1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
  Duyuruyu Kapat
 2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat

Huawei Ascend Mate 7 - Ana Konu

'Huawei' forumunda candumann tarafından 23 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  - Soru sorarken ya da yardım isterken mutlaka açıklayıcı bir metin yazın. Yazdığınız mesajda mutlaka ama mutlaka cihazınızın modeli, hangi ROM'un yüklü olduğu gibi bilgiler bulunsun.
  -Telefonum açılmıyor yardım edin!
  -ROM yükledim çöktü, ne yapmam gerek?

  şeklindeki yazılan mesajlar cevap dahi verilmeden direk silinecektir. Telefonunuz açılmıyor ise ne yaptınız da açılmıyor? ROM yüklediniz çöktü, ama nasıl çöktü? Daha önce hangi ROM vardı, hangi ROM'u yüklemeye çalıştınız, hangi yöntem ile yüklediniz?
  - Yeni mesaj yazmadan önce mutlaka ana konu altındaki spoiler içeriklerini inceleyin. Eğer sorduğunuz soru hakkında daha önce bir anlatım / paylaşım yapıldı ise yine mesajınız cevap dahi verilmeden silinecektir.


  Huawei Ascend Mate 7 - Ana Konu

  Duyuru: Uzun zamandır planlamakta olduğumuz "Bir Model / Tek Konu" konseptini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Bu tarihten itibaren her cihaz modeli için tek bir ana konu olacak ve o cihaz ile ilgili tüm paylaşımlar tek konu altında yapılacaktır. İlgili ve bilgili üyelere diledikleri taktirde o konunun yönetimi verilecektir. Konu moderatörleri, konu altında yapılan paylaşımları gerekli gördükleri taktirde ana mesaja ekleyeceklerdir.

  Önemli Başlıklar
  1. Orjinal yazılımların USB aracılığıyla yüklendiğini düşünmek. - UPDATE.APP ile yapılan güncellemeler tamamen cihaz üzerinde işlenmektedir. Telefon üzerinden yapılan yüklemelerde bilgisayar ile USB Bağlantısı yapmaya gerek yoktur.
  2. update.zip dosyalarının arşivden çıkarılması. - Elinizde DLOAD klasörü yöntemiyle yüklenmesi gerek bir ROM var ise, ROM dosyası UPDATE.APP yerine "update.zip" olarak adlandırılmış ise bu dosyayı aksi belirtilmediği sürece arşivden çıkarmayın. Direk DLOAD klasörüne update.zip olarak atın.
  3. Bootloader kilidi açık olmadan Android 6 gibi yeni sürümlere geçiş yapmak. - Ülkemiz tarafında satılan cihazlar her ne kadar EU kilidinden dolayı güncellemeyi geç ya da hiç alamasalarda, yurt dışından cihaz alan arkadaşlarda bootloader kilidi açmadan yeni yayınlanmış olan BETA sürümleri yükleyebiliyorlar. Fakat sürümler beta ve stabil olmadığı için geri dönmek isteyebiliyorlar. Fakat ilk başlarda bootloader kilidiniz kapalı olursa bu durum mümkün olmayabiliyor.
  4. Bootloader kilidini açmak OTA güncelleme almayı engelliyor. - Hayır, HUAWEİ cihazlarda bootloader kilidiniz açık olsa da olmasada eğer orjinal yazılım kullanıyorsanız OTA güncelleme size gelir.
  5. Farklı android sürümlerinden, farklı sürümlere ait TWRP yedeklerine geri dönmek. - Örneğin Android 6.0 üzerinden Android 5.1 de aldığınız TWRP yedeğine dönmeye çalışırsanız cihazınız brick olur. Yedeği hangi sürümde aldıysanız öncelikle o sürüme dönüp, sonrasında yedeği yüklemelisiniz.
  6. OTA Güncelleme (update.zip) 3 Tuş Kombinasyonu ile yüklenemez. - UPDATE.ZİP uzantılı OTA güncellemeleri sadece Yerel Güncellemeler yoluyla yüklemek mümkündür.
  7. OTA Güncellemeler sadece ve sadece STOCK EMUI Recovery ile yüklenebilir. - TWRP ya da CWM recovery yüklü iken hiçbir şekilde güncelleme yapamazsınız. Öncelikle stock recovery'e dönmelisiniz.
  8. "update.zip" dosyalarını yeniden adlandırmak. - update.zip dosyalarını update.app olarak yeniden adlandırırsanız bu dosyalar ile kurulum yapamazsınız. update.zip OTA güncelleme, update.app tam sürüm ROM dosyasını ifade eder.
  9. OTA Güncellemeler - Orjinal sistem güncellemeleri sadece, sistem dosyaları, cust ve .prob üzerinde değişiklik yapılmadığı taktirde ve mutlaka telefonunuz ROOT'suz iken yapılmalıdır. Aksi taktirde cihazınız %100 brick olacaktır.
  10. Fabrika ayarlarına döndürme - Sadece ve sadece cihazınızda stock recovery yüklü iken yapılmalıdır. Kesinlikle cihazında TWRP var iken fabrika ayarlarına dönmeyin.
  11. Farklı modellere ait ROM'ları yüklemek - CL00, TL00 gibi modellere, TL10'a ait ROM'lar kurulabilir. Fakat özellikle 6.0 Marshmallow geçişlerinde bu cihazlara yerel güncelleme şeklinde (update.zip) ROM yüklerken, kesinlikle ama kesinlikle update.zip dosyasını arşivden çıkararak yüklemeye çalışmayın. Aksi taktirde cihazınız brick olur ve sonrasında geri döndürseniz dahi Wifi & Bluetooth modülünüz çalışmayacaktır.
  12. Güncelleme sonrasında 4GB hafıza - Stock recovery üzerinden factory reset yaptığınızda sorun ortadan kalkacaktır.
  13. Recovery moduna nasıl girilir? - Stock ya da TWRP farketmeksizin, telefonunuz tamamen kapalı konumdayken Ses yükseltme ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, recovery moduna giriş yapabilirsiniz.
  14. Fastboot ya da Bootloader moduna girilir? - Telefonunuz kapalı iken USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp, sonrasında Ses alçaltma ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak cihazınızı açarsanız, fastboot yada diğer adıyla bootloader moduna giriş yapabilirsiniz.
  15. E-recovery moduna nasıl girilir? - Telefonunuz kapalı konumdayken Ses yükseltme tuşuna basılı tutarak, USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlarsanız, e-recovery moduna girebilirsiniz.
  ROM Adı (Örneğin: B553 EMUI 4,1 ya da Kangvip B956 gibi)
  Buraya ROM ile ilgili açıklamalar, özellikler girilmelidir. Spoiler içerisinde olmalıdır.

  Ekran görüntüleri yine spoiler içinde olmalıdır.

  İndirme linkleri ve kurulum aşamaları yine burada spoiler içinde yer almalıdır.

  Kurallara uygun olmayan paylaşımlar uyarı yapılmadan silinecektir.
  • TurkPDA Huawei Multi-ToolBox - TurkPDA tarafından hazırlanan bootloader kilidi açma, recovery ve root yükleme aracı + daha bir çok özellik
  • HiSuite - Huawei cihazlarınızı bilgisayar üzerinden kontrol etmenize yarar, aynı zamanda USB / ADB driverları barındırır.
  • Android SDK Tools - Android platformu altında çalışma ve geliştirmeye yarayan yazılım aracı
  • TurkPDA Recovery Yükleme Aracı - TürkPDA tarafından hazırlanan recovery yükleme aracı
  • TurkPDA ROM Yükleyici - Yeniden derlenmiş ya da unpack edilmiş ROM dosyalarını, telefonunuza flaşlamayı kolaylaştıran yazılım.
  • Huawei Update Extractor - Update.APP dosyalarını açmak (unpack etmek) için gerekli yazılım
  • Huawei ProductID Generator - IMEI numaranızı girerek ProductID'nizi ögrenebildiğiniz yazılım
  • Linux Unpack UPDATE.APP - Linux işletim sistemi kullananlar için Huawei Update Extractor alternatifi
  Mate 7 modellerine ait tüm ROM'lar burada yayınlanacaktır
  Full OTA yazılımları arşivden çıkarıp UPDATE.APP dosyasını SDCard/dload içerisine atarak kurulum yapacaksınız. Wipe system/data/cache yapmayı unutmayın.

  • TWRP Recovery Üzerinden Yüklenilebilecek Tam Sistem Yedekleri (2.8.7.x)
  • B331 (Rootsuz)
  • B511 (Rootsuz)
  • B513 (Rootsuz)
  • B522 (Rootsuz)
  • B571 (Rootsuz)
  • B560 (Anlatım)
  • Downgrade (Geri Dönüş) dosyaları
  • B300 (5.1.1'den 4.4.2'ye dönüş)
  • B511 (6.0'dan 5.1.1'e dönüş - B511 > B326)
  • Android 5.1 Lollipop
  • B324
  • B324 (Malaysia, Channel-Others)
  • B326
  • B328 (Russian Federation)
  • B329 (Australia)
  • B331 (Hungary)
  • TWRP Recovery Üzerinden Yüklenilebilecek Tam Sistem Yedekleri (2.8.7.x)
  • B560 (Europe)
  • B571 (Europe)
  • B560 (Middle East)
   
  detanator, ssch, irtimidim ve 72 kişi daha bunu beğendi.
 2. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Software Install Failed Hatası ve Çözümü

  [​IMG]

  Merhaba arkadaşlar. Mate 7 cihazlarımızdaki Avea ROM'dan kurtulmak isterken, bazı arkadaşlar başarılı geçişler yapıyor, bazıları ise isterlerse milyonlarca farklı ROM denesinler, her zaman "Software Install Failed" hatası ile karşılaşıyorlar. İstediğiniz kadar araştırma yapın, bu hata sadece Türkiye ve Arap Emirlikleri lokasyonlu cihazlarda mevcut olduğu için çözüm bulamıyorsunuz. Siz güncel stock avrupa ROM'munu kurmak istiyosunuz, avrupa adı üstünde, "EU" bölge koduna sahip. Fakat sizin cihazınız TR bölge kodlu olunca tüm ROM'lar uyumsuz oluyor.

  Cihazınızın bölge kodunu nasıl öğrenirsiniz?
  • Telefon uygulamasından *#*#2846579159#*#* tuşlayın.
  • Network settings > Operator and Country info menüsüne gidin.
  Buradaki sonuç locale hw, eu ise zaten cihazınızda bir sıkıntı yoktur. Direk kurulum yapabilirsiniz. avea, tr gibi sonuçlar var ise bölgemizi EU olarak değiştirmemiz gerekir.

  Kurulum adımları(Parmak İzi Kilidi AÇIK olmalı)
  1. B137SP03 https://mega.nz/#!wopWFbxT!cRFI0SO0_...4mQAEzCvLWAvyc yazılımı indiriyoruz.
  2. Huawei Update Extractor ile gerekli dosyaları ayrıştırıp Huawei Ascend Mate 7 - ROM Yükleyici ile yüklüyoruz.
  3. Kurulum sonrasında cihazı B137 sürümü ile çalıştırıyoruz.
  4. Sonrasında B120SP04 versiyonlu yazılımı indiriyoruz.
  5. İndirdiğimiz UPDATE.APP dosyasını SD Kart/dload dizinine atıyoruz.
  6. Ayarlar / Güncelleyici menüsü altından Yerel güncellemeler'e giderek kurulum yapıyoruz.
  7. Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken nokta, bu APP dosyası tamamen bir arkadaşım ile hazırlayıp onun yardımlarıyla REPACK ettiğimiz bir dosyadır. Bu yüzden kurulum tamamlandığında cihazı yeniden başlatmak yerine kurulum tekrar başlıyor.Kurulum sırasında gözünüz yükleme çubuğunda olsun. Çubuk sona yaklaştığında elinizde iğneyi hazır edin. Çubuk sona geldiğinde Ekran 2-3 sn için kararacaktır. Bu anda SD kartı çıkarın. Eğer yetişemezseniz, bırakın tekrar yüklesin, sakın yükleme sırasında çıkarmayın.
  8. SD kartı çıkardığınızda ekran geri gelecek ve yine Software Install Failed hatası verecektir. Aldırış etmeyin, yeniden başlatın cihazı.
  9. Açılışta dil olarak mutlaka İngilizce seçin.
  10. Eklentideki EU yamasını indirip dload içerisindeki update.app dosyası ile değiştirin.
  11. Tekrar Ayarlar / Güncelleyici menüsü altından Yerel güncellemeler'e giderek kurulum yapın.
  12. Kurulum sonrası Wifi bağlanıp Güncelleyici çalıştırın. B137SP03 versiyon numaralı güncelleştirmeyi göreceksiniz. OTA üzerinden güncelleyin.
  13. B137SP03 sonrasında istediğiniz sürümü dload klasörüne atp, Yerel güncelleştirmeler menüsünden kurabilirsiniz.
  Dipnot: B137SP03 sonrasında Rollback B120SP04 yüklemeye çalışırken "Software Install Failed" hatası alan olursa, B133SP11 sürümünü indirip ROM yükleyici ile yüklesinler. Yani B137SP03 yerine B133SP11 kullansınlar.

  Kesin çözümdür, ve sadece TürkPDA altında mevcutdur. Emek işidir, uzun uğraşlar, çabalar sonucunda hazırlanan yamaları barındırmaktadır. O yüzden alıntı yapayım derken, (ç)alıntı yapıp emek hırsızlığı yapmayalım. Bir teşekkürünüz bizleri çok mutlu edecektir.
  Daha önce yükleme yaptığı için kurulum sırasında sıkıntı çeken arkadaşlar olursa, @c-ayar yöntemi:
  İyi forumlar, sağlıcakla kalın.
   

  Ekli dosyalar:

  Son düzenleme: 30 Mart 2016
  mtalhak, aser, mgurlu ve 36 kişi daha bunu beğendi.
 3. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  #2 Best Answer
  TürkPDA - Huawei Ascend Mate 7 Tools

  1.png
  TurkPDA - Huawei Ascend Mate 7 Tools
  Yeni başlayanlar, ya da ADB bilgisi olmayanlar için cihazınızda bootloader kilidi açmayı, stock ya da custom recovery yüklemenizi kolaylaştıran, aynı zamanda usb sürücü (driver) ve gerekli araçları içinde barındıran yardımcı program. Bir takım özellikler şuanda eksik olsa da ilerleyen sürümlerde program geliştirilecektir. Uygulama şimdilik sadece MT7-L09 modeli içindir.

  Sistem gereksinimleri: .NET Framework 3.5 (Windows XP / 7 / 8 /10)

  Kurulum: İndirdiğiniz dosyayı çalıştırın ve sessiz kurulumun tamamlamasını bekleyin. Bu işlem bilgisayar hızınıza göre 10 - 120sn arasında tamamlanacaktır. İlk kurulum sonrasında masaüstünde oluşacak kısayol sayesinde istediğiniz zaman programı kullanabilirsiniz.

  Kullanım: Programın kolay olması adına tasarım oldukça basit tutulmuş ve tüm işlemler adımlar halinde sıralanmıştır.

  Ekran Görüntüleri:
  1.png 2.png 3.png 4.png

  İndirme Bağlantısı:
  Mate 7 Tools
   
  Son düzenleme: 30 Mart 2016
  mgurlu, aslan1975, yabangulu ve 11 kişi daha bunu beğendi.
 4. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Bootloader Kilit Kodu Öğrenme
  Merhaba arkadaşlar. Diğer konular neredeyse karman çorman olup güncelliğini kaybettikleri için kilitlenmişlerdir. Kilit kodu almak için yeni bir yöntem mevcut. Yine TürkPDA dışında başka yerde bulamayacağınız bir yöntem :)

  Screenshot_2015-08-17-12-01-09.jpeg

  Bu sefer IMEI, Ürün Kodu, Seri No vs. gibi angare işler ile uğraşmıyoruz. 1-2 Tık ile direk bootloader kilidimize ulaşıyoruz.

  Nasıl çalışır?
  1. Eklentilerde yer alan KingRoot.apk uygulamasını indirip, cihazımıza yüklüyoruz.
  2. Uygulamayı çalıştırıp "ROOT" butonuna basıyoruz ve cihazımızın rootlanmasını bekliyoruz.
  3. Yine eklentilerde yer alan honorTuner.apk uygulamasını indirip, cihazımıza yüklüyoruz.
  4. Uygulamayı çalıştırıp Root izni veriyoruz ve "Hardware Info" menüsüne geliyoruz.
  5. Alt tarafta bulunan WVLOCK bizim bootloader kilit kodumuz oluyor. Bunu bir yere kaydedip sonrasında kilit açmak için kullanıyoruz.
  Bootloader kilidi açmak için ise TurkPDA - Mate 7 Tools kullanıyoruz.


  honorTuner ile bootloader kilidini almayı başaramayanlar için farklı bir yöntem:
  Bootloader kilit kodu öğrenmek için farklı bir yöntem: (Cihazınızda ROOT olması gerekir)
  1. Öncelikle cihazımıza bu uygulamayı indiriyoruz: Total Commander - Bu sistem dosyalarına erişmenize yarayan bir dosya yöneticisi.
  2. Uygulamayı çalıştırıp /dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/ klasörüne gidiyoruz.
  3. Burada nvme adlı dosyayı buluyoruz. Bu dosyaya direk olarak bulunduğu yerde müdahale etmek mümkün değil.
  4. Bu yüzden dosyayı herhangi bir yere kopyalıyoruz. (Hafıza kartı vs, sistem klasörleri haricinde herhangi bir klasör)
  5. Herhangi bir metin görüntüleme programu ile dosyayı açıyoruz. (Ben WPS Office kullandım)
  6. WVLOCK satırında kendi kilit kodumuzu görüyoruz. Kodunuzu not alıp sonrasında kullanabiliriz.
  1 (1).png 2 (1).png
   

  Ekli dosyalar:

  Son düzenleme: 30 Mart 2016
  mgurlu, aslan1975, kanca ve 20 kişi daha bunu beğendi.
 5. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Hangi firmware (yazılım, ROM) hangi yöntemle flaşlanır
  OTA güncelleme nasıl kurulur?
  1. Kesinlikle cihazınızda Stock Recovery kurulu olmalıdır.
  2. Sistem dosyaları (nvm, build.prop, local,prop vs.) değiştirilmemiş olmalıdır.
  3. Cihazınızda kesinlikle ROOT bulunmamalıdır.
  4. Güncelleme dosyası olan "update.zip" dosyası SD Kart/dload klasörü içine atılmalıdır.
  5. Sonrasında Ayarlar/Güncellemeler/Menü/Yerel Güncellemeler/Tam Paket > update.zip şeklinde güncelleme yüklenmelidir.

  UPDATE.APP uzantılı güncellemeler nasıl kurulur?

  1. Kesinlikle cihazınızda Stock Recovery kurulu olmalıdır.
  2. Güncelleme dosyası olan "UPDATE.APP" dosyası SD Kart/dload klasörü içine atılmalıdır.
  3. Sonrasında Ayarlar/Güncellemeler/Menü/Yerel Güncellemeler/Tam Paket > UPDATE.APP şeklinde güncelleme yüklenmelidir.

  UPDATE.APP uzantılı güncellemeler 3 Tuş Kombinasyonu ile nasıl kurulur?
  1. Kesinlikle cihazınızda Stock Recovery kurulu olmalıdır.
  2. Güncelleme dosyası olan "UPDATE.APP" dosyası SD Kart/dload klasörü içine atılmalıdır.
  3. Telefon kapalı konuma getirilmelidir.
  4. Güç, Ses Alçaltma, Ses Yükseltme tuşlarına aynı anda basılı tutularak cihaz açılmalıdır.
  5. Ekran HUAWEİ ya da cihazınıza ait ilk logo (honor, mate vs.) belirir belirmez güç tuşu bırakılmalıdır.
  6. EMUI Recovery üzerinde yükleme işlemi başladığında diğer iki tuşuda bırakabilirsiniz.

  FASTBOOT üzerinden nasıl yükleme yapılır?
   
  Son düzenleme: 30 Mart 2016
  mgurlu, ersangu, Resul ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 6. Madley

  Madley

  Asteğmen
  Katılım:
  14 Mayıs 2015
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  29
  Ödül Puanları:
  40
  10 numara eline sağlık
   
  aslan1975 bunu beğendi.
 7. Madley

  Madley

  Asteğmen
  Katılım:
  14 Mayıs 2015
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  29
  Ödül Puanları:
  40
  telefonu rootlayamadım ve recover yuklemede aşağıdaki gibi oluyor yuklenmiyor sanırım yardımcı olabilirmisiniz.
   

  Ekli dosyalar:

  aslan1975 bunu beğendi.
 8. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  USB sürücülerini yuklediniz mi? Lutfen once HiSuite yukleyin.
   
  kanca bunu beğendi.
 9. Madley

  Madley

  Asteğmen
  Katılım:
  14 Mayıs 2015
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  29
  Ödül Puanları:
  40
  Şimdi yükledim huaweinin sitesinden global romu hisuite ile aktarıyorum suan %50 de
  Aslında güncellemeyi almak için ugraşıyorum ama çıktımı çıkmadımı bilmiyorum aveanın romu var uzerinde ondan suphe ettiğimden güncellemyi almıyor diye düşünüyorum ve global romu yukleyip guncelleme varmı kontrol etmek istemiştim.
  Güncelleme hakkında bilginiz varmı ne zaman çıkacak veya cıktımı?
   
 10. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Mate 7 birden fazla model ile satışa çıkan bir ürün. Model numaranızı yazarsanız, sizin için en güncel romu temin edebilirim. (örneğin: MT7-L9, MT7-TL00 vb.)
   
  kanca bunu beğendi.
 11. Madley

  Madley

  Asteğmen
  Katılım:
  14 Mayıs 2015
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  29
  Ödül Puanları:
  40
  MT7-L09
  Derleme numarası: MT7-L09V100R001C00B130SP08

  Android 5 güncellemesi varmış sanırım onu arıyorum. :S
   
 12. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Yakın zamanda çıkması bekleniyor, ama ne yazık ki henüz ne stock ne de custom bir lollipop sürümü mevcut değil. Mevcut olan en yeni sürüm 4.4
   
  kanca bunu beğendi.
 13. Madley

  Madley

  Asteğmen
  Katılım:
  14 Mayıs 2015
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  29
  Ödül Puanları:
  40
  global romu indirdim onu kurmak istiyorum onuda kurmuyor aveanın romundan kurtulmak istiyorum
   
  kanca bunu beğendi.
 14. Madley

  Madley

  Asteğmen
  Katılım:
  14 Mayıs 2015
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  29
  Ödül Puanları:
  40
  olmuyor ustad ne recovery oluyor nede global rom yukleniyor recovery de yukarıda eklediğim resimdeki gibi hata veriyor recovery olmuyor
   
  kanca bunu beğendi.
 15. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  IMG_20150307_160729.jpg

  Bunun için neler gerekli?
  • FAT32 olarak biçimlendirilmiş, 2GB ya da daha fazla boş alan bulunan bir SD Kart.
  • İndirilmiş resmi yazılım dosyası. (Diğer konulardan temin edebilirsiniz)
  Kurulum adımları:
  1. İndirdiğiniz yazılım dosyası sıkıştırılmış ise rar'dan ya da zip'den çıkarın.
  2. UPDATE.APP adında bir dosya elde etmiş olacaksınız. Bu dosyayı "SDKart/dload" klasörü için kopyalayın. (Böyle bir klasör yok ise kendiniz oluşturun)
  3. Bilgisayar bağlantısını kesin.
  4. Telefonu kapatın.
  5. Ses kısma + Ses yükseltme + Güç (Power) tuşlarına, ekranda yükleme işlemi belirene kadar basılı tutalım.
  6. Yüklemi işleminin başladığını görür görmez tuşları bırakmalı ve işlemlerin tamamlanmasını beklemelisiniz.
  7. Kurulum sonrası ilk açılış uzun sürecektir, dert etmeyin. Biraz sabır :)
  Not: Bazı modeller UPDATE.APP dosyasını göremeyebilir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız dload içerisine attığınız UPDATE.APP dosyasının adını küçük harflerle "update.app" olarak değiştirin, sorun çözülecektir.

   
  Son düzenleme: 6 Temmuz 2015
  hayatipda ve Nejo58 bunu beğendi.
 16. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Üç tuş kombinasyonuyla kurum deneyin hocam. Bu yöntem her durumda çalışır. 3 Tuş Kombinasyonu ile Stock ROM
   
 17. Madley

  Madley

  Asteğmen
  Katılım:
  14 Mayıs 2015
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  29
  Ödül Puanları:
  40
  ustad BOOTLOADER KİLİDİ açmak gereiyor sanırım yoksa bu aşamalara gelemiyoruz. :S
   
 18. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
  Bootloader kilidini açmadan önce unlock kilit koduna sahip olmamız gerekiyor. Kilit kodunu almak için bu konuya göz atın: Huawei Ascend Mate 7 - Bootloader Kilit Kodu

  Nasıl çalışır?
  1. Eklentideki MT7 dosyasını indiriyoruz ve arşivden çıkarıyoruz.
  2. "adb" isimli klasörü rar'dan çıkarıyoruz ve bilgisayarımızın "C:/" dizinine kopyalıyoruz. Kopyalama sonrası dizin şu şekilde olmalı: C:/adb/dosyalar.
  3. SuperSU-v2.40.zip dosyasını olduğu gibi, arşivden çıkarmadan microSD kart içerisine atıyoruz.
  4. HiSuite uygulamasını yüklüyoruz.
  5. "Ayarlar / Telefon hakkında" kısmına gidiyoruz ve "Derleme numarasına" 5-6 kez üst üste basarak "geliştirici yetkisi" alıyoruz.
  6. "Ayarlar / Geliştirici Seçenekleri" menüsüne gidiyoruz ve "USB Hata ayıklama modu"nu aktif ediyoruz.
  7. Telefonu USB ile bilgisayar bağlıyoruz ve bağlantı modlarından "HiSuite" seçiyoruz.
  8. "C:/" sürücüsüne giriyoruz. Buraya daha önce atmış olduğumuz "adb" klasörüne klavyemizden "Shift" tuşuna basılı tutarak sağ tıklıyoruz. "Komut penceresini burada aç" seçeneğine tıklıyoruz.
  9. Açılan komut penceresinde bir takım kodlar yazmamız gerekecek.
  10. "adb devices" yazıp enter tuşuna basıyoruz. Herşey doğru yapıldıysa burada bize telefonu ve dizin numarasını gösterecek.
  11. "adb reboot-bootloader" yazıp enter tuşuna basıyoruz. Telefon fastboot modunda açılacak ve ekranın üzerinde kırmızı harfler ile "PHONE Locked" yazacak.
  12. "fastboot devices" yazıp enter tuşuna basıyoruz. Bilgisayarımız fastboot modunda bağlı olan aygıtları listeliyor.
  13. "fastboot oem unlock ################" yazıp # kısmına daha önce almış olduğumuz 16 haneli kilit kodunu yazıyoruz ve entera basıyoruz. (örnek: fastboot oem unlock 1234567891234567). Tüm bu komutları yazarken tırnak işaret kullanmıyoruz!
  14. Kilit kodunuzu yazıp enter tuşuna bastığınızda ekranda "PHONE Unlocked" yazacaktır. Bootloader kilidiniz açıldı.
  15. "fastboot reboot" yazıp enter tuşuna basıyoruz, telefonumuz yeniden başlayıp fastboot modundan çıkıyor ve normal modda açılıyor. Bilgisayar bağlantısını kesip, komut penceresini kapatıyoruz.
   

  Ekli dosyalar:

  • MT7.rar
   MT7.rar
   Dosya Boyutu:
   56.1 MB
   Gösterim:
   1,078
  Son düzenleme: 17 Ağustos 2015
  roman66, emirhan1808, kodaman ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 19. candumann

  candumann

  Site Yetkilisi TürkPDA Yönetici
  Katılım:
  27 Mart 2015
  Mesaj:
  1,525
  Makaleler:
  13
  Alınan Beğeniler:
  3,812
  Ödül Puanları:
  59
  Şehir:
  Voronezh
  Marka:
  Huawei, Xiaomi
  Model:
  P10, Redmi Pro
  Yazılım:
  B161, MIUI v9
 20. Madley

  Madley

  Asteğmen
  Katılım:
  14 Mayıs 2015
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  29
  Ödül Puanları:
  40
  abd dosyası inmiyor

  Bu eklenti şu an görüntülenemiyor. Daha sonra tekrar deneyin.

  Diyor