USB aracılığıyla yüklendiğini düşünmek. - UPDATE.APP ile yapılan güncellemeler tamamen cihaz üzerinde işlenmektedir. Telefon üzerinden yapılan yüklemelerde bilgisayar ile USB Bağlantısı yapmaya gerek yoktur.
  2. update.zip dosyalarının arşivden çıkarılması. - Elinizde DLOAD klasörü yöntemiyle yüklenmesi gerek bir ROM var ise, ROM dosyası UPDATE.APP yerine "update.zip" olarak adlandırılmış ise bu dosyayı aksi belirtilmediği sürece arşivden çıkarmayın. Direk DLOAD klasörüne update.zip olarak atın.
  3. Bootloader kilidi açık olmadan Android 6 gibi yeni sürümlere geçiş yapmak. - Ülkemiz tarafında satılan cihazlar her ne kadar EU kilidinden dolayı güncellemeyi geç ya da hiç alamasalarda, yurt dışından cihaz alan arkadaşlarda bootloader kilidi açmadan yeni yayınlanmış olan BETA sürümleri yükleyebiliyorlar. Fakat sürümler beta ve stabil olmadığı için geri dönmek isteyebiliyorlar. Fakat ilk başlarda bootloader kilidiniz kapalı olursa bu durum mümkün olmayabiliyor.
  4. Bootloader kilidini açmak OTA güncelleme almayı engelliyor. - Hayır, HUAWEİ cihazlarda bootloader kilidiniz açık olsa da olmasada eğer orjinal yazılım kullanıyorsanız OTA güncelleme size gelir.
  5. Farklı android sürümlerinden, farklı sürümlere ait TWRP yedeklerine geri dönmek. - Örneğin Android 6.0 üzerinden Android 5.1 de aldığınız TWRP yedeğine dönmeye çalışırsanız cihazınız brick olur. Yedeği hangi sürümde aldıysanız öncelikle o sürüme dönüp, sonrasında yedeği yüklemelisiniz.
  6. OTA Güncelleme (update.zip) 3 Tuş Kombinasyonu ile yüklenemez. - UPDATE.ZİP uzantılı OTA güncellemeleri sadece Yerel Güncellemeler yoluyla yüklemek mümkündür.
  7. OTA Güncellemeler sadece ve sadece STOCK EMUI Recovery ile yüklenebilir. - TWRP ya da CWM recovery yüklü iken hiçbir şekilde güncelleme yapamazsınız. Öncelikle stock recovery'e dönmelisiniz.
  8. "update.zip" dosyalarını yeniden adlandırmak. - update.zip dosyalarını update.app olarak yeniden adlandırırsanız bu dosyalar ile kurulum yapamazsınız. update.zip OTA güncelleme, update.app tam sürüm ROM dosyasını ifade eder.
  9. OTA Güncellemeler - Orjinal sistem güncellemeleri sadece, sistem dosyaları, cust ve .prob üzerinde değişiklik yapılmadığı taktirde ve mutlaka telefonunuz ROOT'suz iken yapılmalıdır. Aksi taktirde cihazınız %100 brick olacaktır.
  10. Fabrika ayarlarına döndürme - Sadece ve sadece cihazınızda stock recovery yüklü iken yapılmalıdır. Kesinlikle cihazında TWRP var iken fabrika ayarlarına dönmeyin.
  11. Farklı modellere ait ROM'ları yüklemek - CL00, TL00 gibi modellere, TL10'a ait ROM'lar kurulabilir. Fakat özellikle 6.0 Marshmallow geçişlerinde bu cihazlara yerel güncelleme şeklinde (update.zip) ROM yüklerken, kesinlikle ama kesinlikle update.zip dosyasını arşivden çıkararak yüklemeye çalışmayın. Aksi taktirde cihazınız brick olur ve sonrasında geri döndürseniz dahi Wifi & Bluetooth modülünüz çalışmayacaktır.
  12. Güncelleme sonrasında 4GB hafıza - Stock recovery üzerinden factory reset yaptığınızda sorun ortadan kalkacaktır.
  13. Recovery moduna nasıl girilir? - Stock ya da TWRP farketmeksizin, telefonunuz tamamen kapalı konumdayken Ses yükseltme ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, recovery moduna giriş yapabilirsiniz.
  14. Fastboot ya da Bootloader moduna girilir? - Telefonunuz kapalı iken USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp, sonrasında Ses alçaltma ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, fastboot yada diğer adıyla bootloader moduna giriş yapabilirsiniz.
  15. E-recovery moduna nasıl girilir? - Telefonunuz kapalı konumdayken Ses yükseltme tuşuna basılı tutarak, USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlarsanız, e-recovery moduna girebilirsiniz.
  ROM Adı (Örneğin: B553 EMUI 4,1 ya da Kangvip B956 gibi)
  Buraya ROM ile ilgili açıklamalar, özellikler girilmelidir. Spoiler içerisinde olmalıdır.

  Ekran görüntüleri yine spoiler içinde olmalıdır.

  İndirme linkleri ve kurulum aşamaları yine burada spoiler içinde yer almalıdır.

  Kurallara uygun olmayan paylaşımlar uyarı yapılmadan silinecektir.

  EU Bölge Kodlu
  B180 - Android 6.0
  B320 - Android 6.0

  MEAFNAF Bölge Kodlu
  B190 - Android 6.0
  B320 - Android 6.0

  NORMAL
  B188 - Android 6.0
  B321 - Android 6.0

  RU Bölge Kodlu
  B181 - Android 6.0
  B330 - Android 6.0

  SPCSEAS Bölge Kodlu
  B200 - Android 6.0
  B321 - Android 6.0
  B197 - Android 6.0
  B368 - Android 6.0
  B040 - Android 7.0
   
  Son düzenleme: 6 Ekim 2016
 2. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Huawei Ascend Mate 8 - TWRP Recovery ya da Stock Recovery

  rec1.png rec2.png
  Cihazınıza TWRP ya da Stock recovery yüklemek için TürkPDA Recovery Yükleme Aracı'nı kullanabilirsiniz.

  Kullanım Kılavuzu:
  1. Herşeyden önce bootloader kilidiniz açık olmalı. Eğer bootloader kilidiniz açık değil ise recovery yüklemesi yapamazsınız.
  2. Ayarlar / Telefon hakkında / Derleme numarası üzerine 7 kez ard arda basın.
  3. Ayarlar / Geliştirici seçenekleri menüsüne girip "USB hata ayıklama" modunu aktif edin.
  4. USB ile cihazınızı bilgisayara bağlayın.
  5. Telefon ekranınıza gelen ADB uyarısına "her zaman" seçeneğini işaretleyip izin verin.
  6. Programı çalıştırıp EMUI sürümünüze uygun dilediğiniz recovery'i yükleyin.
  İndirme bağlantısı: Huawei Ascend Mate - Recovery Yükleme Aracı v3.1
   
  emork, ekostyler, dosels ve 7 kişi daha bunu beğendi.
 3. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Huawei Ascend Mate 8 - Root Yetkisi

  Download-SuperSU-2.35-For-Android-5.0-Lollipop.png
  1. Herşeyden önce cihazınızda TWRP recovery yüklü olmalıdır. TWRP recovery yok ise ROOT yetkisi alamazsınız.
  2. Eklentideki dosyayı indirip telefon hafızasına ya da sd karta atıyoruz.
  3. Telefonu kapatıyoruz.
  4. Ses yükseltme ve Güç tuşlarına basılı tutarak recovery modunda açıyoruz.
  5. "Install" menüsünden, hafızaya attığımız dosyayı gösterip, yüklüyoruz.
  6. "Reboot" diyerek cihazı yeniden başlatıyoruz.
   

  Ekli dosyalar:

  xastrium, emork, corleone614 ve 30 kişi daha bunu beğendi.
 4. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Huawei Ascend Mate 8 - Hızlı ROOT Yükleme Aracı

  root.png
  Bilgilendirme:
  Bu uygulamayı kullanabilmeniz için cihazınızda TWRP Recovery yüklü olmalıdır. Ayrıca cihazınızda HiSuite ya da cihazınıza ait USB sürücüler yüklü olmalıdır.

  Nasıl kullanılır?
  1. Cihazınızda Ayarlar / Telefon hakkında / Derleme numarası üzerine 7 kez tıklayarak, Geliştirici seçeneklerini aktif edin.
  2. Ayarlar / Geliştirici seçenekleri menüsünden "USB hata ayıklama" modunu aktif edin.
  3. USB ile bağlantı kurun, telefon ekranınız açık kalsın.
  4. Telefon ekranınızda bu bilgisayar için izin isteyecektir, izin verin.
  5. Sonrasında Mate 8 Root klasörü içerisindeki "Bunu Çalıştır" uygulamasını çalıştırın.
  6. Gerisi Mate 8 Root penceresi altında anlatılmıştır.
   

  Ekli dosyalar:

  xastrium, emork, şahin ve 22 kişi daha bunu beğendi.
 5. yokdahaneler

  yokdahaneler

  Onbaşı
  Katılım:
  29 Ekim 2016
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  5
  • TWRP Recovery 3.0.2.0 yapamıyorum kuramıyorum
  • TurkPDA-Recovery-3.1 yükledim pcye sonra adımları takip ettim telefonu acıp kapatıyor sonra bakıyorum hiç yüklleme yapmamış
   
 6. yokdahaneler

  yokdahaneler

  Onbaşı
  Katılım:
  29 Ekim 2016
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  5
  ses acma + power tuşu aynı anda basıp gelen ekranda ses açma basılı hala sonrası bana gelen ekran emuı ekranı orda sadece
  download latest version recovery
  reboot
  shutdown

  yazıları var :(
   
  xxxcam bunu beğendi.
 7. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Demek ki birşeyleri eksik yapıyorsunuz. Dikkatli davranmanızı tavsiye ederim. Lakin bootloader kilidi açarken neredeyse hiç okumadan işlemlere başlamışsınız.
   
  xxxcam bunu beğendi.
 8. yokdahaneler

  yokdahaneler

  Onbaşı
  Katılım:
  29 Ekim 2016
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  5
  hocam eksik yer neresi onun için yazıyorum işte
   
  xxxcam bunu beğendi.
 9. yokdahaneler

  yokdahaneler

  Onbaşı
  Katılım:
  29 Ekim 2016
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  5
  recovery ekrana bi türlü getiremiyorum telefonu 2. şık olmuyor bende
  1. Ses yükseltme ve Güç tuşlarına basılı tutarak recovery modunda açıyoruz.
  2. "Install" menüsünden, hafızaya attığımız dosyayı gösterip, yüklüyoruz.
  3. "Reboot" diyerek cihazı yeniden başlatıyoruz.

   
  xxxcam bunu beğendi.
 10. Maestro

  Maestro

  TürkPDA Moderatör
  Katılım:
  7 Haziran 2016
  Mesaj:
  33
  Alınan Beğeniler:
  40
  Ödül Puanları:
  26
  Marka:
  Huawei Mate7
  Model:
  TL10 Gold
  Arkadaşım Dünden beri Üstadlar Senin yazdıklarınla uğraşıyorlar....Okuduklarını anlamadan bir şeyler yapıyorsun sonra nerede Hata yaptım diye soruyorsun.....İyice Oku ve Hatanı kendin bulmayı dene ve daha fazla Flood yapma....
   
 11. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  TWRP yüklemesinde böyle birşey mi yazıyor? TWRP yüklemek istiyorsunuz, sonra recovery menüye mi giriyorsunuz?

  Kullanım Kılavuzu:
  1. Herşeyden önce bootloader kilidiniz açık olmalı. Eğer bootloader kilidiniz açık değil ise recovery yüklemesi yapamazsınız.
  2. Ayarlar / Telefon hakkında / Derleme numarası üzerine 7 kez ard arda basın.
  3. Ayarlar / Geliştirici seçenekleri menüsüne girip "USB hata ayıklama" modunu aktif edin.
  4. USB ile cihazınızı bilgisayara bağlayın.
  5. Telefon ekranınıza gelen ADB uyarısına "her zaman" seçeneğini işaretleyip izin verin.
  6. Programı çalıştırıp EMUI sürümünüze uygun dilediğiniz recovery'i yükleyin.
  Nerede yazıyor ses yükseltme ve güç tuşuna bas diye? ya da install menüsüne gir diye?
   
  xxxcam, pishman, Maestro ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 12. yokdahaneler

  yokdahaneler

  Onbaşı
  Katılım:
  29 Ekim 2016
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  5

  1.numara da bootloaderi açtım fastboot ta root unlucked yazıyor
  2. numarayı yaptım
  3. numarayı yaptım
  4. numarayı yaptım
  5. telefon ekranıma ADB uyarısı gelmiyor ama geliştirici ayarlarında açık
  6. numarada programı çalıştırıyorum secenkelerden mate 8 seciyorum sonrası kısmında
  EMUI 4.1 için RECOVERY
  4 diyorum [ TWRP recovery yükleme ] diyorum

  TWRP recovery yükledi diyor
  ama telefonda recovery yok
  ayrıca mod arkadaş bana kızıyor flood yapma die yardım istiyorum derdime geceden beridir çıkamıyorum işin içinden


  Skype adresim: The Hancer
  burdan lütfen yardımsever bir arkadaş yardımcı olabilirmi
   
  xxxcam bunu beğendi.
 13. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Dikkatsiz işlem yapıyorsunuz çünkü, kızmakta haklıdırlar, bende kızıyorum. Dikkatsizlikten doğan gereksiz sorular soruyorsunuz, insanlar kızıyor, sonra gerçekten gerekli bir soru sorduğunuzda ise eski sorularınız yüzünden bu gerekli soruya cevap alamıyorsunuz. Telefon ekranınıda ADB uyarısı gelmiyorsa, bilgisayar - telefon arasındaki bağlantı düzgün değil. HiSuite yüklü değilse de yapar, HiSuite yüklü ama açık ise de yapar, kapatmanız lazım alttan. USB kablosundan da yapar, Windows sürümünüzden de yapar.
   
  xxxcam ve Skorpi bunu beğendi.
 14. yokdahaneler

  yokdahaneler

  Onbaşı
  Katılım:
  29 Ekim 2016
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  5
  arkadaşlar yardımcı olabilecek varmı adım adım yapabileçeğimiz gibi yetkili arkadaşlar
  eski sorularınız yüzünden bu gerekli soruya cevap alamıyorsunuz. bu şekilde çözüm buluyorlar bana :(
   
  xxxcam bunu beğendi.
 15. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Adım adım herşey yukarıda anlatılmış, anlatımlar dışında extra destek vermiyoruz ne yazık ki. Herşeyi denediniz, yine de yapamıyorsanız üst menüde bulunan "Ücretli Destek" bölümünden destek alabilirsiniz. İyi günler.
   
  xxxcam bunu beğendi.
 16. Leon79

  Leon79

  Er
  Katılım:
  4 Kasım 2016
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Merhaba,
  Mate 8'i yeniden nasıl Lock edebilirim?

  Orjinal firmware'i yüklemeye çalıştığımda , aşağıdaki uyarıyı alıyorum, orjinal firmware'e nasıl dönebilirim?

  incompatibility with current version
   
  xxxcam bunu beğendi.
 17. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Lock yapamazsınız. Relock yaparsınız. Bootloader Locked değil de Relocked yazar. Daha önce açıldığı ve sonrasında tekrar kilitlendiği belli olur yani. Orjinal firmware'den kastınız hangi versiyon, ve şuanda hangi ROM var bunları belirtirseniz ancak o zaman yardımcı olabilirim.
   
  xxxcam bunu beğendi.
 18. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  [ROM][Stock][Android 7.0 Nougat][EMUI 5.0][NXT-L29C432B521][Europe]

  Avrupa ülkeleri / bölge kodu için yayınlanan resmi EMUI 5.0 arayüzlü, Android 7.0 tabanlı beta ROM
  Huawei designed EMUI 5.0 based on the newly released Android 7.0. The brand new EMUI 5.0 is inspired by the pure blues and whites of the Mediterranean. The interface is simple and smart, and EMUI 5.0 comes with enhanced, powerful performance that allows mobile phones to operate more smoothly. [Recommendations] • A cleaner, more interactive interface A brand new UI and effects inspired by the blues and whites of the Mediterranean. Simplified gestures, with most operations completed in 3 steps. EMUI 5.0 is more customizable, offering an optional Android App Drawer layout to users. • Enhanced features System operations are more fluid, allowing you to view a massive amount of images, browse websites, and perform searches faster. [Find out more] • Notifications An optimized design combines shortcuts with notifications to reduce the complexity of user actions. Touch and hold notifications to quickly block messages and notifications. Reminder cards are stacked to save space. • Three dimensional task management Tasks are stacked three dimensionally on the UI. Smooth gestures allow users to scroll through tasks by sliding up and down or dismiss tasks by swiping left or right. • Camera Camera now supports plug-in management. Infrequently used modes, like document readjustment, are presented as plug-ins to save internal memory on your phone. • Contacts Customization and sharing features added to name cards. The sharing feature allows quick sharing of contacts through Bluetooth, Facebook, and other methods. Added a scanner to the search box and lock screen, making it easier to add new contacts. • Email Improved how unread emails are tagged in the inbox. Users can now quickly delete, star, and mark emails as read or unread from the left sliding menu. • Settings Created a new suggested settings feature that recommends key settings based on the device's current status. Now, your phone is more capable of adjusting to your habits. Added a newly designed drawer feature. When this feature is enabled, it hides non-system preset apps in a drawer on the home screen, presenting you with a simple and tidy layout. Added a new drawer feature for settings. For settings that take two or more steps to set up, the user can now jump directly back to the main settings page with one gesture. Emergency information added. Users can add their names, blood type, and other information, so emergency services personnel can view this information from the lock screen. Added App twin, a feature that allows users to log in to two different accounts for third-party apps such as WhatsApp and Facebook. [Update notes] 1. EMUI 5.0 includes substantial changes to functionality, which may impact your usage habits. For more details, go to Huawei's consumer website at HUAWEI Kullanıcı - Make it Possible-HUAWEI Resmi Sitesi-HUAWEI Akıllı Telefon, and check out our user guide. 2. This update will not erase your personal data, but we recommend that you back up any important data before updating. 3. The system will restart after the update. This will take about 10 minutes. Following the update, your home screen will automatically display the EMUI 5.0 theme. 4. If you encounter any issues while using EMUI 5.0, please document the issue and call our official helpline. Visit Huawei's consumer website for hotline information.
  1. Bootloader kilidiniz açık olmalı
  2. Cihazınızda EMUI 4.1 arayüz olmalı. Eğer 4.0 varsa öncelikle 4.1'e yükseltin.
  3. USB hata ayıklama modu aktif olmalı
  4. TWRP Recovery yüklü olmalı
  5. Bölge kodunuz hw/eu olmalı (Huawei Multi-Toolbox ile yapabilirsiniz)
  6. Cihazı TWRP Recovery modunda açın.
  7. Önce update.zip dosyasını install yapın. Ama yeniden başlatmayın.
  8. Sonra update_data_full_hw_eu.zip dosyasını install yapın.
  9. Yeniden başlatın
  update.zip:

  update_data_full_hw_eu.zip:

   
  xxxcam, seyfodayı, abilgen73 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 19. malikaymaz

  malikaymaz

  Er
  Katılım:
  19 Kasım 2016
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  13
  merhaba üstad öncelikle böyle bir paylaşım ve program için çok teşekkürler allah razı olsun. mate 8 mi (nxt-l29 c636b200) bootloader açtım root yaptım twrp kurdum . bir kaç sorum olacak
  1.en stabil stock rom hangisi (batarya durumu ve bildirim ile ilgili)
  2. yeni stock rom kurduğumda tekrar bu işlemleri yapmam gerekecekmi.
  3.tavsiye edebileceğiniz cutom rom varmı
   
  xxxcam bunu beğendi.
 20. malikaymaz

  malikaymaz

  Er
  Katılım:
  19 Kasım 2016
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  13
  merhaba TWRP Recovery 3.0.2.0 açtığımda her seferinde data şifresi ve dil seçimi istiyor nasıl düzelteceğim