Huawei Ascend Mate 7 - Ana Konu

'Huawei' forumunda candumann tarafından 23 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. candumann

Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici

Alınan Beğeniler:
    2,803
    Ödül Puanları:
    59
    Marka:
    Xiaomi
    Model:
    Mi Note Pro
    Yazılım:
    MIUI v8 / 6.9.8
    - Soru sorarken ya da yardım isterken mutlaka açıklayıcı bir metin yazın. Yazdığınız mesajda mutlaka ama mutlaka cihazınızın modeli, hangi ROM'un yüklü olduğu gibi bilgiler bulunsun.
    -Telefonum açılmıyor yardım edin!
    -ROM yükledim çöktü, ne yapmam gerek?

şeklindeki yazılan mesajlar cevap dahi verilmeden direk silinecektir. Telefonunuz açılmıyor ise ne yaptınız da açılmıyor? ROM yüklediniz çöktü, ama nasıl çöktü? Daha önce hangi ROM vardı, hangi ROM'u yüklemeye çalıştınız, hangi yöntem ile yüklediniz?
    - Yeni mesaj yazmadan önce mutlaka ana konu altındaki spoiler içeriklerini inceleyin. Eğer sorduğunuz soru hakkında daha önce bir anlatım / paylaşım yapıldı ise yine mesajınız cevap dahi verilmeden silinecektir.

Huawei Ascend Mate 7 - Ana Konu

Duyuru: Uzun zamandır planlamakta olduğumuz "Bir Model / Tek Konu" konseptini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Bu tarihten itibaren her cihaz modeli için tek bir ana konu olacak ve o cihaz ile ilgili tüm paylaşımlar tek konu altında yapılacaktır. İlgili ve bilgili üyelere diledikleri taktirde o konunun yönetimi verilecektir. Konu moderatörleri, konu altında yapılan paylaşımları gerekli gördükleri taktirde ana mesaja ekleyeceklerdir.

Önemli Başlıklar
    1. Orjinal yazılımların USB aracılığıyla yüklendiğini düşünmek. - UPDATE.APP ile yapılan güncellemeler tamamen cihaz üzerinde işlenmektedir. Telefon üzerinden yapılan yüklemelerde bilgisayar ile USB Bağlantısı yapmaya gerek yoktur.
    2. update.zip dosyalarının arşivden çıkarılması. - Elinizde DLOAD klasörü yöntemiyle yüklenmesi gerek bir ROM var ise, ROM dosyası UPDATE.APP yerine "update.zip" olarak adlandırılmış ise bu dosyayı aksi belirtilmediği sürece arşivden çıkarmayın. Direk DLOAD klasörüne update.zip olarak atın.
    3. Bootloader kilidi açık olmadan Android 6 gibi yeni sürümlere geçiş yapmak. - Ülkemiz tarafında satılan cihazlar her ne kadar EU kilidinden dolayı güncellemeyi geç ya da hiç alamasalarda, yurt dışından cihaz alan arkadaşlarda bootloader kilidi açmadan yeni yayınlanmış olan BETA sürümleri yükleyebiliyorlar. Fakat sürümler beta ve stabil olmadığı için geri dönmek isteyebiliyorlar. Fakat ilk başlarda bootloader kilidiniz kapalı olursa bu durum mümkün olmayabiliyor.
    4. Bootloader kilidini açmak OTA güncelleme almayı engelliyor. - Hayır, HUAWEİ cihazlarda bootloader kilidiniz açık olsa da olmasada eğer orjinal yazılım kullanıyorsanız OTA güncelleme size gelir.
    5. Farklı android sürümlerinden, farklı sürümlere ait TWRP yedeklerine geri dönmek. - Örneğin Android 6.0 üzerinden Android 5.1 de aldığınız TWRP yedeğine dönmeye çalışırsanız cihazınız brick olur. Yedeği hangi sürümde aldıysanız öncelikle o sürüme dönüp, sonrasında yedeği yüklemelisiniz.
    6. OTA Güncelleme (update.zip) 3 Tuş Kombinasyonu ile yüklenemez. - UPDATE.ZİP uzantılı OTA güncellemeleri sadece Yerel Güncellemeler yoluyla yüklemek mümkündür.
    7. OTA Güncellemeler sadece ve sadece STOCK EMUI Recovery ile yüklenebilir. - TWRP ya da CWM recovery yüklü iken hiçbir şekilde güncelleme yapamazsınız. Öncelikle stock recovery'e dönmelisiniz.
    8. "update.zip" dosyalarını yeniden adlandırmak. - update.zip dosyalarını update.app olarak yeniden adlandırırsanız bu dosyalar ile kurulum yapamazsınız. update.zip OTA güncelleme, update.app tam sürüm ROM dosyasını ifade eder.
    9. OTA Güncellemeler - Orjinal sistem güncellemeleri sadece, sistem dosyaları, cust ve .prob üzerinde değişiklik yapılmadığı taktirde ve mutlaka telefonunuz ROOT'suz iken yapılmalıdır. Aksi taktirde cihazınız %100 brick olacaktır.
    10. Fabrika ayarlarına döndürme - Sadece ve sadece cihazınızda stock recovery yüklü iken yapılmalıdır. Kesinlikle cihazında TWRP var iken fabrika ayarlarına dönmeyin.
    11. Farklı modellere ait ROM'ları yüklemek - CL00, TL00 gibi modellere, TL10'a ait ROM'lar kurulabilir. Fakat özellikle 6.0 Marshmallow geçişlerinde bu cihazlara yerel güncelleme şeklinde (update.zip) ROM yüklerken, kesinlikle ama kesinlikle update.zip dosyasını arşivden çıkararak yüklemeye çalışmayın. Aksi taktirde cihazınız brick olur ve sonrasında geri döndürseniz dahi Wifi & Bluetooth modülünüz çalışmayacaktır.
    12. Güncelleme sonrasında 4GB hafıza - Stock recovery üzerinden factory reset yaptığınızda sorun ortadan kalkacaktır.
    13. Recovery moduna nasıl girilir? - Stock ya da TWRP farketmeksizin, telefonunuz tamamen kapalı konumdayken Ses yükseltme ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, recovery moduna giriş yapabilirsiniz.
    14. Fastboot ya da Bootloader moduna girilir? - Telefonunuz kapalı iken USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp, sonrasında Ses alçaltma ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, fastboot yada diğer adıyla bootloader moduna giriş yapabilirsiniz.
    15. E-recovery moduna nasıl girilir? - Telefonunuz kapalı konumdayken Ses yükseltme tuşuna basılı tutarak, USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlarsanız, e-recovery moduna girebilirsiniz.
    ROM Adı (Örneğin: B553 EMUI 4,1 ya da Kangvip B956 gibi)
    Buraya ROM ile ilgili açıklamalar, özellikler girilmelidir. Spoiler içerisinde olmalıdır.

Ekran görüntüleri yine spoiler içinde olmalıdır.

İndirme linkleri ve kurulum aşamaları yine burada spoiler içinde yer almalıdır.

Kurallara uygun olmayan paylaşımlar uyarı yapılmadan silinecektir.
    • TurkPDA Huawei Multi-ToolBox - TurkPDA tarafından hazırlanan bootloader kilidi açma, recovery ve root yükleme aracı + daha bir çok özellik
    • HiSuite - Huawei cihazlarınızı bilgisayar üzerinden kontrol etmenize yarar, aynı zamanda USB / ADB driverları barındırır.
    • Android SDK Tools - Android platformu altında çalışma ve geliştirmeye yarayan yazılım aracı
    • TurkPDA Recovery Yükleme Aracı - TürkPDA tarafından hazırlanan recovery yükleme aracı
    • TurkPDA ROM Yükleyici - Yeniden derlenmiş ya da unpack edilmiş ROM dosyalarını, telefonunuza flaşlamayı kolaylaştıran yazılım.
    • Huawei Update Extractor - Update.APP dosyalarını açmak (unpack etmek) için gerekli yazılım
    • Huawei ProductID Generator - IMEI numaranızı girerek ProductID'nizi ögrenebildiğiniz yazılım
    • Linux Unpack UPDATE.APP - Linux işletim sistemi kullananlar için Huawei Update Extractor alternatifi
    Mate 7 modellerine ait tüm ROM'lar burada yayınlanacaktır
    Full OTA yazılımları arşivden çıkarıp UPDATE.APP dosyasını SDCard/dload içerisine atarak kurulum yapacaksınız. Wipe system/data/cache yapmayı unutmayın.

• TWRP Recovery Üzerinden Yüklenilebilecek Tam Sistem Yedekleri (2.8.7.x)
    • B331 (Rootsuz)
    • B511 (Rootsuz)
    • B513 (Rootsuz)
    • B522 (Rootsuz)
    • B571 (Rootsuz)
    • B560 (Anlatım)
    • Downgrade (Geri Dönüş) dosyaları
    • B300 (5.1.1'den 4.4.2'ye dönüş)
    • B511 (6.0'dan 5.1.1'e dönüş - B511 > B326)
    • Android 5.1 Lollipop
    • B324
    • B324 (Malaysia, Channel-Others)
    • B326
    • B328 (Russian Federation)
    • B329 (Australia)
    • B331 (Hungary)
    • TWRP Recovery Üzerinden Yüklenilebilecek Tam Sistem Yedekleri (2.8.7.x)
    • B560 (Europe)
    • B571 (Europe)
    • B560 (Middle East)

2. posof

Sponsor

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler sagolun

Skorpi bunu beğendi.
  3. atilla5757

Onbaşı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Skorpi abi beni hatirladiniz umarim honor 6 romunu kurdurmustunuz rom cok guzel di ama ben bir hata yaptim romu kurdun hersey cok iyiydi bir tema purogrami indirdim mazadan root yetkisi verdim ve tema uygulaniyor dedi ve uyguladida tel yeniden baslatilacak dedi ve bir daha acilmadi sadece twrp modda aciliyor birde bootloder modda aciliyor siz daha once bana demistiniz yine boyle bozdugumda stock recovery kur har reset yap diye busefer aynisini yapayim gine acilir sandim ama hart reset atarken %10 oluyor ve uyari isareti geliyor honor 6 romu twrp full wipe yapip kurmaya kalktim kurulmuyor surekli beklemede kaliyor . ( sizden isteyim bana yardimci olmaniz) yada teli size kargo ile göndereyim bana yeniden honor 6 custom romunu kuru vermeniz üzreti neyse öderim çünki bu telefon esimindi ve esimle sun durumlar cok vahim. Yardim adin lutfen bir sekilde skorpi bey lütfen

4. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    6,730
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Huawei
    Model:
    MT7-L09
    Yazılım:
    B571 KV V 3.5
    Geçmiş olsun, nedir en son durum?

TurkPDA Skorpi from Tapatalk

5. atilla5757

Onbaşı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Abi suan twrp Moda acabiliyorum bootloder moda acabiliyorum stock rcowey kurabiliyorum ama hart reset yaparken %10 olunca uyari isareti veriyor ve honor 6 romunu tekrar kurayim twrp den diyorum ondada yukluyo görüp oylece kaliyor sunki durum bi abi

6. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    6,730
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Huawei
    Model:
    MT7-L09
    Yazılım:
    B571 KV V 3.5
    Cihazınızın Batarya sını öncellikle en az %80 e getirin....
    Honor 6 plus Romu ve diğer Zip'i SD Kartınıza atın....Şimdi TWRP de Wipe'da advanced Wipe a gelin ve Micro SD Kart hariç hepsini işaretleyin ve Swipe to Wipe butonunu sağa çekin....İşlem bitince geri gelip, Install kısmına gelin.....oradan önce Rom'u seçin ve hemen sol alta Add more Zips'e tıklayıp Aromayı seçin ve Swipe to confirm Flash butonunu sağa doğru çekin...işlem bitince Reboot öncesi wipe Dalvik Cache/Cache yapıyoruz ve sonra Reboot diyoruz...açılması biraz uzun sürer, sabredin ve EMUI Ekranı gelene kadar bekleyin...

Cihaz buna rağmen açılmazsa, mutlaka bir yerde bir yanlış yapıyorsunuzdur.....O zaman Pazartesi Günü Cihazı bana yollarsınız....

7. atilla5757

Onbaşı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Tamam abi deneyeyim sana yazicam hemen

8. atilla5757

Onbaşı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Abimmm oldu hata bendeymis senin dediklerinin aynisini yaptim ama bendeki honor 6 zip dosyasini bozmusum ve yeniden indirdim senin dediklerini aynen yaptim oldu allah senden razi olsun ne dileyin varsa onu versin abimm saol skorpi abi

Skorpi bunu beğendi.
  9. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    6,730
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Huawei
    Model:
    MT7-L09
    Yazılım:
    B571 KV V 3.5
    Rica ederim...Sizde sağolun....Cihazınızı bundan sonra bir daha kullanılamaz hale getirirseniz, Yardım yok...ona göre....:cool::):):-p

pishman bunu beğendi.
  10. atilla5757

Onbaşı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Tamam abi saolasin balla senide uyrastirdim telimi actim coksukur ama artik dahili hafizayi kullanamiyorum herhangibi bir kilasor yada bir uygulama yani resim mizik atamiyorum ne yuklemeye kalksam yazilamiyor diyor

11. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    6,730
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Huawei
    Model:
    MT7-L09
    Yazılım:
    B571 KV V 3.5
    Ayarlar..telefon hakkında....yerel hafıza kısmında ne görünüyor? Bir Ekran görüntüsü atarmısınız Lütfen?

12. atilla5757

Onbaşı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yaptım abim halloldu stock rcowery kurdum full wipe yaptim acilmasini bekledim simdik hicbir sorunu yok saolasin abimm senin hakini nasil oderim yureyine saylik

Skorpi bunu beğendi.
  13. tanersahin

Er

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar kolay gelsin telefonuma rom atarken sanırım her şeyi batırdım.
    RESCUE MODE
    Attention!
    Please updates system again
    en altta da...

Error!
    Func No :9(FUNC_BOOT_KERNEL)
    Error No : 2
    şuan ekranımda sadece bunlar var telefon açılıyor farklı bir rom yüklemek istediğimde de telefonu görmüyor.
    yardımcı olursanız çok sevinirim..

14. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    6,730
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Huawei
    Model:
    MT7-L09
    Yazılım:
    B571 KV V 3.5
    Konunun ne olduğunu tam olarak anlamamakla birlikte, sonradan Sesiniz çıkmadığına göre, konu halloldu sanırım

15. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    6,730
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Huawei
    Model:
    MT7-L09
    Yazılım:
    B571 KV V 3.5
    Selam, Cihazınız çalışıyor ve Sorun yok sanırım.....yoksa varmı?:cool::confused:

pishman bunu beğendi.
  16. krizantem27

Çavuş

Alınan Beğeniler:
    25
    Ödül Puanları:
    16
    bizim mate7ler emui 5.0 almayacak mı?youtube da izlediğim firmware finder ile How to Update Android 7 Nougat / EMUI 5.0 on All Huawei Devices
    adlı bir video var.sizce @Skorpi bununla alabilir miyiz.teşekkürler

17. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    6,730
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Huawei
    Model:
    MT7-L09
    Yazılım:
    B571 KV V 3.5
    Ben İnternette gördüğünüz her şeye inanmayın derim.....Videodaki Kişi'nin yaptığı İşlemler bana biraz alengirli geldi....Kendi Cihazı için olan Güncellemeyi buldu....Huawei Resmi bir Güncelleme duyurmadan veya TürkPDA'da görmeden, ben bu tür şeylere pek itibar edemiyorum....Ama Siz isterseniz bir Şansınızı deneyin ve edindiğiniz Tecrübeyi/neticeyi bizimle paylaşın ve hepimizin Kahramanı olun.....

ruh2007 ve pishman bunu beğendi.
  18. krizantem27

Çavuş

Alınan Beğeniler:
    25
    Ödül Puanları:
    16
    kahraman olmak gibi bir derdim yok.sadece biraz videoları inceledim durumu paylaşmak istedim.belki bilgi paylaşımı ile birseyler olur diye düşündüm.sonuçta paylaşmak güzeldir.

19. Skorpi

Alınan Beğeniler:
    6,730
    Ödül Puanları:
    57
    Marka:
    Huawei
    Model:
    MT7-L09
    Yazılım:
    B571 KV V 3.5
    Valla benim de öyle bir derdim yok....O videoyu ben daha önce gördüm, ama dediğim gibi pek Ciddi bulmadığımdan dolayı, paylaşmadım...Siz yinede bir deneyin isterseniz, Size Kahramanımız demeyiz, Söz.....You are our Hero deriz....

20. krizantem27

Çavuş

Alınan Beğeniler:
    25
    Ödül Puanları:
    16
    demek; in english olsun diyorsunuz

21. Tuncay.Tuncez

Teğmen

Alınan Beğeniler:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Marka:
    MATE7
    Model:
    MATE7
    Yazılım:
    EMUI 3.1 B145
    ne guzel yeni dostluklar ediliyor burda...:)mate 7 si olanlarin ayricaligi olsa gerek...:)

Yükleniyor...