Huawei Ascend Mate 7 - Ana Konu

'Huawei' forumunda candumann tarafından 23 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. candumann

candumann

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
    Alınan Beğeniler:
    3,544
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Note Pro, Redmi Pro
    Yazılım:
    MIUI v9
    - Soru sorarken ya da yardım isterken mutlaka açıklayıcı bir metin yazın. Yazdığınız mesajda mutlaka ama mutlaka cihazınızın modeli, hangi ROM'un yüklü olduğu gibi bilgiler bulunsun.
    -Telefonum açılmıyor yardım edin!
    -ROM yükledim çöktü, ne yapmam gerek?

şeklindeki yazılan mesajlar cevap dahi verilmeden direk silinecektir. Telefonunuz açılmıyor ise ne yaptınız da açılmıyor? ROM yüklediniz çöktü, ama nasıl çöktü? Daha önce hangi ROM vardı, hangi ROM'u yüklemeye çalıştınız, hangi yöntem ile yüklediniz?
    - Yeni mesaj yazmadan önce mutlaka ana konu altındaki spoiler içeriklerini inceleyin. Eğer sorduğunuz soru hakkında daha önce bir anlatım / paylaşım yapıldı ise yine mesajınız cevap dahi verilmeden silinecektir.

Duyuru: Uzun zamandır planlamakta olduğumuz "Bir Model / Tek Konu" konseptini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Bu tarihten itibaren her cihaz modeli için tek bir ana konu olacak ve o cihaz ile ilgili tüm paylaşımlar tek konu altında yapılacaktır. İlgili ve bilgili üyelere diledikleri taktirde o konunun yönetimi verilecektir. Konu moderatörleri, konu altında yapılan paylaşımları gerekli gördükleri taktirde ana mesaja ekleyeceklerdir.

Önemli Başlıklar
    1. Orjinal yazılımların USB aracılığıyla yüklendiğini düşünmek. - UPDATE.APP ile yapılan güncellemeler tamamen cihaz üzerinde işlenmektedir. Telefon üzerinden yapılan yüklemelerde bilgisayar ile USB Bağlantısı yapmaya gerek yoktur.
    2. update.zip dosyalarının arşivden çıkarılması. - Elinizde DLOAD klasörü yöntemiyle yüklenmesi gerek bir ROM var ise, ROM dosyası UPDATE.APP yerine "update.zip" olarak adlandırılmış ise bu dosyayı aksi belirtilmediği sürece arşivden çıkarmayın. Direk DLOAD klasörüne update.zip olarak atın.
    3. Bootloader kilidi açık olmadan Android 6 gibi yeni sürümlere geçiş yapmak. - Ülkemiz tarafında satılan cihazlar her ne kadar EU kilidinden dolayı güncellemeyi geç ya da hiç alamasalarda, yurt dışından cihaz alan arkadaşlarda bootloader kilidi açmadan yeni yayınlanmış olan BETA sürümleri yükleyebiliyorlar. Fakat sürümler beta ve stabil olmadığı için geri dönmek isteyebiliyorlar. Fakat ilk başlarda bootloader kilidiniz kapalı olursa bu durum mümkün olmayabiliyor.
    4. Bootloader kilidini açmak OTA güncelleme almayı engelliyor. - Hayır, HUAWEİ cihazlarda bootloader kilidiniz açık olsa da olmasada eğer orjinal yazılım kullanıyorsanız OTA güncelleme size gelir.
    5. Farklı android sürümlerinden, farklı sürümlere ait TWRP yedeklerine geri dönmek. - Örneğin Android 6.0 üzerinden Android 5.1 de aldığınız TWRP yedeğine dönmeye çalışırsanız cihazınız brick olur. Yedeği hangi sürümde aldıysanız öncelikle o sürüme dönüp, sonrasında yedeği yüklemelisiniz.
    6. OTA Güncelleme (update.zip) 3 Tuş Kombinasyonu ile yüklenemez. - UPDATE.ZİP uzantılı OTA güncellemeleri sadece Yerel Güncellemeler yoluyla yüklemek mümkündür.
    7. OTA Güncellemeler sadece ve sadece STOCK EMUI Recovery ile yüklenebilir. - TWRP ya da CWM recovery yüklü iken hiçbir şekilde güncelleme yapamazsınız. Öncelikle stock recovery'e dönmelisiniz.
    8. "update.zip" dosyalarını yeniden adlandırmak. - update.zip dosyalarını update.app olarak yeniden adlandırırsanız bu dosyalar ile kurulum yapamazsınız. update.zip OTA güncelleme, update.app tam sürüm ROM dosyasını ifade eder.
    9. OTA Güncellemeler - Orjinal sistem güncellemeleri sadece, sistem dosyaları, cust ve .prob üzerinde değişiklik yapılmadığı taktirde ve mutlaka telefonunuz ROOT'suz iken yapılmalıdır. Aksi taktirde cihazınız %100 brick olacaktır.
    10. Fabrika ayarlarına döndürme - Sadece ve sadece cihazınızda stock recovery yüklü iken yapılmalıdır. Kesinlikle cihazında TWRP var iken fabrika ayarlarına dönmeyin.
    11. Farklı modellere ait ROM'ları yüklemek - CL00, TL00 gibi modellere, TL10'a ait ROM'lar kurulabilir. Fakat özellikle 6.0 Marshmallow geçişlerinde bu cihazlara yerel güncelleme şeklinde (update.zip) ROM yüklerken, kesinlikle ama kesinlikle update.zip dosyasını arşivden çıkararak yüklemeye çalışmayın. Aksi taktirde cihazınız brick olur ve sonrasında geri döndürseniz dahi Wifi & Bluetooth modülünüz çalışmayacaktır.
    12. Güncelleme sonrasında 4GB hafıza - Stock recovery üzerinden factory reset yaptığınızda sorun ortadan kalkacaktır.
    13. Recovery moduna nasıl girilir? - Stock ya da TWRP farketmeksizin, telefonunuz tamamen kapalı konumdayken Ses yükseltme ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, recovery moduna giriş yapabilirsiniz.
    14. Fastboot ya da Bootloader moduna girilir? - Telefonunuz kapalı iken USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp, sonrasında Ses alçaltma ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, fastboot yada diğer adıyla bootloader moduna giriş yapabilirsiniz.
    15. E-recovery moduna nasıl girilir? - Telefonunuz kapalı konumdayken Ses yükseltme tuşuna basılı tutarak, USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlarsanız, e-recovery moduna girebilirsiniz.
    ROM Adı (Örneğin: B553 EMUI 4,1 ya da Kangvip B956 gibi)
    Buraya ROM ile ilgili açıklamalar, özellikler girilmelidir. Spoiler içerisinde olmalıdır.

Ekran görüntüleri yine spoiler içinde olmalıdır.

İndirme linkleri ve kurulum aşamaları yine burada spoiler içinde yer almalıdır.

Kurallara uygun olmayan paylaşımlar uyarı yapılmadan silinecektir.
    • TurkPDA Huawei Multi-ToolBox - TurkPDA tarafından hazırlanan bootloader kilidi açma, recovery ve root yükleme aracı + daha bir çok özellik
    • HiSuite - Huawei cihazlarınızı bilgisayar üzerinden kontrol etmenize yarar, aynı zamanda USB / ADB driverları barındırır.
    • Android SDK Tools - Android platformu altında çalışma ve geliştirmeye yarayan yazılım aracı
    • TurkPDA Recovery Yükleme Aracı - TürkPDA tarafından hazırlanan recovery yükleme aracı
    • TurkPDA ROM Yükleyici - Yeniden derlenmiş ya da unpack edilmiş ROM dosyalarını, telefonunuza flaşlamayı kolaylaştıran yazılım.
    • Huawei Update Extractor - Update.APP dosyalarını açmak (unpack etmek) için gerekli yazılım
    • Huawei ProductID Generator - IMEI numaranızı girerek ProductID'nizi ögrenebildiğiniz yazılım
    • Linux Unpack UPDATE.APP - Linux işletim sistemi kullananlar için Huawei Update Extractor alternatifi
    Mate 7 modellerine ait tüm ROM'lar burada yayınlanacaktır
    Full OTA yazılımları arşivden çıkarıp UPDATE.APP dosyasını SDCard/dload içerisine atarak kurulum yapacaksınız. Wipe system/data/cache yapmayı unutmayın.

• TWRP Recovery Üzerinden Yüklenilebilecek Tam Sistem Yedekleri (2.8.7.x)
    • B331 (Rootsuz)
    • B511 (Rootsuz)
    • B513 (Rootsuz)
    • B522 (Rootsuz)
    • B571 (Rootsuz)
    • B560 (Anlatım)
    • Downgrade (Geri Dönüş) dosyaları
    • B300 (5.1.1'den 4.4.2'ye dönüş)
    • B511 (6.0'dan 5.1.1'e dönüş - B511 > B326)
    • Android 5.1 Lollipop
    • B324
    • B324 (Malaysia, Channel-Others)
    • B326
    • B328 (Russian Federation)
    • B329 (Australia)
    • B331 (Hungary)
    • TWRP Recovery Üzerinden Yüklenilebilecek Tam Sistem Yedekleri (2.8.7.x)
    • B560 (Europe)
    • B571 (Europe)
    • B560 (Middle East)

detanator, ssch, irtimidim ve 72 kişi daha bunu beğendi.
  2. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,362
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Tabiki bende öyle umuyorum

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yusuf516 bunu beğendi.
  3. Serhat

Serhat

Çavuş
    Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Skorpi usta bende Ale95 KangVIP v3.5 B571 sürüm var bu sürümden pek memnun kalmadım.
    En son sürüm hangisi şuan link atabilirmisin

4. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,362
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Kullandığınız en son sürüm zaten

5. Serhat

Serhat

Çavuş
    Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Honor port sürüm nasıl onun son sürümü nedir tam olarak bilemedim

6. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,362
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Yükleyip deneyin isterseniz...

PE_T_E4_7.4.1_Kangvip_Port.zip

Serhat bunu beğendi.
  7. Serhat

Serhat

Çavuş
    Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Sağol skorpi usta eline sağlık

pishman ve Skorpi bunu beğendi.
  8. Mateci

Mateci

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar. Ben arama kaydedici kullanmak istiyorum forumdaki yontemi denedim build.prob a kodlari ekledim apk yukledim arama kisminda kayit dugmesi gözüktü ancak bilnmeyen bir hata diyor. Kullanilamiyor gerekli izinleri verdim ama baska ne yaomam gerekir lutfen bilenler veya arastirp ogrenebilecekler lutfen yardm edin. Xda ya baktm ama gercekten gic birsey anlamadm.
    Bu cok isime yarayacak bir ozellik yardmlarinizi esirgemeyin lutfen saygilar
    B571

9. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,362
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9
    Ale95 KangVIP yükleyin, onda bu özellik mevcut, gelen giden her aramayı otomatik kaydediyor

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

10. ssch

ssch

Onbaşı
    Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3

Ekli dosyalarda ki, honorTuner.apk ile
    NewKingrootV4.82_C138_B250_en_relea

dosyaları inmiyor. tekrar yükler misiniz ?

Edit:
    halletim Bu konuyu açan emeği geçen herkese çoook teşekkürler. 571 MM ile sona gelmiş bulunuyorum hatasız bir şekilde. aveadan kurtuldum sonunda

Son düzenleme: 8 Ekim 2017
    Skorpi bunu beğendi.
  11. kripton84

kripton84

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba telefonum Huawei Nova Can-L01 Network Ayarlarında tr geçiyor. C11 firmware yükleyip çift sim olarak aktif etmek istiyorum. Hangi romu yüklemeye çalışsam Software Install Failed hatası alıyorum. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edermisiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

12. MeGaTRoY

MeGaTRoY

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba;

Mate 7 32gb 3 ram li mt7-tl10 modeline sahibim.Cihazımda üzerinde gelen b126sp11 4.4.2 mevcut.Cihazımı 6.0 a yükseltmek istiyorum.Huawei multi-toolboxı indirdim.Yapmamı gerekenleri bana iletebilirmisiniz?Sıralama olarak baya kafam karıştı.Teli rootlamam gerekirmi?Ülke kodumu değişmem gerekiyorumu?Programdan 6.0 seçip yüklemek istesem, program benim telimi tanıyıp uygun sürümümü kuruyor?(yanlışlıkla Mt7-Tl9 u kurmasın).

- Bootloader kodunu aldım.
    - Hisuite kurulu.Usb hata ayıklama açık.
    -
    -
    -
    -
    -

Teşekkürler.

13. Skorpi

Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,362
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 9

pishman bunu beğendi.
  14. pishman

pishman

Alınan Beğeniler:
    1,190
    Ödül Puanları:
    53
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Ascend Mate 7 L09
    Yazılım:
    B571 EMUI 4.0
    Finale gelip elenenler...

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi bunu beğendi.
  15. MeGaTRoY

MeGaTRoY

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
  16. MeGaTRoY

MeGaTRoY

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,
    - bootloader kilidini kaldirip,
    - huawei multibox programından channneli eu yapıp,
    - Ana konudaki spoilerdeli stock c432b560 Full paketini sd kart ile yuklesem direk 4.4.2 den 6.0a geçilirmi? Neden ara sürümleri yüklüyorum?

17. candumann

candumann

Alınan Beğeniler:
    3,544
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Note Pro, Redmi Pro
    Yazılım:
    MIUI v9
    Hali hazırda mevcut tek bir yöntem var. Siz geçebiliyorsanız direk 4.4.2 den 6.0a geçin.

18. Madley

Madley

Asteğmen
    Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    40
    @cannduman custom romlarda yeni sürüm veya yeni gelişme yokmu miui veya emui 5 gibi

19. candumann

candumann

Alınan Beğeniler:
    3,544
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Note Pro, Redmi Pro
    Yazılım:
    MIUI v9
    Cihaz miladını doldurdu artık, 2014'de çıkan cihaz :)

pishman bunu beğendi.
  20. Madley

Madley

Asteğmen
    Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    40
    Benim için hala özel yerini dolduracak bir model göremiyorum. Tasarım açısından. Bu ara LGQ6 Modelini biraz beğenir gibiyim ama daha elime almadım bi inceleyip duruma bakacağım yoksa mate 7 ye devam.
    Bize bi rom üretemezmisin:)

um77 bunu beğendi.
  21. MeGaTRoY

MeGaTRoY

Er
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,

Skorpi hocamin verdigi linkteki sayfadaki ilk linkin alternatifi warmi, baslamak icin o adimlara ihtiyacım varda.

BU ALANA REKLAM VEREBILIRSINIZ