Huawei Ascend Mate 7 - Ana Konu

'Huawei' forumunda candumann tarafından 23 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. candumann

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,152
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Note Pro
    Yazılım:
    MIUI v8 / 6.9.8
    - Soru sorarken ya da yardım isterken mutlaka açıklayıcı bir metin yazın. Yazdığınız mesajda mutlaka ama mutlaka cihazınızın modeli, hangi ROM'un yüklü olduğu gibi bilgiler bulunsun.
    -Telefonum açılmıyor yardım edin!
    -ROM yükledim çöktü, ne yapmam gerek?

şeklindeki yazılan mesajlar cevap dahi verilmeden direk silinecektir. Telefonunuz açılmıyor ise ne yaptınız da açılmıyor? ROM yüklediniz çöktü, ama nasıl çöktü? Daha önce hangi ROM vardı, hangi ROM'u yüklemeye çalıştınız, hangi yöntem ile yüklediniz?
    - Yeni mesaj yazmadan önce mutlaka ana konu altındaki spoiler içeriklerini inceleyin. Eğer sorduğunuz soru hakkında daha önce bir anlatım / paylaşım yapıldı ise yine mesajınız cevap dahi verilmeden silinecektir.

Huawei Ascend Mate 7 - Ana Konu

Duyuru: Uzun zamandır planlamakta olduğumuz "Bir Model / Tek Konu" konseptini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Bu tarihten itibaren her cihaz modeli için tek bir ana konu olacak ve o cihaz ile ilgili tüm paylaşımlar tek konu altında yapılacaktır. İlgili ve bilgili üyelere diledikleri taktirde o konunun yönetimi verilecektir. Konu moderatörleri, konu altında yapılan paylaşımları gerekli gördükleri taktirde ana mesaja ekleyeceklerdir.

Önemli Başlıklar
    1. Orjinal yazılımların USB aracılığıyla yüklendiğini düşünmek. - UPDATE.APP ile yapılan güncellemeler tamamen cihaz üzerinde işlenmektedir. Telefon üzerinden yapılan yüklemelerde bilgisayar ile USB Bağlantısı yapmaya gerek yoktur.
    2. update.zip dosyalarının arşivden çıkarılması. - Elinizde DLOAD klasörü yöntemiyle yüklenmesi gerek bir ROM var ise, ROM dosyası UPDATE.APP yerine "update.zip" olarak adlandırılmış ise bu dosyayı aksi belirtilmediği sürece arşivden çıkarmayın. Direk DLOAD klasörüne update.zip olarak atın.
    3. Bootloader kilidi açık olmadan Android 6 gibi yeni sürümlere geçiş yapmak. - Ülkemiz tarafında satılan cihazlar her ne kadar EU kilidinden dolayı güncellemeyi geç ya da hiç alamasalarda, yurt dışından cihaz alan arkadaşlarda bootloader kilidi açmadan yeni yayınlanmış olan BETA sürümleri yükleyebiliyorlar. Fakat sürümler beta ve stabil olmadığı için geri dönmek isteyebiliyorlar. Fakat ilk başlarda bootloader kilidiniz kapalı olursa bu durum mümkün olmayabiliyor.
    4. Bootloader kilidini açmak OTA güncelleme almayı engelliyor. - Hayır, HUAWEİ cihazlarda bootloader kilidiniz açık olsa da olmasada eğer orjinal yazılım kullanıyorsanız OTA güncelleme size gelir.
    5. Farklı android sürümlerinden, farklı sürümlere ait TWRP yedeklerine geri dönmek. - Örneğin Android 6.0 üzerinden Android 5.1 de aldığınız TWRP yedeğine dönmeye çalışırsanız cihazınız brick olur. Yedeği hangi sürümde aldıysanız öncelikle o sürüme dönüp, sonrasında yedeği yüklemelisiniz.
    6. OTA Güncelleme (update.zip) 3 Tuş Kombinasyonu ile yüklenemez. - UPDATE.ZİP uzantılı OTA güncellemeleri sadece Yerel Güncellemeler yoluyla yüklemek mümkündür.
    7. OTA Güncellemeler sadece ve sadece STOCK EMUI Recovery ile yüklenebilir. - TWRP ya da CWM recovery yüklü iken hiçbir şekilde güncelleme yapamazsınız. Öncelikle stock recovery'e dönmelisiniz.
    8. "update.zip" dosyalarını yeniden adlandırmak. - update.zip dosyalarını update.app olarak yeniden adlandırırsanız bu dosyalar ile kurulum yapamazsınız. update.zip OTA güncelleme, update.app tam sürüm ROM dosyasını ifade eder.
    9. OTA Güncellemeler - Orjinal sistem güncellemeleri sadece, sistem dosyaları, cust ve .prob üzerinde değişiklik yapılmadığı taktirde ve mutlaka telefonunuz ROOT'suz iken yapılmalıdır. Aksi taktirde cihazınız %100 brick olacaktır.
    10. Fabrika ayarlarına döndürme - Sadece ve sadece cihazınızda stock recovery yüklü iken yapılmalıdır. Kesinlikle cihazında TWRP var iken fabrika ayarlarına dönmeyin.
    11. Farklı modellere ait ROM'ları yüklemek - CL00, TL00 gibi modellere, TL10'a ait ROM'lar kurulabilir. Fakat özellikle 6.0 Marshmallow geçişlerinde bu cihazlara yerel güncelleme şeklinde (update.zip) ROM yüklerken, kesinlikle ama kesinlikle update.zip dosyasını arşivden çıkararak yüklemeye çalışmayın. Aksi taktirde cihazınız brick olur ve sonrasında geri döndürseniz dahi Wifi & Bluetooth modülünüz çalışmayacaktır.
    12. Güncelleme sonrasında 4GB hafıza - Stock recovery üzerinden factory reset yaptığınızda sorun ortadan kalkacaktır.
    13. Recovery moduna nasıl girilir? - Stock ya da TWRP farketmeksizin, telefonunuz tamamen kapalı konumdayken Ses yükseltme ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, recovery moduna giriş yapabilirsiniz.
    14. Fastboot ya da Bootloader moduna girilir? - Telefonunuz kapalı iken USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp, sonrasında Ses alçaltma ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, fastboot yada diğer adıyla bootloader moduna giriş yapabilirsiniz.
    15. E-recovery moduna nasıl girilir? - Telefonunuz kapalı konumdayken Ses yükseltme tuşuna basılı tutarak, USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlarsanız, e-recovery moduna girebilirsiniz.
    ROM Adı (Örneğin: B553 EMUI 4,1 ya da Kangvip B956 gibi)
    Buraya ROM ile ilgili açıklamalar, özellikler girilmelidir. Spoiler içerisinde olmalıdır.

Ekran görüntüleri yine spoiler içinde olmalıdır.

İndirme linkleri ve kurulum aşamaları yine burada spoiler içinde yer almalıdır.

Kurallara uygun olmayan paylaşımlar uyarı yapılmadan silinecektir.
    • TurkPDA Huawei Multi-ToolBox - TurkPDA tarafından hazırlanan bootloader kilidi açma, recovery ve root yükleme aracı + daha bir çok özellik
    • HiSuite - Huawei cihazlarınızı bilgisayar üzerinden kontrol etmenize yarar, aynı zamanda USB / ADB driverları barındırır.
    • Android SDK Tools - Android platformu altında çalışma ve geliştirmeye yarayan yazılım aracı
    • TurkPDA Recovery Yükleme Aracı - TürkPDA tarafından hazırlanan recovery yükleme aracı
    • TurkPDA ROM Yükleyici - Yeniden derlenmiş ya da unpack edilmiş ROM dosyalarını, telefonunuza flaşlamayı kolaylaştıran yazılım.
    • Huawei Update Extractor - Update.APP dosyalarını açmak (unpack etmek) için gerekli yazılım
    • Huawei ProductID Generator - IMEI numaranızı girerek ProductID'nizi ögrenebildiğiniz yazılım
    • Linux Unpack UPDATE.APP - Linux işletim sistemi kullananlar için Huawei Update Extractor alternatifi
    Mate 7 modellerine ait tüm ROM'lar burada yayınlanacaktır
    Full OTA yazılımları arşivden çıkarıp UPDATE.APP dosyasını SDCard/dload içerisine atarak kurulum yapacaksınız. Wipe system/data/cache yapmayı unutmayın.

• TWRP Recovery Üzerinden Yüklenilebilecek Tam Sistem Yedekleri (2.8.7.x)
    • B331 (Rootsuz)
    • B511 (Rootsuz)
    • B513 (Rootsuz)
    • B522 (Rootsuz)
    • B571 (Rootsuz)
    • B560 (Anlatım)
    • Downgrade (Geri Dönüş) dosyaları
    • B300 (5.1.1'den 4.4.2'ye dönüş)
    • B511 (6.0'dan 5.1.1'e dönüş - B511 > B326)
    • Android 5.1 Lollipop
    • B324
    • B324 (Malaysia, Channel-Others)
    • B326
    • B328 (Russian Federation)
    • B329 (Australia)
    • B331 (Hungary)
    • TWRP Recovery Üzerinden Yüklenilebilecek Tam Sistem Yedekleri (2.8.7.x)
    • B560 (Europe)
    • B571 (Europe)
    • B560 (Middle East)

alpermis, emrah, bygarez ve 68 kişi daha bunu beğendi.
  2. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,198
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    yapmamışlardı maalesef...ama Sayın @um77 üstadımız yükleyecekti....varsa bir şeyler, paylaşır bizimle

petrolium bunu beğendi.
  3. Madley

Asteğmen

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    40
    Beklemedeyim...

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,198
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Yükleyince haber verir, hele önce tavukları bir yemlesin de

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

petrolium bunu beğendi.
  5. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,198
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Ne yaptınız?

yusuf516 bunu beğendi.
  6. um77

Sponsor

Alınan Beğeniler:
    934
    Ödül Puanları:
    53
    Marka:
    Huawei MT7
    Model:
    TL10 GOLD
    Yazılım:
    B571
    Evet bugün yükleme yaptım.4 saattir kullanıyorum.Her zamanki gibi çince uygulama var.Onları ayıkladım.
    Sürüm stabil şimdilik sorun yok.Batarya performansı da yeterli.Google play ve uygulamaları ben yükledim.
    Bir süre kullanırım.Kamera vs. herşey çalışıyor.

Skorpi bunu beğendi.
  7. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,198
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    Android güvenlik yaması hangi tarihli Üstadım?

petrolium bunu beğendi.
  8. um77

Sponsor

Alınan Beğeniler:
    934
    Ödül Puanları:
    53
    Marka:
    Huawei MT7
    Model:
    TL10 GOLD
    Yazılım:
    B571
    Üstadım 01 Ağustos 2016 yani bir yıllık ve eski önceki daha yeniydi.

9. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,198
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım:
    MIUI 8.6
    O zaman yüklemenin pek bir anlamı da yok....en iyisi yine stock B571 gibi geliyor bana

petrolium bunu beğendi.
  10. yusuf516

Çavuş

Alınan Beğeniler:
    48
    Ödül Puanları:
    28
    Marka:
    HUAWEI
    Model:
    MT7-L09
    Henüz bir karar verip almış değilim. Xiaomi, Huawei ve One Plus 5 şeytan üçgenindeyim. Kameraya önem veriyorum, iyi bir şey olsun istiyorum. Mi6 güzel fakat küçük. Mate 9 pro daha bi ilerde sanki ☺

Skorpi bunu beğendi.
  11. onderkaan

Asteğmen

Alınan Beğeniler:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Marka:
    Huawei
    Model:
    Mate 7 TL10
    Selamlar yukledim arkadasin dedigi gibi cince uygulma ve gereksiz olan uygulama bolca var k settings icin fix dosyasi flashlamaya gerek yok calisiyor stabil bu surum ama cince uygulama cok oldugu icin hemen donus yaptim geri kalan ozellikler ayniydi. Ben de mi mix 2 siparisi verdim veya one plus 5 bulabilirse kuzenime aldiracagim cine gitti en son ordaydi. Yakinda ben de xiaomi ailesine katilanlardan olabilirim

JAZZ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    7,198
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Max 2
    Yazılım: