1. Merhaba Ziyaretçi! TürkPDA olarak "Moderatör", "Editör" ve "Yönetici" gibi konumlarda, bizimle birlikte çalışarak, paylaşımlar yapabilecek, yeni ekip arkadaşları arıyoruz. İlgilenen arkadaşların "TürkPDA Moderatör Alımı" konusu altında iletişime geçmelerini rica ederiz.
  Duyuruyu Kapat
 2. Sayın Ziyaretçi, forum düzeninin korunması adına her cihaz modeli için tek bir Ana Konu bulunmakta ve bu model ile ilgili tüm paylaşım, soru, destek o konu altında verilmektedir. Bu nedenle cihazınız ile ilgili herhangi bir soru sormadan önce cihazına ait mevcut bir konu olup olmadığını kontrol edip, eğer yoksa "Genel Yardım ve Destek" kategorisi altında yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat

Ultimate WhatsApp Theme Engine v3

Ultimate WhatsApp Theme Engine

 1. candumann
  Features :
  Two Different Theme Types :
  1. Primary Theme : Choose Primary Colour and Accent Colour and leave everything else to US. We will create an exciting combination of these to colours to theme your WhatsApp.
  2. Own Creativity Theme : Want full control over how your WhatsApp look like? No problem at all. We too feel the same. Bring out the artist inside you and create your own combination of colours to theme your WhatsApp.
  Extra Mods :
  No matter which type of theme you choose, you can still change few other components as per your liking. These include[as of current version] :
  1. Input Circle Shape[Only till Kitkat, Sorry Lollipop Users]. <!--Input Circle = Send Message Button -->
  2. Message Indicator Shape[Colour too in Own Creativity Theme].
  3. Bubbles Style[In & out] <!-- Either this works or Colour Theme works -->
  4. App Name : Change WhatsApp Name to your liking. <!-- Requires Reboot for complete effect. -->

  attachment3.php.png attachment1.php.png attachment.php.png attachment.php.jpg